عواملی مانند افزایش سن و تاثیرات محیطی باعث بروز علائم پیری و افتادگی پوست صورت می شود و باعث می شود تا از طراوت و شادابی پوست نسبت به دوران جوانی کاسته شود. روش های مختلفی برای اصلاح افتادگی صورت و گردن و بازیابی لطافت آن وجود دارد، روش هایی مانند جراحی لیفت صورت و گردن. در این مقاله عوامل موثر در پیری بافت های صورت بررسی شده و روش های درمانی مناسب پیشنهاد شده است.


دسترسی سریع به مطالب

لیفت صورت (ریتیدکتومی) چیست؟


درعلم پزشکی و جراحی های زیبایی منظور از لیفت صورت اصلاح علائم پیری و جوانسازی چهره در افراد است.
با استفاده از روش های مختلف می توان افتادگی بافت ها در هر ناحیه از صورت را اصلاح کرد. با هر روشی که این افتادگی ها اصلاح شود لیفت صورت انجام گرفته است.

افزایش سن چه تاثیری بر بافت های صورت دارد؟


با افزایش سن بافت های صورت دستخوش چه تغییراتی می شوند؟ صورت یک فرد جوان با یک فرد میانسال چه تفاوت هایی دارد؟

سوال مهمی که اول از همه باید به آن جواب این است که ” صورت جوان چه خصوصیاتی دارد؟” در ویدیو زیر میتوانید جواب این سوال را از زبان دکتر بیات بشنوید.میدانیم صورت افراد از لایه های مختلفی تشکیل شده است. با بالا رفتن سن، هر لایه از صورت دچار تغییراتی می شود. سطحی ترین لایه ی صورت، پوست است که با افزایش سن این لایه نازکتر شده و خاصیت کلاژن سازی به مرور در آن کمتر می شود و همچنین بخش هایی از کلاژن خود را از دست می دهد و دیگر مانند سال های جوانی پوست، حالت کشسانی ندارد.
همچنین با افزایش سن بخش هایی از ضمائم پوستی تحلیل رفته (دچار آتروفی شده) که این امر باعث ایجاد چین و چروک هایی در این لایه شده که در نهایت منجر به افتادگی پوست می گردد.

بخش زیرین پوست، چربی است. این بخش نیز با بالا رفتن سن و به مرور زمان تحلیل رفته (آتروفی شده) و با افزایش سن از قطر و ضخامت آن کاسته می شود، به همین دلیل در افراد سالمند شاهد لاغر شدن صورت هستیم.
این تغییرات در تمام افراد لزوما مشابه یکدیگر نیست و ممکن است در یک فرد علائم پیری و تغییرات پوستی با سرعت کمتری خود را نشان دهد و در فرد دیگر شدت تغییرات بیشتر باشد.

در لایه های بعدی صورت نیز شاهد تفاوت هایی در افراد جوان و میانسال هستیم. در افراد جوان عضلات حجیم و قوی هستند ولی با افزایش سن از حجم عضلات کاسته شده و عضلات ضعیف و کم حجم تر می شوند.

در استخوان ها نیز نشانه های گذشت زمان و بالا رفتن سن کاملا مشهود و نمایان میشود به طوریکه در افراد مسن با از دست دادن دندان ها به مرور شاهد تحلیل عضلات فک هستیم و حتی اگر فرد دندان های خود را نیز از دست نداده باشد، باز هم به مرور این تحلیل استخوانی ایجاد خواهد شد.

در افراد جوان، چانه معمولا خود را به صورت برجسته و کشیده نشان می دهد که با بالا رفتن سن نه تنها این برجستگی بتدریج کاهش می یابد بلکه بخشهایی از استخوان چانه و زاویه ی فک و حتی گونه ها نیز با افزایش سن تحلیل رفته و کوچکتر بنظر می رسند.

این تغییرات باتوجه به ژنتیک افراد و بسته به اینکه در چه محیطی و با چه شرایطی عمر خود را سپری می‌کنیم ممکن است خفیف و یا خیلی شدید باشند.

