فرق سینوس های پیشانی در خانم ها و آقایان


سینوسهای پیشانی، حفره هایی هستند که در درون قسمت پایینی استخوان پیشانی، قرار دارند.

برجستگی پیشانی در زنان

در صورتی که این سینوسها کوچک باشند فقط در قسمت وسط پیشانی یعنی در ناحیه بین دو ابرو قرار می گیرند. با بزرگتر شدن سینوسها، استخوان پایین پیشانی و زیر ابرو، برجسته می شود و سینوسها به زیر آنها گسترش پیدا می کنند. به طور کلی می توان گفت که سینوسهای پیشانی در آقایان بزرگتر و برجسته تر از خانمها است. این حالت باعث می شود که قسمت پایین پیشانی در آقایان، برجسته تر از خانمها دیده شود.

پیشانی ناندرتال

تاثیر سینوس های پیشانی بر زیبایی صورت


با وجودی که برجسته بودن پیشانی و ابروها، چهره را مردانه کرده و در آقایان به جذابیت صورت کمک می کند، ولی در مواردی که این برجستگی بیش از حد باشد، می تواند نتیجه عکس داشته و فرد مبتلا را خشن و یا شرور نشان دهد. در خانمها وجود پیشانی برجسته باعث کاهش جذابیت صورت شده و ظرافت صورت را کم می کند. اگر سینوسهای پیشانی به صورت غیر قرینه رشد کنند، به این معنی که در یک طرف، سینوس پیشانی بسیار بزرگ شود و در سمت دیگر کوچک باقی بماند، می تواند باعث غیر قرینگی صورت شود و تاثیر بسیار نامطلوبی را بر زیبایی داشته باشد. در تصویر زیر می توانید برجستگی غیر قرینه پیشانی را به وضوح مشاهده کنید.

پیشانی ناندرتال

اصلاح نازیبایی ناشی از بزرگی سینوس ها یا پیشانی برجسته

خوشبختانه با علم و تکنولوژی امروزی بسیاری از مشکلات زیبایی صورت که ناشی از اختلال در رشد سینوسهاست به راحتی قابل درمان است. این کار از طریق جراحی پیشانی که غالبا به شکل سرپایی انجام می شود صورت می گیرد. در این جراحی در اغلب موارد سایز سینوسی که بزرگتر است را کاهش می دهیم. چون جراحی تراش استخوان پیشانی بیشتر در آقایان صورت می گیرد، در موارد معدودی می توانیم سینوسی که کوچکتر است را کمی برجسته کنیم تا ظاهری قرینه ایجاد نماییم.

برای مشاهده تصاویر نتایج جراحی زیبایی پیشانی بر روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
WhatsApp
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x