عواملی مانند افزایش سن و تاثیرات محیطی باعث بروز علائم پیری و افتادگی پوست صورت می شود و باعث می شود تا از طراوت و شادابی پوست نسبت به دوران جوانی کاسته شود. روش های مختلفی برای اصلاح افتادگی صورت و گردن و بازیابی لطافت آن وجود دارد، روش هایی مانند جراحی لیفت صورت و گردن.

لیفت صورت (ریتیدکتومی) چیست؟


درعلم پزشکی و جراحی های زیبایی منظور از لیفت صورت اصلاح علائم پیری و جوانسازی چهره در افراد است. با استفاده از روش های مختلف می توان افتادگی بافت ها در هر ناحیه از صورت را اصلاح کرد. با هر روشی که این افتادگی ها اصلاح شود لیفت صورت انجام گرفته است.

معمولا با افزایش سن، پوست صورت افراد شل و آویزان می شود و چین و چروک هایی روی پوست بوجود می اید. چین و چروک های سطحی به وسیله تزریق بوتاکس از بین می رود اما چین و چروک های عمیق بوسیله ی لیفت درمان خواهد شد. تغییراتی که با افزایش سن حاصل می شود فقط مخصوص پوست صورت نیست، بلکه لایه های زیرین پوست را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و سبب شل شدن عضله ها نیز می شود و حتی عضله ها و استخوانها با افزایش سن تحلیل می روند.

در جراحی زیبایی لیفت علاوه بر کشیدن پوست صورت و فیکس کردن آن باید قسمت های زیرین پوست نیز کشیده شود. در روند انجام جراحی لیفت، اگر فقط پوست صورت کشیده شود، تاثیرات جراحی تنها برای چند ماه دوام خواهد داشت و با گذشت زمان به حالت اولیه خود باز می گردد. در نتیجه حتما علاوه بر پوست صورت باید قسمت های زیر پوست یعنی بافت های صورت نیز کشیده شود.

محل برش در جراحی زیبایی لیفت بسیار اهمیت دارد، زیرا جراحانی که پوست را می کشند و در قسمت جلوی گوش بخیه می زنند باعث تغییر در فرم گوش و نازیبایی در قسمت نرمه ی گوش می شود. این اتفاق به این دلیل می افتد که نرمه ی گوش توانایی نگه داشتن پوست کشیده شده را ندارد و در نتیجه با گذشت زمان پوست مجددا شل شده و به حالت اولیه باز می گردد.

استفاده از روش های جراحی برای لیفت صورت


برعکس در افرادی که در سنین بالای 45 سال هستند، عمق و شدت افتادگی ها بیشتر بوده و چون این افتادگی ها شدید تر هستند، روش های غیر جراحی دیگر موثر نیستند و باید از روش جراحی لیفت صورت استفاده کرد. در تمام این روش ها هدف کلی این است که بافتهای صورت که دچار افتادگی شده اند را به محل اصلی خود برگردانیم تا شادابی و جوانی مجدد را در چهره ی افراد شاهد باشیم .

در گذشته جراحان پیشگام در این نوع جراحی، هنگام انجام عمل لیفت، فقط پوست صورت را می کشیدند و پوست اضافه را برش میدادند زیرا گمان میکردند افزایش سن تنها محدود به تغییرات در پوست صورت است. با برداشتن پوست و تحت کشش قرار دادن پوست، جای بخیه ها بیشتر باقی میماند ضمن اینکه با گذشت زمان دوباره شاهد افتادگی در چهره ی شخص بودند.

به همین دلیل با افرایش تجربه جراحان و پیشرفت علم پزشکی، تکنیک های مختلفی برای لیفت بافت های عمقی ابداع شدند. لذا امروزه روش های مختلفی برای لیفت بافتهای عمقی صورت وجود دارد که میتوان از آنها استفاده کرد.اگر به لایه های مختلف صورت اشراف کامل داشته باشیم و تک تک لایه ها را بشناسیم، میدانیم این لایه ها با استفاده از لنگرهایی به هم متصل شده اند که برخی از آنها به استخوان میرسند و بافت ها را به استخوان متصل می کنند.این لنگرها در میان لایه های مختلف صورت قرار دارد، به همین دلیل مانع از این می شوند که بتوانیم بافت ها را به سمت بالا بکشیم.

