لیفت صورت | لیفتینگ صورت | جوانسازی صورت

 آیا لیفت صورت برای شما مناسب است؟

در روند پیری، تمامی بخشهای صورت دچار تغییر و تحول می شوند. بیشترین تغییر ناشی از پیری صورت در پوست ایجاد می شود. که به صورت کاهش خاصیت الاستیکی، تغییر در رنگدانه های پوست و شلی بیش از حد پوست خود را نشان میدهدهمزمان با پوست، بافتهای عمقی صورت نیز تغییر می کنند، در اغلب افراد آتروفی و تحلیل رفتن چربی صورت ایجاد می شود که باعت ایجاد گودیهایی در صورت می شود، این گودیها در نواحی شقیقه، ناودان اشکی، گونه و اطراف چانه، قبل از قسمتهای دیگر صورت نمایان می شود.

شلی و کاهش قوام در بافت نرم صورت باعث آویزان شدن بافتها میشود. مثلا به دلیل آویزان شدن چربی و پوست نواحی گونه، بافتهای شل و آویزان به سمت پایین و داخل حرکت کرده و در اطراف دهان تجمع پیدا می کنند و باعث عمیق شدن خط خنده می شود. همین اتفاق در مورد بخشهای دیگر مانند پلکها، ابروها گردن ومی افتد.

در تصویر زیر جهت افتادگی بافتهای نرم با فلشهای قرمز رنگ قابل مشاهده است.

لیفت صورت | جوانسازی صورت | لیفتینگ صورت

با توضیحاتی که در بالا گفته شد، می توانیم بگوییم هدف از لیفت صورت Face Lift (لیفتینگ)، جابه جایی بافتهای شل و آویزان، در جهتی خلاف آنچه به دلیل افزایش سن ایجاد شده استشما به راحتی میتوانید حدس بزنید که اگر تغییرات افزایش سن فقط محدود به پوست نیست، پس هر چند کشیدن پوست به تنهایی می تواند به صورت موقت باعث لیفت صورت (لیفتینگ صورت) شود، ولی نتیجه طولانی به دنبال نخواهد داشت و این حدس شما کاملا درست استهمان طور که دریافتید، علاوه بر کشیدن پوست، بافتهای نرم صورت ( مانند چربی و عضلات) نیز در جریان لیفت صورت (لیفتینگ صورت) نیاز به جابه جایی دارند تا نتیجه بدست آمده از لیفت صورت جنبه ماندگار داشته باشد.

اگر هر کدام از علائم زیر را داشته باشید، لیفتینگ صورت می تواند به شما کمک کند:

  • اگر به دلیل آویزان بودن پوست گردن و پایین صورت، دوست دارید این قسمتها را در مهمانیها و عکسها مخفی کنید 🙂
  • اگر ظاهر خود را بسیار مسن تر از آنی که هستید می دانید..!
  • اگر نمای ظاهری شما به گونه ای است که شما را مسن نشان می دهد و این موضوع باعث شده در ارتباط با دیگران و اعتماد به نفس تان اثر نامطلوب ایجاد شده باشد..

 

انواع لیفت صورت (لیفتینگ صورت): 

لیفت صورت بر حسب مورد از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به طور کلی به یکی از روشهای زیر انجام می گیرد.

 

لیفت مختصر صورت (mini-face lift):

این حالت برای کسانی مناسب است که دچار افتادگی کمی در ناحیه پایین صورت به همراه پوست شل در ناحیه پایین صورت هستند. این روش کم تهاجمی بوده و جراح بوسیله برش کوتاهی که در جلو و پشت گوش داده می شود، بافتهای شل را محکم کرده و پوستهای اضافه این قسمت را کم می کند. از مزیتهای این روش این است که علائم خفیف پیری صورت با روشی کوچکتر برطرف شده و نیاز به لیفت کامل صورت تا مدتها به تعویق خواهد افتاد.

