مبنای کار لیفت صورت این است که بافتهای نرم صورت را که با افزایش سن به صورت شل و آویزان در آمده اند و از محل خود به قسمتهای پایین تر صورت حرکت کرده اند را به محل اولیه خود برگرداند ( در بخش لیفت صورت با جراحی در همین سایت، توضیحات بیشتری در این مورد داده شده است).

لیفت صورت

حال سوال این است که نخ لیفت چگونه می تواند این عمل را انجام دهد؟

اگر از نزدیک و با بزرگنمایی به نخ لیفت نگاه کنیم، نماهای زیر را می بینیم

نخ لیفت

همانطور که مشاهده می شود، این نخها زائده های متعدد کوچکی دارند که در جهات مختلف از محور اصل نخ خارج شده اند. زمانی که این نخ ها را در پوست کار می گذاریم، این زوائد به درون بافتهای اطراف می روند و تا حدی می توانند در آن بافت مستحکم شوند. با کشیدن و وصل کردن انتهای محور این نخها به قسمتهای بالاتر صورت، می توان بافتهای شل و آویزان را به سمت محلهای قبلی شان حرکت داد و به این ترتیب لیفتینگ صورت انجام میگیرد.

لیفت با نخ چقدر توانمند است و تا چه مدت می تواند موثر باشد؟

تمامی نخهایی که برای لیفت استفاده می شوند، از نوع نخهای جذبی هستند و تقریبا به طور متوسط بین 6 تا 12 ماه جذب می شوند. با توجه به همین نکته متوجه می شویم که لیفت با نخ اثری موقتی دارد و اگر شما نتایج طولانی تری را بخواهید لازم است مجددا تحت لیفت با نخ قرار گیرید و یا از روش ماندگارتری است استفاده کنید. لازم به توضیح است که با گذشت زمان ( مثلا 3 ماه) بخشی از نخ جذب می شود و ما انتظار داریم به دلیل ضعیف شدن نخها، تا حدودی اثر لیفت کاهش یابد.

از سوی دیگر زوائد جدا شده از محور اصلی نخ، تا حد مشخصی می تواند نیروی فشار و کشش را تحمل کند و نیروهای بیشتر باعث خم شدن و تغییر شکل آن می شود، لذا در مواردی که افتادگی بافتهای صورت زیاد و شدید باشد، روش لیفت با نخ پاسخگو نیست. به طور کلی می توان چنین گفت که لیفت با نخ برای لیفتهای خفیف و گاهی متوسط جوابگو است

لیفت با نخ (لیفت صورت با نخ) چه مزیتهایی دارد؟

به دلیل راحتی کار، لیفت با نخ به صورت سرپایی در مطب قابل انجام است. این حالت بویژه برای کسانی که می خواهند بدون جراحی، جوانی صورت را دوباره تجربه کنند مفید است.

از سوی دیگر برای لیفت با نخ، تنها چند سوراخ یا برش کوچک که نیاز با بخیه هم ندارد کافی است. لذا هیچ نگرانی در مورد جای بخیه وجود ندارد.

در لیفت با نخ، محل وارد شدن و قرار گیری نخها، در بافتهای زیر پوستی و سطحی است. این لایه سطحی اعصاب مهمی ندارد و لذا خطر آسیب به اعصاب حسی و حرکتی صورت تقریبا وجود ندارد. در افرادی که نگران عوارض جراحی هستند این موضوع بسیار اطمینان بخش است.

احتمال عوارضی مانند عفونت، خونمردگی و در لیفت با نخ بسیار پایین است و اگر عوارضی مانند غیر قرینگی در لیفت با نخ ایجاد شود، در بسیاری از اوقات می توان نخ را خارج نمود و یا با قطع کردن نخ در قسمتهای خاصی از طول مسیرش، اثر لیفت کنندگی آن را از بین برد.

لیفت با نخ (لیفت صورت با نخ) در چه افرادی موثر است و به کار می رود؟

به دلیل اینکه لیفت با نخ قادر است بافتها را در حد چند میلیمتر جابه جا کند، این کار برای کسانی که افتادگی صورتشان چندان زیاد نیست (بیشتر در سنین 25 تا 45 سال) کاربرد دارد. در سنین بالاتر و در افرادی که افتادگی صورتشان شدیدتر است، لیفت با نخ قدرت کمی از خود نشان می دهد و نتیجه آن کمتر از جراحی است.

در لیفت صورت با نخ انتظار داریم اثر لیفت چه زمانی خود را نشان دهد؟

به دلیل اینکه مکانیسم اصلی لیفت با نخ، درگیر شدن زوائد نخ با بافت های اطراف است و در همان زمان، انتهای نخ را به بافتهای مستحکم ثابت می کنیم، نتیجه لیفت با نخ در همان جلسه و به صورت فوری باید دیده شود. هر چند بعدها در اطراف نخ، کمی بافت فیبروز ایجاد می شود، ولی این بافت فیبروز و کلاژنهای ساخته شده در حدی نیستند که بعدها تغییرات بیشتری را نشان دهند.

معایب لیفت صورت با نخ چیست؟ موقتی بودن نتیجه لیفت یکی از ایرادهای این روش است که با کارگذاری مجدد نخهای جدید می توان جوانسازی و لیفت صورت را تجدید نمودبه دلیل اینکه هر ساله نیاز به تجدید لیفت وجود دارد و هر بار باید به همان میزان قبلی و یا بیشتر از قبل ( با توجه به تورم سالانه) هزینه کرد، این روش در طولانی مدت بسیار گرانتر از لیفت با روش جراحی استدر افراد مسنی که افتادگی صورت شدیدی دارند، این روش چندان تغییری ایجاد نمی کند و اغلب بیماران این دسته رضایت کمتری دارنددر لیفت با نخ به دلیل اینکه پوست اضافه برداشته نمی شود، هیچگونه تغییری در چین و چروکهای پوستی دیده نمی شود و مناسب افرادی که چینهای پوستی زیادی دارند، نیست.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
WhatsApp
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x