کلینیک زیبایی دکتر اکبر بیات

مهمترین عارضه جوانسازی صورت

اگر از روی کنجکاوی، در فضای مجازی در مورد عوارض جوانسازی صورت جستجو کنید، بسته به روشی که برای جوانسازی صورت به کار می رود، مواردی همچون کبودی، درد، باقی ماندن محل برش جراحی ورا مشاهده می کنید. در کنار تمام عوارضی که در فضای مجازی مطالعه می کنید، درمی یابید که همه آنها یا خود به خود از بین می روند و یا راه حلهایی برای برطرف کردن آن وجود دارد.

نکته ای که می خواهم در اینجا اشاره کنم این است که آیا از خود پرسیده اید که کدام عارضه جوانسازی صورت از همه مهمتر است و چه درمانی برای مهمترین عارضه جوانسازی صورت وجود دارد؟

در ادامه مطلب به عارضه ای اشاره می کنم که به نظر من مهمترین و دردآورترین عارضه برای متقاضیان جوانساری صورت است. نکته قابل توجه این است که کلید درمان این عارضه در دستان خود شماست و بهترین راه درمان این عارضه، پیشگیری از ایجاد این عارضه (عارضه جوانسازی صورت) است.

نارضایتی از نتیجه جوانسازی صورت:

به نظر من، مهمترین عارضه جوانسازی صورت، نارضایتی فرد از نتیجه جوانسازی صورت است. شاید برخی این نارضایتی را به عنوان عارضه در نظر نگیرند، ولی احساس ناخوشایندی که در فرد ناراضی بوجود می آید، کمتر از ورم و کبودیهای بعد از جوانسازی نیست. فرد ناراضی احساس می کند پول و زمان خود را بیهوده از دست داده و در مواردی متحمل درد شده است. لذا این عارضه را باید جدی گرفت و برای آن چاره ای اندیشید.

برای جوانسازی صورت روشهای بسیار متنوعی وجود دارد که هر کدام از انها، نتیجه خاص خود را به دنبال دارد (در مورد روشهای جوان سازی صورت در بخشهای دیگر این سایت توضیح داده شده است). دلیل اصلی نارضایتی از نتیجه جوانسازی صورت، انتخاب نادرست روش انجام این کار است می باشد. برای روشن شدن این موضوع به دو مثال ساده زیر توجه نمایید.

  1.  خانم ۳۰ ساله ای که چندان چین و چروکی در صورت ندارد و فقط تمایل دارد با کمترین هزینه، اندکی جوانسازی و تغییر در ظاهر صورتش ایجاد شود، به راحتی می تواند از تزریق ژل، بوتاکس و کارهای غیر جراحی مانند هایفو و لیزر بهره ببرد. اگر این فرد جراحی لیفت صورت انجام دهد، با وجودی که تغییراتی را در چهره خود می بیند، ولی به دلیل اینکه انتظار داشت با صرف هزینه بالاتر و تحمل دوره نقاهت طولانی تر به نتیجه بهتری برسد از نتیجه بدست آمده چندان راضی نخواهد شد.
  2. خانم ۷۰ ساله با افتادگی شدید ابرو و پلکها، به جای لیفت پیشانی، تصمیم می گیرد که با استفاده از بوتاکس، چینهای پیشانی را کاملا برطرف نماید. آیا بوتاکس این فرد را به خواسته اش میرساند؟ با تزریق بوتاکس و برطرف شدن چینهای پیشانی، قطعا علامت افتادگی ابرو و پلک بیشتر خود را نمایان می سازند و در نهایت ایشان از نتیجه جوانسازی ناراضی خواهد بود.

با توجه به مطالب بالا درمی بابیم که شما برای رسیدن به نتیجه مطلوب، لازم است هدف اصلی خود را مشخص کنید. بعد از مشخص شدن هدف، بهترین روش یا روشهایی که می تواند شما را به هدف مورد نظرتان برساند را انتخاب نمایید.

برای توضیح بهتر در مورد توجه به هدف، مجددا مثال های فوق را در افرادی با شرایط متفاوت بیان میکنم.

  1.  خانم ۳۰ ساله ای به دلیل تزریق ژل پاژ دچار عوارضی در صورت شده است و با وجود چندین بار اقدام به تخلیه ژل، باز هم مقداری ژل در صورتش باقی مانده است. اکنون می خواهد آخرین روش تخلیه ژل صورت برای او انجام گیرد و همزمان ناهمواریهای به جا مانده از عوارض ژل برطرف گردد. این فرد تحت جراحی لیفتینگ صورت قرار می گیرد و با وجودی که نتیجه جراحی لیفت صورت، او را تنها ۵ تا ۷ سال جوانتر کرده است، ولی به دلیل تخلیه کامل ژل و برطرف شدن ناهمواریهای صورت از نتیجه آن بسیار راضی است.
  2. خانم ۷۰ ساله با افتادگی شدید ابرو و پلکها، تمایلی به جراحی زیبایی صورت ندارد و فقط میخواهد اندکی افتادگی ابروها و خط اخمش کمتر شود. بعد از تزریق بوتاکس به نواحی دور چشم و خط اخم، با وجودی که اقدامی برای کاهش چینهای پیشانی صورت نگرفت و همچنان این چینها باقی ماند، ولی با بالا رفتن مختصر ابروها و سبکتر شدن پلکها و همچنین کم عمق شدن خط اخم، او از نتیجه تزریق بوتاکس بسیار راضی بود.

من موارد فراوانی از تجربه های فوق را در افرادی که برای مشاوره جوانسازی صورت مراجعه کرده اند، دیده ام. شخصا به دلیل اینکه در کارم نتیجه گرا هستم و همچنین مشاهده کردم که پزشکان نتیجه گرا موفق تر از دیگر پزشکان هستند، بهترین روش جوانسازی صورت را بر اساس هدفی که مراجعه کننده در سر دارد، پیشنهاد می کنم و همیشه از این کار (یعنی کسب رضایت مراجعه کنندگان) بهره فراوان برده ام.

شما ممکن است نتیجه یک روش جوانسازی صورت (مثلا تزریق چربی) را در یکی از نزدیکان خود ببینید و بخواهید مانند او جوانتر شوید. در چنین حالتی به جای اینکه به صورت کورکورانه، همان روش جوانسازی صورت را بر روی خودتان انجام دهید، از خود بپرسید که آیا این روش برای من نیز نتیجه بخش است. پاسخ به این سوال، شما را از عارضه نارضایتی بعد از جوانسازی (عارضه جوانسازی صورت) نجات می دهد.  برای پاسخ به این سوال، می توانید علاوه بر جستجو در فضای مجازی، از پزشکان صادق و ماهر در انجام روشهای جوانسازی صورت کمک بگیرید.

اطلاعات مرتبط و کلمات برتر:

جراحی لیفت صورت – لیفتینگ صورت و گردن – جراحی لیفتینگ صورت – تزریق چربی – روشهای جوانسازی صورت – عارضه جوانسازی صورت