در نتیجه لیفت بافت های عمقی صورت دو حالت دارد:

 1. لنگرهای میان بافتی را آزاد کنیم و سپس لیفت را انجام دهیم.
 2. با وجود همان لنگرها بافت های عمقی را تحت کشش قرار دهیم.

مسلما در روش اول اگر لنگرها را آزاد کنیم و سپس بافت های عمقی را لیفت کنیم، نتیجه ی لیفت صورت ماندگارتر است.پاسخگوی سوالات شما از طریق کانال های ارتباطی زیر هستیم:


روش های جراحی لیفت صورت


جراحی به روش آندوسکوپ و جراحی به روش باز.

یکی از روش های جراحی لیفت صورت، روش آندوسکوپی است.

در این روش با زدن برش های کوچک لیفت صورت را انجام می دهند. این روش برای لیفت پیشانی و لیفت ناحیه میانی صورت قابل استفاده است. در این روش پس از آنکه برش های کوچکی در پوست زده میشود، وسایل جراحی و همینطور دوربینی که جراح با آن بافت ها را میتواند ببیند، وارد بافت های عمقی شده، بافت های چسبیده به استخوان را از روی استخوان جدا میکند و بعد از آن بافت های آزاد شده را با استفاده از نخ هایی که به مدت طولانی و یا دائمی باقی می مانند، به سمت بالا کشیده و عمل فیکس کردن و ثابت کردن بافت ها را انجام می دهد.

در جراحی لیفت صورت به روش آندوسکوپی جراح تنها می تواند در لایه های خاصی لیفت را انجام دهد (معمولا در بافت های چسبیده به استخوان) و امکان لیفت در بافت های مختلف و لایه های نرم برای جراح وجود ندارد. این روش برای افرادی که می خواهند لیفت میانی صورت انجام دهند و دارای صورت پهنی هستند روش مناسبی نبوده و باعث بهم خوردن تناسب اجزای صورت می گردد.

در مقابل روش آندوسکوپی (روش بسته) روش جراحی باز نیز وجود دارد.

مزیت های لیفت صورت به روش جراحی باز


 1. پزشک میتواند انتخاب کند که درکدام لایه لیفت انجام شود.
 2. همانگونه که دیدیم در جراحی لیفت صورت به روش آندوسکوپی جراح تنها می توانست در لایه های خاصی لیفت را انجام دهد در صورتی که در لیفت باز جراح می تواند انتخاب کند لیفت در چه عمقی و در چه بافتی از صورت انجام پذیرد.
 3. جراحی لیفت به روش باز امکان برداشتن پوست اضافه وجود دارد در صورتی که در لیفت به روش آندوسکوپ این امکان وجود ندارد.
 4. در جراحی لیفت به روش باز، با صلاحدید پزشک، لیفت صورت میتواند روی یک لایه، دو لایه و یا چند لایه انجام گیرد.

هر کدام از قسمت های صورت میتواند به صورت مجزا و یا کلی تحت جراحی لیفت قرار گیرد.

از جمله قسمت هایی که امکان دارد به صورت مجزا لیفت شود، قسمت پیشانی و شقیقه است. پیشانی و شقیقه (تمپورال) را به تنهایی میتوان لیفت کرد. به خصوص در افرادی که در سنین پایین دچار افتادگی پیشانی و ابرو هستند. این افراد می توانند از لیفت پیشانی و ابرو بهره ببرند که به هر دو روش باز و آندوسکوپ قابل اجرا است.

نتیجه جراحی لیفت صورت دکتر بیات

لیفت مستقیم ابرو می تواند به طور مجزا در افرادی که افتادگی ابرو دارند و علائم افزایش سن در آنها دیده می شود انجام شود. البته این جراحی به صورت ترکیبی نیز در کنار سایر جراحی ها قابل انجام است ( مانند جراحی پلک، لیفت پیشانی و…).

لیفت میانی صورت به روش آندوسکوپی نیز، همچون لیفت باز می‌تواند هم به صورت جداگانه و هم به صورت ترکیبی با لیفت شقیقه و پیشانی انجام شود.
لیفت صورت و گردن نیز میتواند به صورت مجزا و یا در کنار هم انجام شود.