بر حسب تصمیمی که پزشک با بیمار در حین مشاوره می گیرند، این کار می تواند با بیحسی موضعی، با خواب  و یا با بیهوشی انجام شود. نتیجه روش جراحی در همه موارد به یک میزان خواهد بود و انتخاب هر کدام از اینها به راحتی بیمار وابسته خواهد بود.

 

لیفت استاندارد صورت:

در این روش، با وجودی که ناحیه مورد جراحی گسترده تر از لیفت مختصر است، ولی نتایج آن نیز بسیار چشمگیرتر و رضایت‏بخش‏تر خواهد بود. برش پوستی در این روش وسیعتر است، مدت بهبودی بیمار نیز اندکی بیشتر خواهد بود. در این روش نیز جراح برشها را در بین چینها و یا محل رویش موها مخفی می کند و برای بهبود نتیجه آن، لیفت گردن نیز به طور همزمان انجام می گیرد.

انجام این کار با بیهوشی کامل و یا خواب عمیق امکان پذیر است. روش خواب عمیق بویژه در افرادی که از بیهوشی می ترسند و یا به دلیل مشکلات و بیماریهای قبلی، امکان بیهوشی برای آنها وجود ندارد، بسیار مفید و ایمن می باشد.

مهم: لیفت صورت چه کارهایی را نمیتواند انجام دهد؟

با  لیفت صورت قطعا نمیتوان از روند پیری جلوگیری کرد و باید توجه داشت که در لیفتینگ صورت، ساختار اصلی صورت تغییر نخواهد کرد، به این معنی که انتظار داریم هر فرد به شکل وضعیت چند سال قبل (ظاهر جوانتر) خود درآید. لیفت صورت به معنی واقعی (کشیدن پوست و بافتهای عمقی صورت) تنها بوسیله جراحی قابل انجام است و روشهای غیر جراحی جوانسازی صورت، نمیتوانند دقیقا همان نتایج را با ماندگاری طولانی بدست آورند. روشهای غیر جراحی زیبایی تنها به محکم و سفت تر شدن بافتها کمک می کنند. ولی به عنوان روش مکمل، در بهبود نتیجه جراحی و یا به تعویق انداختن زمان جراحی موثرند.

عزیزان جهت مشاهده گالری تصاویر قبل و بعد جراحی لیفت صورت این مرکز به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

 

در زیر می توانید فیلم عمل جراحی لیفت صورت که توسط فلوشیپ جراحی سر و گردن و یکی از با سابقه دار ترین جراحان پلاستیک صورت ایران که تاکنون بیش از ۲۸۰۰ عمل موفق جراحی زیبایی انجام داده است را  مشاهده نمایید:

ارتباط با مشاوران کلینیک زیبایی دکتر اکبر بیات

  • مشاوران زیبایی چهره (قبل از عمل زیبایی) :

جهت اخذ مشاوره رایگان در خصوص وضعیت فعلی چهره و بررسی نیاز به این عمل جراحی می توانید با شماره های زیر  در تماس باشید :

۲۲۱۳۰۷۴۰ – ۲۲۳۴۲۹۷۸

۰۹۱۲۰۶۰۶۳۳۵  (امکان تماس تلفنی و همچنین ارتباط از طریق تلگرام و ارسال تصویر برای مشاور در ساعات کاری کلینیک – ۱۰ صبح تا ۸ شب– امکانپذیر است)

  • مشاور (بعد از عمل زیبایی) :

پس از انجام جراحی زیبایی، در صورتیکه سئوال یا پرسشی در خصوص مراقبتهای بعد از عمل دارید می توانید با شماره زیر در تماس باشید:

۰۹۱۹۰۷۰۹۲۶۷

جهت مشاهده سایر خدمات جراحی زیبایی صورت، همچنین سایر خدمات زیبایی صورت کلینیک دکتر اکبر بیات به لینک مربوطه مراجعه کنید.