دکتر بیات در ویدیوی زیر در مورد لایه های صورت و تاثیر افزایش سن بر روی هر کدام از لایه های صورت صحبت کرده اند. برای فهم بهتر موضوع می توانید ویدیوی زیر را مشاهده کنید.عوامل موثر بر تسریع روند پیری


چه عواملی باعث تسریع افتادگی بافت های صورت و افزایش نشانه های پیری در چهره افراد میشود؟
هم عوامل ژنتیکی و هم عوامل محیطی در بوجود آمدن علائم پیری در صورت نقش دارند.

تاثیر عوامل محیطی

افرادی که به طور مداوم تحت فشارهای روحی و استرس های فراوان هستند، در سنین پایین تری دچار علائم پیری می شوند.
و یا افرادی که سبک زندگی ناسالمی دارند مثلا دخانیات مصرف می کنند، ورزش نمی کنند و تغذیه مناسبی ندارند و آب کافی نمی نوشند و یا به طور مداوم در معرض نور آفتاب هستند، زودتر دچار پیری صورت می شوند.

برای درک بهتر این مطلب به مثال زیر توجه کنید؛

دو قلوی همسانی را در نظر بگیرید که یکی از آنها نسبت به دیگری در رفاه بیشتری باشد. سبک زندگی سالم تری دارد و از لحاظ روحی و روانی در یک محیط آرام و پایدار قرار گرفته باشد و در مقابل فرد دیگر در شرایط سختی بوده و سبک زندگی ناسالم داشته باشد.
این دو فرد با وجود اینکه از لحاظ ژنتیکی کاملا باهم یکسان هستند با گذشت زمان، تغییرات چهره در این افراد کاملا متفاوت خواهد بود.

تاثیر عوامل ژنتیکی

اما آیا عوامل ژنتیکی نیز در روند پیری صورت موثر هستند؟
پاسخ مثبت است. برخی افراد نشانه های افزایش سن در چهره ی خود را در سنین پایین تری تجربه می کنند.

برای مثال درافرادی که به طور ژنتیکی فاصله چشم و ابرو در آنها کم است، عضلات بالابرنده ابرو به طور ژنتیکی ضعیف بوده و در مقابل عضلات پایین آورنده بسیار قوی هستند. همین امر باعث می شود هنگام خندیدن و یا اخم کردن، ابرو پایین تر کشیده شود. لذا این موارد می تواند با افزایش سن منجر به افتادگی ابرو شده که کاملا جنبه ی ژنتیکی دارند.

همانطور که میدانیم تزریق بوتاکس در نواحی خاصی از پیشانی، باعث میشود تا عضلات پایین آورنده ی ابرو ضعیف تر شده و قدرت کمتری برای پایین کشیدن ابرو داشته باشند لذا اگر کسی پیش از دوره میانسالی نسبت به تزریق بوتاکس (با مشورت پزشک) در دوره های منظم اقدام نماید، می تواند انتظار داشته باشد که روند افتادگی ابروهای خود را به تعویق بیاندازد.

در این میان افرادی که مراقبت های پوستی را جدی می گیرند و مرتب به پوست خود رسیدگی می کنند، می توانند امیدوار باشند که سرعت افزایش علائم پیری را کاهش داده اند.
برای مثال استفاده ی مداوم از کرم های ضد افتاب و یا آبرسان های پوستی، باعث کاهش اثر عوامل محیطی بر روی پوست میشود. به این صورت هم روی عوامل ژنتیکی و هم روی عوامل محیطی می توانیم اثرگذار باشیم و سرعت بروز علائم افزایش سن را کاهش دهیم.

با افزایش سن علاوه بر اینکه بافت ها تحلیل می روند، بافت ها به سمت پایین نیزکشیده می شوند و به مرور در بافت ها افتادگی مشهود می گردد.

مثلا چربی هایی که درناحیه گونه قرار داشته است با گذشت زمان به سمت پایین تر آمده و ما دیگر برجستگی گونه را همچون گذشته شاهد نیستیم زیرا بافت چربی پایین آمده و در اطراف دهان قرار می‌گیرد و باعث برجستگی این ناحیه خواهد شد و در نهایت به صورت چین های خط خنده خود را نشان می دهد و در مثالی دیگر، افزایش سن موجب می شود، بافت هایی از صورت که پایین تر می آیند و در مرز سر و گردن قرار می گیرند، باعث محو شدن مرز جداکننده ی گردن و صورت می شوند که این امر باعث کاهش زیبایی در صورت خواهد شد.