بهتر است افراد مسن تر برای حصول نتیجه ی بهتر، لیفت صورت و گردن (Rhytidectomy) را توأمان انجام دهند و در سنین پایین تر اگر از افتادگی قسمتی از صورت رنج میبرند، می توانند به طور مجزا آن قسمت را لیفت نمایند. برای مثال فردی ممکن است چانه ی بسیار کوچکی داشته باشد با غبغب بزرگ. بهترین راهکار برای این فرد استفاده از پروتز چانه بهمراه کوچک کردن غبغب است.

در جراحی لیفت به روش باز به ۲ نکته بسیار مهم باید توجه داشت:

 • نکته ی اول: توجه داشته باشید لیفت صورت، مجزا از لیفت اطراف چشم و دهان است!

بسیاری از افراد تصور میکنند که با انجام جراحی لیفت چین های اطراف چشم و چین های اطراف لب که به صورت شعاعی در اطراف دهان قرار دارند، به طور کامل از بین خواهد رفت!! اما باید بدانیم که این قسمتها مجزا از لیفت صورت هستند و برای اصلاح عیوب این ناحیه باید اقدامات دیگری انجام داد. مثلا برای چروک های چشم، جراحی پلک و یا برای چروک های اطراف دهان تزریق ژل و بوتاکس موثر خواهد بود.

 • نکته ی دوم که باید حتما به آن توجه شود محل برش جراحی و همینطور میزان وسعت بریدگی ها است.

سوالی که در ذهن تمام متقاضیان این جراحی وجود دارد این است که آیا جای برش جراحی در جراحی لیفت قابل مشاهده است و آیا آثار آن بر روی پوست باقی میماند؟
کاملا واضح است که با زدن برش در هرقسمت از بدن و انجام جراحی جای برش باقی مانده و به طور کامل محو نمی شود و این نکته را همواره به یاد داشته باشید که پوست محل جراحی، هرگز مانند پوست قبل از جراحی نخواهد شد. اما اینکه چه مقدار باقی میماند و آیا دیده میشود یا نه بستگی به تکنیکی دارد که جراح در حین جراحی انجام می دهد.

جراح باید از روش هایی استفاده کند و تکنیک هایی را بکار گیرد که تا حد امکان محل برش مخفی باشد و دیده نشود و با پنهان کردن این برش ها در قسمت های خاصی از صورت و ایجاد خطای دید، باعث پوشش بیشتر آنها گردد. برای مثال برشی که در پشت گوش و یا داخل موها و یا در محل رویش مو زده می شود، به راحتی مخفی خواهد شد.

در پایان نظر شما را به توصیه ی دکتر اکبر بیات برای متقاضیان جراحی لیفت صورت و گردن جلب می نماییم:

فرد متقاضی نمونه جراحی های انجام شده را حتما ببیند تا بتواند با آگاهی بیشتر و با اطلاع جامع و کامل از تمام جوانب جراحی تصمیم به انجام جراحی بگیرد.

برای مشاهده تصاویر نتایج جراحی  لیفت عمیق صورت (deep lift) بر روی لینک آبی کلیک نمایید.پاسخگوی سوالات شما از طریق کانال های ارتباطی زیر هستیم:


سوالات متداول

روش های مختلف لیفت صورت چیست؟

روش های لیفت صورت به 2 روش جراحی و غیر جراحی تقسیم می شوند. روش های غیر جراحی مانند لیفت با نخ، لیزر و هایفو.

لیفت صورت به روش عمیق جه تفاوتی با روش های دیگر دارد؟

در لیفت صورت به روش عمیق، علاوه بر پوست صورت، عضلات آن نیز کشیده می شوند. این باعث ماندگاری بیشتر نتیجه جراحی می شود.

ماندگاری لیفت صورت چقدر است؟

جراحی لیفت صورت به صورت عمقی، معمولا تا 15 سال ماندگاری دارد.

دوره نقاهت جراحی لیفت صورت چقدر است؟

دوره نقاهت جراحی لیفت صورت حدود 1.5 تا 2 ماه است.

