با توجه به اینکه مراقبتهای بعد از عمل به اندازه خود عمل مهم و در نتیجه عمل موثر است، لطفا با دقت به نکات و توصیه های زیر توجه نموده و تمامی موارد را حتما رعایت نمایید.

– مراقبتهای عمل تزریق چربی:

شما ممکن است بعد از سه روز مقداری کبودی، تورم و کمی احساس ناراحتی در ناحیه ای که چربی برداشته شده یا چربی تزریق شده،  داشته باشید. باید توجه کنید این حالت طبیعی بوده و در عرض چند روز یا چند هفته برطرف میگردد. همچنین ممکن است شما احساس فشار یا کشیدگی در صورت داشته باشید این حالت نیز در عرض یک تا دو هفته برطرف میگرددو جای هیچ نگرانی وجود ندارد.
لازم است به منظور کاهش تورم صورت در سه روز اول بعد از جراحی به طور مرتب از کمپرس سرد استفاده نمایید. همچنین درصورتی که در ناحیه برداشت چربی احساس ناراحتی دارید بهتر است تا دو روز از کمپرس سرد در آن ناحیه استفاده شود. برحسب نیاز در صورت ادامه داشتن تورم، میتوانید کمپرس سرد را برای مدت بیشتری استفاده کنید.
در طول دو شب اول بعد از عمل توصیه میشود در حالت نیمه نشسته بخوابید. این کار به کاهش تورم بعد از عمل کمک میکند. اگر این وضعیت برای خوابیدن شما مشکل آفرین نیست بهتر است تا یک هفته این کار را ادامه دهید. (مراقبتهای عمل تزریق چربی)

توجه مهم:  تا سه روز بعد از جراحی تزریق چربی شما متوجه افزایش مداوم تورم صورت میشوید. این حالت طبیعی است و نگران نباشید. بعد از این مدت تورم به مرور کمتر خواهد شد.

  1. ممکن است احساس کنید یک طرف صورت بیشتر از سمت مقابل متورم شده است، نگران این موضوع نباشید. ایجاد یا برطرف شده تورم صورت لزوما قرینه نیست و این حالت میتواند تا چند هفته نیز ادامه یابد.
  2. به منظور کاهش تورم صورت بهتر است از غذاهای کم نمک ( مخصوصا در شبها ) استفاده شود.
  3. در دوره بهبودی بعد از عمل بهتر است از کارهایی که نیاز به خم شدن ( مانند جارو کردن ) و یا زور زدن دارند مانند بلند کردن وزنه  پرهیز کنید زیرا میتواند باعث طولانی شدن مدت تورم صورت شود.
  4. ورزش شدید در هفته اول ممنوع می باشد. برای ورزش ابتدا از فعالیتهای کمتر شروع کنید و کم کم فعالیتهایتان را بیشتر کنید. چنانچه متوجه افزایش تورم صورت شدید از میزان فعالیتتان کم کنید.
  5. محدودیتی در فعالیت ناحیه ای که چربی برداشته شده وجود ندارد ولی زور زدن و افزایش فشار داخل شکم میتواند بافث تورم صورت شود. (مراقبتهای عمل تزریق چربی)
  6. درصورتی که برای شما تنها تزریق چربی انجام گرفته باشد هیچگونه بخیه ای برای کشیدن وجود ندارد. (اگر همزمان تحت لیفتینگ صورت قرار گرفته باشید لازم است بعد از یک هفته بخیه ها کشیده شوند)
  7.  بعد از یک روز میتوانید از لوازم آرایشی استفاده کنید ولی از هر گونه فشار شدید بر روی صورت و یا ماساژ پرهیز کنید.
  8. شما ممکن است تا یک سال بعد از جراحی نیز متوجه تغیراتی در صورت شوید این به معنی از بین رفتن چربی نیست، اما به طور معمول تا 6 ماه بعد از جراحی کمی تورم دیده میشود.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
WhatsApp
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x