در ویدیوی زیر می توانید صحبت دکتر بیات، در مورد روند ظهور علائم پیری در صورت افراد در اثر افزایش سن را بشنوید.چگونه می توانیم افتادگی بافت های صورت و علائم پیری را برطرف کنیم؟


با روش های مختلف، میتوان بافت ها و عضلاتی که دچار افتادگی شده اند را تا حدی به جای اولیه ی خود بازگرداند. که این روش ها را میتوان به 2 دسته ی روش های جراحی (تهاجمی) و غیرجراحی (غیر تهاجمی) تقسیم بندی کرد.

روش هایی که برای لیفت صورت در افراد جوان تر انجام می شود با روش هایی که برای لیفت صورت در افراد میانسال استفاده می شود، کاملا متفاوت است.

استفاده از روش های غیر جراحی برای لیفت صورت


مسلما علائم افزایش سن در یک فرد 35 ساله خفیف بوده و تغییرات جزئی تری را شاهد هستیم. در این سنین توصیه میشود از روش های غیرجراحی برای جوانسازی صورت استفاده کنند، لذا عمل جراحی لیفت صورت و گردن برای سنین زیر ۴۰ سال توصیه نمی ‌شود.

از روش های غیر جراحی میتوان به روش هایی مانند لیفت با نخ، لیزر، هایفوتراپی و یا (آر-اف) اشاره کرد.

با استفاده از نخ های لیفت تا حدی میتوان یک کشش ملایم در بافت های صورت ایجاد کنیم و با این روش افتادگی های جزئی در بافت های صورت را اصلاح کنیم.

جالب است بدانید با انجام برخی روش ها بجای آنکه به طور مستقیم لیفت انجام گیرد، با اصلاح کاهش حجمی که در اثر تحلیل چربی ها و عضلات ایجاد شده، میتوان علائم پیری را تا حدودی ازبین برد. برای مثال با تزریق چربی در صورت یک فرد 35 ساله که صورت لاغری دارد، میتوان باعث جوان تر شدن چهره ی او شد.

لیفت صورت با تزریق چربی
جوانسازی صورت از طریق تزریق چربی، مناسب برای افراد کمتر از 40 سال

در نتیجه برای لیفت صورت، همیشه لازم نیست روش جراحی لیفت صورت استفاده شود، به خصوص در افراد کمتر از 40 سال توصیه می شود که از روش های غیر تهاجمی لیفت صورت و گردن استفاده گردد.
کاملا بدیهی است که مدت تاثیر روش های غیرجراحی کوتاه باشد و بعد از گذشت مدتی نیاز به تکرار داشته باشند.

این روش ها با وجود اینکه اثر کوتاه مدتی دارند، از ایمنی بالایی برخوردار هستند و همینطور نتایج رضایت بخشی را در افراد جوان به دنبال دارند.

استفاده از روش های جراحی برای لیفت صورت


برعکس در افرادی که در سنین بالای 45 سال هستند، عمق و شدت افتادگی ها بیشتر بوده و چون این افتادگی ها شدید تر هستند، روش های غیر جراحی دیگر موثر نیستند و باید از روش جراحی لیفت صورت استفاده کرد.
در تمام این روش ها هدف کلی این است که بافتهای صورت که دچار افتادگی شده اند را به محل اصلی خود برگردانیم تا شادابی و جوانی مجدد را در چهره ی افراد شاهد باشیم .

در گذشته جراحان پیشگام در این نوع جراحی، هنگام انجام عمل لیفت، فقط پوست صورت را می کشیدند و پوست اضافه را برش میدادند زیرا گمان میکردند افزایش سن تنها محدود به تغییرات در پوست صورت است.
با برداشتن پوست و تحت کشش قرار دادن پوست، جای بخیه ها بیشتر باقی میماند ضمن اینکه با گذشت زمان دوباره شاهد افتادگی در چهره ی شخص بودند.

به همین دلیل با افرایش تجربه جراحان و پیشرفت علم پزشکی، تکنیک های مختلفی برای لیفت بافت های عمقی ابداع شدند. لذا امروزه روش های مختلفی برای لیفت بافتهای عمقی صورت وجود دارد که میتوان از آنها استفاده کرد.