آیا برای رفع غبغب میتوان از ساکشن استفاده کرد؟

رفع غبغب به وسیله ساکشن برای افرادی جوانی که پوستی سفت دارند، مناسب است، اما در افراد مسن امکان افتادگی عضلات ناحیه غبغب وجود دارد.

68 دیدگاه

 1. عسل گفت:

  سلام
  ممنون از مقاله خوبتون

 2. َارمین گفت:

  اقای دکتر سلام

  من 29 سالمه ولی به صورت ژنتیکی از 16 سالگی خط لبخند نسبتا عمیق و افتادگی گونه دارم، ایا میشه من عمل لیفتینگ داشته باشم یا برای سن من مجاز نیست؟ ممنون

  • admin گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   لیفت صورت موجب رفع افتادگی های پوست و عضلات به صورت همزمان می شود و این جراحی برای شما خیلی زود است، در این مرکز لیفت صورت معمولا برای افراد بالای 45 سال انجام می‌گیرد.
   شما میتونید در حال حاضر از روش های غیر جراحی استفاده کنید.
   موفق باشید و شاد

 3. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید من 30سالمه پوست صورتم شل شده خط خنده هم خیلی خالی شده تازه غبغب هم دارم بهترین روش برای جوانسازی چی هستش… ممنونم

  • admin گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   شما جهت انجام مشاوره آنلاین در خصوص ” جوانسازی صورت” شما میتونید به واتساپ و یا تلگرام مشاورین ما پیام ارسال کنید تا شما رو راهنمایی کنند.🌹🌹
   09120606335

 4. ناشناس گفت:

  سلام دکتر بعد لز عمل لیفت صورت خونرسانی به پوست کم نمیشه ؟؟؟بعد از چند سال قیافه غیر طبیعی نمیشه؟؟؟ممنونم از اینکه جوابم رو میدین

 5. احسان گفت:

  سلام من خط ریش کاشت کردم ولی خوب نشد بعد لیزر کردم الان چندماهه پوستم زخمه و ی هاله خیلی بد داره چیکاربایدبکنم خوب شه

 6. ارمین گفت:

  بعد از گذشت چند وقت از تخلیه ژل پاژ میتوانیم دوباره تزریق ژل داشته باشیم

 7. ارمین گفت:

  ایا بعد از جراحی لیفت صورت جای بخیه باقی میماند چند وقت بعد از جراحی میتوانیم رد بخیه لیز کنیم

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   زمان از بین رفتن جای بخیه بستگی به بدن خود شخص دارد و یک ماه بعد از جراحی جای بخیه ها تا حد بسیار زیادی محو می شود به همین دلیل معمولاً از لیزر برای رفع رد بخیه استفاده نمی شود .

 8. محبوبه محمدی آهویی گفت:

  آیا در جراحی لیفت صورت خط کنار چشم یا همان پنجه کلاغی از بین می رود؟

 9. نفس حقی گفت:

  چرا تخلیه ژل پاژ رو همراه بالیفت انجام میدین ؟

 10. محبوبه محمدی آهویی گفت:

  آیا خط خنده در جراحی لیفت صورت برطرف میشد؟

 11. مریم جوانمرد گفت:

  جراحی لیفت صورت از چه سنی مناسب هست و افراد جوان که سن پایینی دارند بجای لیفت چه کاری پیشنهاد می کنید؟

 12. ناشناس گفت:

  هزینه لیفت صورت چقدره؟

 13. ناشناس گفت:

  لطفا در خصوص روش های غیر جراحی هم خدمات ارایه دهید به جاهای دیگه نمیشه اعتماد کرد، اینجا که کار جراحی انجام میشه و نتایجش هم خوب میشه پس قاعدتا در غیر جراحی هم میتونه خوب از آب دربیاد

  • سلام دوست عزیز در حال حاظر تمرکز بر خدمات جراحی می باشد ولی انشالله در آینده نزدیک خدمات غیر جراحی نیز زیر نظر آقای دکتر بیات ارائه خواهد شد.🌹

 14. سپیده گفت:

  آقای دکتر ممنون از مقاله عالیتون. یک سوال داشتم پس از انجام لیفت صورت و گذشت سالها از آن پوست بصورت ناهنجارتری افت نمیکنه .ممنون از پاسخگویی.

