کلینیک زیبایی دکتر اکبر بیات

عمل تخلیه ژل (خروج ژل)

در سالهای گذشته تعدادی از بانوان ایرانی بدلیل عدم شناخت کافی از ماده تشکیل دهنده ژلهای موجود در بازار و همچنین عدم توجه و کنترل  وزارت بهداشت از ژلهای وارد شده به کشورمان به پزشکان مختلفی مراجعه کرده و به جهت زیباسازی چهره عمدتا در بخشهای زیرچشم، گونه و لب اقدام به تزریق ژلهای پاژ یا سیلیکونی کرده اند. حال پس از گذشت سالیان متمادی ژل تزریق شده در بدن این افراد واکنش نشان داده و بعضا بشکل التهاب، آبسه، عفونت،‌ غیرقرینگی، گلوله شدن ژل در محل تزریق و … باعث ناراحتی در این افراد شده است و این افراد که از لحاظ جمعیت آماری از بین بانوان سنین ۱۸ تا ۷۰ ساله می باشند خواستار خروج و تخلیه ژل از صورت (خروج ژل) هستند و مدام در حال مراجعه به پزشکان متعددی به جهت درمان می باشند. تعدادی از مراجعه کنندگان حتی مقیم ایران نیستند و با ناامیدی صرفا به ایران و این مرکز مراجعه کرده و تحت درمان قرار می گیرند.

در این مرکز روشهای مختلف جراحی و بعضا غیرجراحی برای عمل تخلیه و خروج کامل ژل برای افراد در نظر گرفته می شود. جراح پس از معاینه دقیق و سونوگرافی از بخشهای مختلف صورت و تعیین عمق و میزان ژل باقیمانده در صورت از روشهای مختلفی جهت خروج ژل ( عمل تخلیه ژل ) استفاده میکند.

همانطور که میدانیم مانند هر روش درمانی دیگری، تخصص و دانش جراح در حوزه سر و گردن/ صورت و تجربه بالا در عمل درمانی همچنین عشق و دلسوزی و حس کمک به مراجع کنندگان تاثیر زیادی در نتیجه موفق در این عمل جراحی دارد. در فیلم زیر صحبتهای مراجعه کننده و جراح این مرکز را در خصوص تخلیه ژل و شرایط بهبودی می توانید مشاهده نمایید.

 

2 دیدگاه

 1. ناشناس گفت:

  سلام دکتر جان بعد تخلیه پوست حالا شل وافتاده نمیشه؟ ؟پوست حالتجمع وچروک پیدا نمیکنه. ؟؟؟آیا بازم نیاز به تزریق چیزی داره؟ ؟

  • admin گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بعد از تخلیه ژل صورت تا حدودی افتادگی به وجود می آید به همین دلیل تخلیه ژل به همراه لیفت صورت، انجام می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WhatsApp