اگر به لایه های مختلف صورت اشراف کامل داشته باشیم و تک تک لایه ها را بشناسیم، میدانیم این لایه ها با استفاده از لنگرهایی به هم متصل شده اند که برخی از آنها به استخوان میرسند و بافت ها را به استخوان متصل می کنند.
این لنگرها در میان لایه های مختلف صورت قرار دارد، به همین دلیل مانع از این می شوند که بتوانیم بافت ها را به سمت بالا بکشیم.

در نتیجه لیفت بافت های عمقی صورت دو حالت دارد:

 1. لنگرهای میان بافتی را آزاد کنیم و سپس لیفت را انجام دهیم.
 2. با وجود همان لنگرها بافت های عمقی را تحت کشش قرار دهیم.

مسلما در روش اول اگر لنگرها را آزاد کنیم و سپس بافت های عمقی را لیفت کنیم، نتیجه ی لیفت صورت ماندگارتر است.پاسخگوی سوالات شما از طریق کانال های ارتباطی زیر هستیم:


روش های جراحی لیفت صورت


جراحی به روش آندوسکوپ و جراحی به روش باز.

یکی از روش های جراحی لیفت صورت، روش آندوسکوپی است.

در این روش با زدن برش های کوچک لیفت صورت را انجام می دهند. این روش برای لیفت پیشانی و لیفت ناحیه میانی صورت قابل استفاده است.

در این روش پس از آنکه برش های کوچکی در پوست زده میشود، وسایل جراحی و همینطور دوربینی که جراح با آن بافت ها را میتواند ببیند، وارد بافت های عمقی شده، بافت های چسبیده به استخوان را از روی استخوان جدا میکند و بعد از آن بافت های آزاد شده را با استفاده از نخ هایی که به مدت طولانی و یا دائمی باقی می مانند، به سمت بالا کشیده و عمل فیکس کردن و ثابت کردن بافت ها را انجام می دهد.

در جراحی لیفت صورت به روش آندوسکوپی جراح تنها می تواند در لایه های خاصی لیفت را انجام دهد (معمولا در بافت های چسبیده به استخوان) و امکان لیفت در بافت های مختلف و لایه های نرم برای جراح وجود ندارد.
این روش برای افرادی که می خواهند لیفت میانی صورت انجام دهند و دارای صورت پهنی هستند روش مناسبی نبوده و باعث بهم خوردن تناسب اجزای صورت می گردد.

لیفت صورت و پیشانی به روش آندوسکوپ
لیفت قسمت پیشانی صورت به روش آندوسکوپی

در مقابل روش آندوسکوپی (روش بسته) روش جراحی باز نیز وجود دارد.
از مزیت های این روش (جراحی باز) این است که:

مزیت های لیفت صورت به روش جراحی باز


 1. پزشک میتواند انتخاب کند که درکدام لایه لیفت انجام شود.
 2. همانگونه که دیدیم در جراحی لیفت صورت به روش آندوسکوپی جراح تنها می توانست در لایه های خاصی لیفت را انجام دهد در صورتی که در لیفت باز جراح می تواند انتخاب کند لیفت در چه عمقی و در چه بافتی از صورت انجام پذیرد.
 3. جراحی لیفت به روش باز امکان برداشتن پوست اضافه وجود دارد در صورتی که در لیفت به روش آندوسکوپ این امکان وجود ندارد.
 4. در جراحی لیفت به روش باز، با صلاحدید پزشک، لیفت صورت میتواند روی یک لایه، دو لایه و یا چند لایه انجام گیرد.

هر کدام از قسمت های صورت میتواند به صورت مجزا و یا کلی تحت جراحی لیفت قرار گیرد.

از جمله قسمت هایی که امکان دارد به صورت مجزا لیفت شود، قسمت پیشانی و شقیقه است. پیشانی و شقیقه (تمپورال) را به تنهایی میتوان لیفت کرد. به خصوص در افرادی که در سنین پایین دچار افتادگی پیشانی و ابرو هستند. این افراد می توانند از لیفت پیشانی و ابرو بهره ببرند که به هر دو روش باز و آندوسکوپ قابل اجرا است.