  • سلام دوست عزیز ماندگاری جراحی لیفت بین 10 تا 15 سال است و بعد از این هم شما نسبت به همسالان خودتان که جراحی انجام نداده اند جوان تر به نظر خواهید رسید.🌹

 15. ناشناس گفت:

  هزینه لیفت صورت و گردن به دلار چقدر میگیرید. کارهاتون رو مدتی است در اینستاگرام دنبال میکنم خیلی عالی کار میکنید ولی قیمت هم مهمه ، من آمریکا هستم و هزینه لیفت صورت و گردن اینجا حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار است ولی احتمالا در ایران بسیار ارزان‌تر است . من بعد lockdown میام ایران و حدود سه هفته اونجا خواهم بود ، آیا باید زود تر رزرو کنم با همون موقع که بیام اوکیه؟

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   جهت اطلاع از هزینه ها و انجام مشاوره ای دقیق می توانید در تلگرام و یا واتس اپ مشاوره ای ما پیام بفرستید تا مشاورین ما شما رو به طور کامل راهنمایی کنند. 🌹
   09120606335

 16. ناشناس گفت:

  سلام جراحی ترمیم اسکارتون تضمینیه؟

 17. ناشناس گفت:

  سلام
  هزینه لیفت صورت چقدره

 18. ناشناس گفت:

  خسته نباشيد آقاى دكتر
  واقعا متن جامع و كاملي بود
  مرسي از شما براي تهيه ي اين مقاله ي مفيد

 19. ناشناس گفت:

  سلام
  روز بخير و خسته نباشيد
  مقاله تون بسيار زيبا و مفيد و پُر محتوا بود

 20. ناشناس گفت:

  سلام
  لطفا نمونه عکسهای بیشتری در این صفحه بگذارید و هزینه لیفت صورت و گردن را نیز اعلام بفرمایید / متشکرم

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق واتس آپ و یا تلگرام با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید
   09120606335 – 09120903029
   اخر هفته خوبی داشته باشید🌹

  • ناشناس گفت:

   سلام من باید لیفت انجام بدم هیچ راهی رو دوست ندارم فقط لیفت صورت ۳۰ سالمه خط اخم عمیقی دارم

   • admin گفت:

    سلام وقت به نیکی دوست عزیز
    جراحی لیفت صورت معمولاً برای سنین بالای 45 سال که افتادگی های بافت و عضلات در صورت وجود دارد مناست میباشد
    شما می تونید ار روش های دیگر مانند تزریق ژل و یا لیفت با نخ را جایگزین جراحی لیفت صورت قرار بدید

 21. ماریا احمدی گفت:

  سلام ، لطفا هزینه جراحی لیفت بفرمایید چقدر است؟

 22. ناشناس گفت:

  سلام، میشه لطفا بفرمایید هزینه لیفت صورت و گردن چقدر است؟

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق واتس آپ و یا تلگرام با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید
   09120606335 – 09120903029
   اخر هفته خوبی داشته باشید🌹

 23. اکبر رضایی گفت:

  سلام. برای افراد زیر ۴۵ سال لیفت باز انجام نمیدین؟

 24. الی گفت:

  دکتر بسیار سپاسگذارم بابت اطلاع رسانی خوب ، جامع و دقیقتان.کاملا مشخصه که وقت زیادی برای این مقاله گذاشتید من فعلا کاندید لیفت نیستم ولی خوشحالم به خاطر وجود پزشکانی مثل شما🌹🌹

 25. مریم گفت:

  سلام. وقت بخیر، من ۳۲ ساله هستم وجای جوش های خیلی عمیقی روی گونه هام دارم که برام آزار دهنده هست آقای دکتر من میتونم برای از بین بردن اونها از روش لیفت دائم استفاده کنم یا هنوز برای سن من زود هست؟ ممنون میشم راهنماییم کنید واقعا برام معضل بزرگی هست

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز جدا از اینکه لیفت صورت برای شما زود است ، با انجام لیفت صورت جای جوش از بین نمی رود ، شما می توانید برای حل این مسئله به متخصص پوست مراجعه نمایید.

