نقش لیزر در جراحی لیفت صورت از زبان دکتر بیات؛ فوق تخصص جراحی سر و گردن و از بهترین جراحان لیفت صورت در تهران

یکی از سوالات رایجی که مراجعه کنندگان میپرسند این است که لیزر چه نقش در لیفت صورت دارد؟

آیا با لیزر میتوان لیفت صورت انجام داد؟

لیزرها از جنس نور هستند و اثر آنها بستگی میزان نفوذ آنها به بافت ها می باشد.
هر نوع از لیزر بر حسب اینکه توسط چه قسمتی از بدن جذب میشود، در همان منطقه اثر میگذارد. اگر لیزر از بافتی عبور کند و جذب نشود، هیچگونه اثری در آن بافت ایجاد نمیکند، به عنوان مثال نوعی از لیزر بر رنگدانه های سیاه اثر میگذارد و برای از بین بردن موهای زاید به کار میرود، در حالی که نوعی از لیزر از محیط های شفاف عبور میکند ولی درمحیط های دیگر جذب شده تغیراتی ایجاد میکند.
از این نوع لیزر برای برخی از بیماری های چشم و شبکیه میتوان استفاده نمود.

حال به سوال اصلی خودمان برگردیم؛ 

لیزر در جراحی لیفت صورت چه نقشی میتواند داشته باشد؟

در حین جراحی، لایه های مختلف صورت را باز میکنیم و هر لایه را جداگانه تحت کشش قرار میدهیم.
برش های ما همگی به وسیله وسایل مخصوص مانند قیچی و چاقو های جراحی انجام میشود لذا در حین انجام مراحل جراحی لیزر کاربردی ندارد و در همه جای دنیا جراحی لیفت صورت را بدون نیاز به لیزر انجام میدهند.
ولی با این حال به عنوان مکمل کار میتوانیم از برخی لیزرها به منظور بهبود و کاملتر شدن نتایج جوانسازی استفاده کرد. در حین جراحی ماهیت خود پوست تغییر نمیکند و فقط تا حدودی پوست تحت کشش ملایم قرار میگیرد. اگر از لیزر Erbium coz و … استفاده کنیم میتوانیم با تحریک کلاژن سازی و انجام لایه برداری از پوست ماهیت را به گونه ای تغییر دهیم که شادابتر و جوانتر شود و همین موضوع باعث میشود نتیجه لیفت صورت بهتر و زیباتر خود را نشان دهد. برای روشن شدن بیشتر موضوع و درک بیشتر آن توسط شما خوانندگان محترم میتوانم اظهار کنم که استفاده از لیزرهایی که با تخریب لایه های سطحی پوست، کلاژن سازی و بازسازی پوست را تحریک میکنند، میتواند حدود 10% نتیجه جراحی لیفت را بهبود ببخشد و این موضوع به افزایش رضایتمندی مراجعه کنندگان کمک فراوانی میکند.

در افرادی که متقاضی جراحی لیفت صورت می باشند، چه زمانی برای انجام لیزر پوست مناسب است؟

در مورد زمان انجام لیزر برای جوانسازی پوست، ما انتخاب های مختلفی را میتوانیم داشته باشیم.
میتوانیم بلافاصله بعد از جراحی لیفت صورت در همان اتاق عمل لیزر پوست را انجام دهیم و یا آنرا به زمان بعد موکول کنیم. اغلب مراجعه کنندگان و اغلب پزشکان روش دوم را انتخاب میکنند ولی انجام لیزر در روز جراحی نیز نتیجه مناسبی به دنبال دارد. من شخصا لیزر تاخیری را توصیه میکنم، زیرا در این روش میتوانیم تمام بخش های صورت را لیزر کنیم ولی اگر اینکار را بلافاصله بعد از جراحی انجام دهیم به منظور پیشگیری از عوارض جراحی و آسیب خطرناک به پوست اطراف برش جراحی مجبور خواهیم شد که از لیزر بخش هایی از صورت صرف نظر کنیم.

آیا اگر لیزر پوست را انجام دهیم، نتیجه آن مثل جراحی لیفت صورت خواهد بود؟
همه پزشکان بر موقتی بودن اثر لیزر پوستی اتفاق نظر دارند و همگی لیفت مختصری که به وسیله لیزر پوست انجام میشود را نیز موقتی و به مقدار ملایم میدانند.
لذا لیفتی که که به وسیله جراحی انجام میگیرد اثر ماندگار دارد و بسیار قدرتمند تر و بهتر از نتیجه لیزر پوست به تنهایی است.
البته من به تمام جوانانی که متقاضی جراحی لیفت هستند و من با جراحی آنان موافق نیستم پیشنهاد میکنم به جای جراحی لیفت صورت، لیزر صورت را چند جلسه امتحان کنند.

 

مطالب مرتبط و کلمات برتر:

لیزر در جراحی لیفت صورت – روش جراحی لیفت صورت – موفقیت در جراحی لیفت – بهترین جراح لیفت – جراحان لیفت تهران – جراح لیفت با سابقه – جراحی لیفت صورت و گردن – جراحی غبغب – لیفتینگ صورت و گردن – جراحی پلک – تزریق چربی صورت – جوانسازی صورت – نقش لیزر در جراحی لیفت صورت – روش جراحی لیفت صورت – جراح لیفت صورت – بهترین جراح لیفت صورت در تهران – جوانسازی صورت با لیفتینگ – تصاویر جراحی لیفت – لیزر در جراحی لیفت صورت

 

 

نقل از دکتر اکبر بیات؛ موسس و جراح فوق تخصص کلینیک زیبایی لیمون؛ فلوشیپ جراحی سر و گردن، عضو آکادمی جراحان پلاستیک اروپا، یکی از باسابقه دارترین جراحان پلاستیک صورت و جراحی لیفت در تهران، بنیان گذار انواع تکنیک های جدید در جراحی لب؛ جراحی پیشانی برجسته و .. با داشتن بیش از ۱۲ سال تجربه و انجام ۲۸۰۰ عمل موفق زیبایی در تهران