لیفت صورت
نتیجه جراحی لیفت صورت دکتر بیات

لیفت مستقیم ابرو می تواند به طور مجزا در افرادی که افتادگی ابرو دارند و علائم افزایش سن در آنها دیده می شود انجام شود. البته این جراحی به صورت ترکیبی نیز در کنار سایر جراحی ها قابل انجام است ( مانند جراحی پلک، لیفت پیشانی و…).

لیفت میانی صورت به روش آندوسکوپی نیز، همچون لیفت باز می‌تواند هم به صورت جداگانه و هم به صورت ترکیبی با لیفت شقیقه و پیشانی انجام شود.
لیفت صورت و گردن نیز میتواند به صورت مجزا و یا در کنار هم انجام شود.

بهتر است افراد مسن تر برای حصول نتیجه ی بهتر، لیفت صورت و گردن (Rhytidectomy) را توأمان انجام دهند و در سنین پایین تر اگر از افتادگی قسمتی از صورت رنج میبرند، می توانند به طور مجزا آن قسمت را لیفت نمایند.

برای مثال فردی ممکن است چانه ی بسیار کوچکی داشته باشد با غبغب بزرگ. بهترین راهکار برای این فرد استفاده از پروتز چانه بهمراه کوچک کردن غبغب است.

در جراحی لیفت به روش باز به ۲ نکته بسیار مهم باید توجه داشت:

 • نکته ی اول: توجه داشته باشید لیفت صورت، مجزا از لیفت اطراف چشم و دهان است!

بسیاری از افراد تصور میکنند که با انجام جراحی لیفت چین های اطراف چشم و چین های اطراف لب که به صورت شعاعی در اطراف دهان قرار دارند، به طور کامل از بین خواهد رفت!!
اما باید بدانیم که این قسمتها مجزا از لیفت صورت هستند و برای اصلاح عیوب این ناحیه باید اقدامات دیگری انجام داد. مثلا برای چروک های چشم، جراحی پلک و یا برای چروک های اطراف دهان تزریق ژل و بوتاکس موثر خواهد بود.

 • نکته ی دوم که باید حتما به آن توجه شود محل برش جراحی و همینطور میزان وسعت بریدگی ها است.

سوالی که در ذهن تمام متقاضیان این جراحی وجود دارد این است که آیا جای برش جراحی در جراحی لیفت قابل مشاهده است و آیا آثار آن بر روی پوست باقی میماند؟
کاملا واضح است که با زدن برش در هرقسمت از بدن و انجام جراحی جای برش باقی مانده و به طور کامل محو نمی شود و این نکته را همواره به یاد داشته باشید که پوست محل جراحی، هرگز مانند پوست قبل از جراحی نخواهد شد. اما اینکه چه مقدار باقی میماند و آیا دیده میشود یا نه بستگی به تکنیکی دارد که جراح در حین جراحی انجام می دهد.

جراح باید از روش هایی استفاده کند و تکنیک هایی را بکار گیرد که تا حد امکان محل برش مخفی باشد و دیده نشود و با پنهان کردن این برش ها در قسمت های خاصی از صورت و ایجاد خطای دید، باعث پوشش بیشتر آنها گردد.
برای مثال برشی که در پشت گوش و یا داخل موها و یا در محل رویش مو زده می شود، به راحتی مخفی خواهد شد.

در پایان نظر شما را به توصیه ی دکتر اکبر بیات برای متقاضیان جراحی لیفت صورت و گردن جلب می نماییم:

فرد متقاضی نمونه جراحی های انجام شده را حتما ببیند تا بتواند با آگاهی بیشتر و با اطلاع جامع و کامل از تمام جوانب جراحی تصمیم به انجام جراحی بگیرد.

برای مشاهده تصاویر نتایج جراحی  لیفت عمیق صورت (deep lift) بر روی لینک آبی کلیک نمایید.پاسخگوی سوالات شما از طریق کانال های ارتباطی زیر هستیم:


سوالات متداول

روش های مختلف لیفت صورت چیست؟

روش های لیفت صورت به 2 روش جراحی و غیر جراحی تقسیم می شوند. روش های غیر جراحی مانند لیفت با نخ، لیزر و هایفو.

لیفت صورت به روش عمیق جه تفاوتی با روش های دیگر دارد؟

در لیفت صورت به روش عمیق، علاوه بر پوست صورت، عضلات آن نیز کشیده می شوند. این باعث ماندگاری بیشتر نتیجه جراحی می شود.