 26. زینب گفت:

  سلام اقای دکتر
  وقت بخیر
  32 سال هستم و گونه هایم افتاده شده است و مقداری هم پوست گردنم. به جز فیلرهای و نخ چه روشی را پیشنهاد می دهید؟

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   شما میتونید جراحی لیفت گونه (بدون نخ) انجام بدید انجام بدید که نسبت به لیفت با نخ و تزریق فیلر نیز ماندگاری بیشتری دارد 🌹

 27. Alireza گفت:

  اقای دکتر سلام هزینه جراحی سوختگی صورت چند هست

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در این مرکز فقط جراحی زیبایی انجام میشود نه جراحی های ترمیمی ، میتوانید جهت این امر به یک متخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید.
   روز خوبی داشته باشید 🌹

 28. الهه گفت:

  سلام میشه لطفا هزینه این جراحی رو بگید

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   جهت اطلاع از هزینه ها و یا انجام مشاوره غیر حضوری لطفاً به شماره تلگرامی یا واتساپی مشاوره ما پیام بفرستید :
   09120606335
   روز خوبی داشته باشید 🌹

   • کامران مردان پور گفت:

    با سلام و احترام
    من 55سال سن دارم کلیپ و شرح کارخوب دکتر رو دیدم من هم بدلیل شرایط کاری در هوای گرم خوزستان و استرس کاری پیوستم شل شده و دچار افتادگی شده و خطوط عمیقی در پیشانی دارم
    میخواستم ان شاءالله بعد از قضیه کرونا خدمت برسم از بابت سن مشکلی ندارم؟ و توصیه شما چیست؟ فکر کنم باید لیفت باز انجام بدم .اگه ممکنه حدود هزینه را اعلام فرمائید. با تشکر و سپاس از سایت خوبتون

    • سلام وقت بخیر دوست عزیز
     خیر مشکلی نیست شما می توانید لیفت ابرو هم به صورت باز و هم به صورت مستقیم انجام دهید!
     همچنین برا اطلاع از هزینه ها و انجام مشاوره ای کامل می توانید به واتس اپ یا تلگرام مشاوره ای ما پیام بدید تا مشاورین ما شما رو راهنمایی کنند
     روز خوبی داشته باشید 🌹

 29. masoumeh گفت:

  باسلام.خواستم بپرسم لیفت صورت محدودیت سنی هم دارد.؟من25ساله هستم و لیفت پلک و بینی خواستم انجام دهم. مشکلی ندارد؟

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   عموماً لیفت صورت به روش باز برای سنین بالای 45 سال انجام میشود و برای شما زود میباشد .
   متاسفانه در این مرکز لیفت بینی انجام داده نمیشود،برای جراحی پلک نیز باید توسط کارشناسان زیبایی تشخیص داده شود که آیا شما کاندید مناسبی برای این جراحی هستید یا خیر
   جهت انجام مشاوره ای کامل و دقیق میتوانید به تلگرام یا واتساپ مشاوره ای ما پیام ارسال نمایید :
   09120606335

 30. موسوی گفت:

  با سلام سپاس فراوان بابت مقاله پرمحتوا. و کامل من به جواب تمامی سوالاتم رسیدم خیلی عالی بود

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   سپاس از لطف و محبت شما دوست عزیز و با محبت و ممنون از انرژی خوب شما
   روز شادی داشته باشید !

 31. بهاره اسماعیلی گفت:

  سلام چقدر جالب بود این مقاله خیلی ممنونم آقای دکتر
  خیلی کامل بود

 32. روشان عسگری گفت:

  سلام بابت مقالتون ممنونم آیا جراحی لیفت با نخ هم میشه توضیح بدین اصلا شما قبولش دارید ؟

  • admin گفت:

   سلام دوست عزیز وقتتون به خیر
   جراحی لیفت با نخ در کشور ما نیز خیلی طرفدار پیدا کرده است اما ماندگاری آن خیلی نیست.

 33. پریسا گفت:

  سلام من این مقاله رو خوندم واقعا عالی بود و مشخصه که براش خیلی وقت گذاشته بودید . من میخوام پدرمو بیارم پیش شما جناب دکتر و خوشحالیم اینه که جواب تمام سوالاتمو اینجا گرفتم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WhatsApp