ماندگاری لیفت صورت چقدر است؟

جراحی لیفت صورت به صورت عمقی، معمولا تا 15 سال ماندگاری دارد.

دوره نقاهت جراحی لیفت صورت چقدر است؟

دوره نقاهت جراحی لیفت صورت حدود 1.5 تا 2 ماه است.

آیا برای رفع غبغب میتوان از ساکشن استفاده کرد؟

رفع غبغب به وسیله ساکشن برای افرادی جوانی که پوستی سفت دارند، مناسب است، اما در افراد مسن امکان افتادگی عضلات ناحیه غبغب وجود دارد.

68 دیدگاه

 1. عسل گفت:

  سلام
  ممنون از مقاله خوبتون

 2. َارمین گفت:

  اقای دکتر سلام

  من 29 سالمه ولی به صورت ژنتیکی از 16 سالگی خط لبخند نسبتا عمیق و افتادگی گونه دارم، ایا میشه من عمل لیفتینگ داشته باشم یا برای سن من مجاز نیست؟ ممنون

  • admin گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   لیفت صورت موجب رفع افتادگی های پوست و عضلات به صورت همزمان می شود و این جراحی برای شما خیلی زود است، در این مرکز لیفت صورت معمولا برای افراد بالای 45 سال انجام می‌گیرد.
   شما میتونید در حال حاضر از روش های غیر جراحی استفاده کنید.
   موفق باشید و شاد

 3. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید من 30سالمه پوست صورتم شل شده خط خنده هم خیلی خالی شده تازه غبغب هم دارم بهترین روش برای جوانسازی چی هستش… ممنونم

  • admin گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   شما جهت انجام مشاوره آنلاین در خصوص ” جوانسازی صورت” شما میتونید به واتساپ و یا تلگرام مشاورین ما پیام ارسال کنید تا شما رو راهنمایی کنند.🌹🌹
   09120606335

 4. ناشناس گفت:

  سلام دکتر بعد لز عمل لیفت صورت خونرسانی به پوست کم نمیشه ؟؟؟بعد از چند سال قیافه غیر طبیعی نمیشه؟؟؟ممنونم از اینکه جوابم رو میدین

 5. احسان گفت:

  سلام من خط ریش کاشت کردم ولی خوب نشد بعد لیزر کردم الان چندماهه پوستم زخمه و ی هاله خیلی بد داره چیکاربایدبکنم خوب شه

 6. ارمین گفت:

  بعد از گذشت چند وقت از تخلیه ژل پاژ میتوانیم دوباره تزریق ژل داشته باشیم

 7. ارمین گفت:

  ایا بعد از جراحی لیفت صورت جای بخیه باقی میماند چند وقت بعد از جراحی میتوانیم رد بخیه لیز کنیم

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   زمان از بین رفتن جای بخیه بستگی به بدن خود شخص دارد و یک ماه بعد از جراحی جای بخیه ها تا حد بسیار زیادی محو می شود به همین دلیل معمولاً از لیزر برای رفع رد بخیه استفاده نمی شود .

 8. محبوبه محمدی آهویی گفت:

  آیا در جراحی لیفت صورت خط کنار چشم یا همان پنجه کلاغی از بین می رود؟

 9. نفس حقی گفت:

  چرا تخلیه ژل پاژ رو همراه بالیفت انجام میدین ؟

 10. محبوبه محمدی آهویی گفت:

  آیا خط خنده در جراحی لیفت صورت برطرف میشد؟

 11. مریم جوانمرد گفت:

  جراحی لیفت صورت از چه سنی مناسب هست و افراد جوان که سن پایینی دارند بجای لیفت چه کاری پیشنهاد می کنید؟

 12. ناشناس گفت:

  هزینه لیفت صورت چقدره؟

 13. ناشناس گفت:

  لطفا در خصوص روش های غیر جراحی هم خدمات ارایه دهید به جاهای دیگه نمیشه اعتماد کرد، اینجا که کار جراحی انجام میشه و نتایجش هم خوب میشه پس قاعدتا در غیر جراحی هم میتونه خوب از آب دربیاد

 14. سپیده گفت:

  آقای دکتر ممنون از مقاله عالیتون. یک سوال داشتم پس از انجام لیفت صورت و گذشت سالها از آن پوست بصورت ناهنجارتری افت نمیکنه .ممنون از پاسخگویی.

  • سلام دوست عزیز ماندگاری جراحی لیفت بین 10 تا 15 سال است و بعد از این هم شما نسبت به همسالان خودتان که جراحی انجام نداده اند جوان تر به نظر خواهید رسید.🌹

 15. ناشناس گفت:

  هزینه لیفت صورت و گردن به دلار چقدر میگیرید. کارهاتون رو مدتی است در اینستاگرام دنبال میکنم خیلی عالی کار میکنید ولی قیمت هم مهمه ، من آمریکا هستم و هزینه لیفت صورت و گردن اینجا حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار است ولی احتمالا در ایران بسیار ارزان‌تر است . من بعد lockdown میام ایران و حدود سه هفته اونجا خواهم بود ، آیا باید زود تر رزرو کنم با همون موقع که بیام اوکیه؟

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   جهت اطلاع از هزینه ها و انجام مشاوره ای دقیق می توانید در تلگرام و یا واتس اپ مشاوره ای ما پیام بفرستید تا مشاورین ما شما رو به طور کامل راهنمایی کنند. 🌹
   09120606335

 16. ناشناس گفت:

  سلام جراحی ترمیم اسکارتون تضمینیه؟

 17. ناشناس گفت:

  سلام
  هزینه لیفت صورت چقدره

 18. ناشناس گفت:

  خسته نباشيد آقاى دكتر
  واقعا متن جامع و كاملي بود
  مرسي از شما براي تهيه ي اين مقاله ي مفيد

 19. ناشناس گفت:

  سلام
  روز بخير و خسته نباشيد
  مقاله تون بسيار زيبا و مفيد و پُر محتوا بود

 20. ناشناس گفت:

  سلام
  لطفا نمونه عکسهای بیشتری در این صفحه بگذارید و هزینه لیفت صورت و گردن را نیز اعلام بفرمایید / متشکرم

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق واتس آپ و یا تلگرام با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید
   09120606335 – 09120903029
   اخر هفته خوبی داشته باشید🌹

  • ناشناس گفت:

   سلام من باید لیفت انجام بدم هیچ راهی رو دوست ندارم فقط لیفت صورت ۳۰ سالمه خط اخم عمیقی دارم

   • admin گفت:

    سلام وقت به نیکی دوست عزیز
    جراحی لیفت صورت معمولاً برای سنین بالای 45 سال که افتادگی های بافت و عضلات در صورت وجود دارد مناست میباشد
    شما می تونید ار روش های دیگر مانند تزریق ژل و یا لیفت با نخ را جایگزین جراحی لیفت صورت قرار بدید

 21. ماریا احمدی گفت:

  سلام ، لطفا هزینه جراحی لیفت بفرمایید چقدر است؟

 22. ناشناس گفت:

  سلام، میشه لطفا بفرمایید هزینه لیفت صورت و گردن چقدر است؟

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق واتس آپ و یا تلگرام با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید
   09120606335 – 09120903029
   اخر هفته خوبی داشته باشید🌹

 23. اکبر رضایی گفت:

  سلام. برای افراد زیر ۴۵ سال لیفت باز انجام نمیدین؟

 24. الی گفت:

  دکتر بسیار سپاسگذارم بابت اطلاع رسانی خوب ، جامع و دقیقتان.کاملا مشخصه که وقت زیادی برای این مقاله گذاشتید من فعلا کاندید لیفت نیستم ولی خوشحالم به خاطر وجود پزشکانی مثل شما🌹🌹

 25. مریم گفت:

  سلام. وقت بخیر، من ۳۲ ساله هستم وجای جوش های خیلی عمیقی روی گونه هام دارم که برام آزار دهنده هست آقای دکتر من میتونم برای از بین بردن اونها از روش لیفت دائم استفاده کنم یا هنوز برای سن من زود هست؟ ممنون میشم راهنماییم کنید واقعا برام معضل بزرگی هست

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز جدا از اینکه لیفت صورت برای شما زود است ، با انجام لیفت صورت جای جوش از بین نمی رود ، شما می توانید برای حل این مسئله به متخصص پوست مراجعه نمایید.

 26. زینب گفت:

  سلام اقای دکتر
  وقت بخیر
  32 سال هستم و گونه هایم افتاده شده است و مقداری هم پوست گردنم. به جز فیلرهای و نخ چه روشی را پیشنهاد می دهید؟

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   شما میتونید جراحی لیفت گونه (بدون نخ) انجام بدید انجام بدید که نسبت به لیفت با نخ و تزریق فیلر نیز ماندگاری بیشتری دارد 🌹

 27. Alireza گفت:

  اقای دکتر سلام هزینه جراحی سوختگی صورت چند هست

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در این مرکز فقط جراحی زیبایی انجام میشود نه جراحی های ترمیمی ، میتوانید جهت این امر به یک متخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید.
   روز خوبی داشته باشید 🌹

 28. الهه گفت:

  سلام میشه لطفا هزینه این جراحی رو بگید

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   جهت اطلاع از هزینه ها و یا انجام مشاوره غیر حضوری لطفاً به شماره تلگرامی یا واتساپی مشاوره ما پیام بفرستید :
   09120606335
   روز خوبی داشته باشید 🌹

   • کامران مردان پور گفت:

    با سلام و احترام
    من 55سال سن دارم کلیپ و شرح کارخوب دکتر رو دیدم من هم بدلیل شرایط کاری در هوای گرم خوزستان و استرس کاری پیوستم شل شده و دچار افتادگی شده و خطوط عمیقی در پیشانی دارم
    میخواستم ان شاءالله بعد از قضیه کرونا خدمت برسم از بابت سن مشکلی ندارم؟ و توصیه شما چیست؟ فکر کنم باید لیفت باز انجام بدم .اگه ممکنه حدود هزینه را اعلام فرمائید. با تشکر و سپاس از سایت خوبتون

    • سلام وقت بخیر دوست عزیز
     خیر مشکلی نیست شما می توانید لیفت ابرو هم به صورت باز و هم به صورت مستقیم انجام دهید!
     همچنین برا اطلاع از هزینه ها و انجام مشاوره ای کامل می توانید به واتس اپ یا تلگرام مشاوره ای ما پیام بدید تا مشاورین ما شما رو راهنمایی کنند
     روز خوبی داشته باشید 🌹

 29. masoumeh گفت:

  باسلام.خواستم بپرسم لیفت صورت محدودیت سنی هم دارد.؟من25ساله هستم و لیفت پلک و بینی خواستم انجام دهم. مشکلی ندارد؟

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   عموماً لیفت صورت به روش باز برای سنین بالای 45 سال انجام میشود و برای شما زود میباشد .
   متاسفانه در این مرکز لیفت بینی انجام داده نمیشود،برای جراحی پلک نیز باید توسط کارشناسان زیبایی تشخیص داده شود که آیا شما کاندید مناسبی برای این جراحی هستید یا خیر
   جهت انجام مشاوره ای کامل و دقیق میتوانید به تلگرام یا واتساپ مشاوره ای ما پیام ارسال نمایید :
   09120606335

 30. موسوی گفت:

  با سلام سپاس فراوان بابت مقاله پرمحتوا. و کامل من به جواب تمامی سوالاتم رسیدم خیلی عالی بود

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   سپاس از لطف و محبت شما دوست عزیز و با محبت و ممنون از انرژی خوب شما
   روز شادی داشته باشید !

 31. بهاره اسماعیلی گفت:

  سلام چقدر جالب بود این مقاله خیلی ممنونم آقای دکتر
  خیلی کامل بود

 32. روشان عسگری گفت:

  سلام بابت مقالتون ممنونم آیا جراحی لیفت با نخ هم میشه توضیح بدین اصلا شما قبولش دارید ؟

  • admin گفت:

   سلام دوست عزیز وقتتون به خیر
   جراحی لیفت با نخ در کشور ما نیز خیلی طرفدار پیدا کرده است اما ماندگاری آن خیلی نیست.

 33. پریسا گفت:

  سلام من این مقاله رو خوندم واقعا عالی بود و مشخصه که براش خیلی وقت گذاشته بودید . من میخوام پدرمو بیارم پیش شما جناب دکتر و خوشحالیم اینه که جواب تمام سوالاتمو اینجا گرفتم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WhatsApp