سیر تحول در جراحی لیفت صورت از گذشته تا به حال از زبان جراح لیفت تهران

بسیاری از افراد متقاضی جراحی لیفت صورت، تمایل دارند که آخرین روش علمی روز دنیا، به منظور رسیدن به بهترین نتایج جوانسازی صورت برای آنها انجام گیرد. سوال اساسی که در این زمینه به ذهن میرسد این است که آیا با پیدایش روشهای نوین جراحی، روشهای قدیمی کاملا کنار گذاشته می شوند و یا می توان از برخی خصوصیات آنها برای استفاده در روشهای نوین الهام گرفت. برای پاسخ کامل به این سوالات به سیر تکاملی جراحی لیفت صورت اشاره می کنم( آشنایی با  سیر تحول در جراحی لیفت صورت از گذشته تا به حال – روش جدید در جراحی لیفت صورت؛ نقل از جراح لیفت تهران ؛ بهترین جراح لیفت )

 

ابداع روش جدید در جراحی لیفت صورت  ( سیر تحول در جراحی لیفت صورت از گذشته تا به حال )

  • مرحله کشیدن پوست به تنهایی:

در اوایل قرن بیستم میلادی (سال ۱۹۰۱)  اولین جراحی لیفت ثبت شده در تاریخ، به درخواست خانم مسنی که از اشراف زادگان شهر برلین بود انجام گرفت. او از جراحش (جراح لیفت) درخواست کرد که با استفاده از جراحی، گونه و بخشهای اطراف دهانش را لیفت کند. این کار با برداشته شدن بخشی از پوست نواحی جلوی گوش انجام شد و به این ترتیب جراحی لیفت صورت به صورت ابتدایی جرقه زده شد.سالهای طولانی (حدود ۷۰ سال) جراحی لیفت صورت به برداشتن قسمتهایی از پوست صورت محدود می شد و البته در این سالها، روشهای بخیه زدن و ترمیم پوست بهبود یافت و جراحان دریافتند که با بلند کردن بخشی از پوستهای اطراف و جا به جایی پوست می توانند نتایج بهتری بدست آورند. ولی مهمترین نقص این روش، پایداری کم نتایج بدست آمده از جراحی لیفت صورت بود. (در ایران تکنیک برخی از جراحان لیفت صورت، هنوز محدود به همین روش می باشد و به مراحل بعدی ارتقا پیدا نکرده است. برای شناخت این جراحان لیفت، کافیست که به نتایج ۱ سال بعد از جراحی بیماران آنها نگاهی بیندازید و اثر آن را با قبل از جراحی مقایسه کنید. عدم ماندگاری نتایج جراحی و وجود اسکار (جای زخم) بد شکل در محل جراحی، از مشخصات اصلی این روش است.( آشنایی با  سیر تحول در جراحی لیفت صورت از گذشته تا به حال – روش جدید در جراحی لیفت صورت؛ نقل از جراح لیفت تهران ؛ بهترین جراح لیفت )

+++++++++++++++++++ تصویر محل زخم جراحی از بیمارانی که قبلا لیفت صورت شده اند++++++++

  • مرحله کشیدن داربست عمقی صورت (کشیدن SMASS)

از سال ۱۹۶۸، دکتر اسکوگ دریافت که با کشیدن بافتهای عمقی صورت (SMASS)، نتایج بهتر و طولانی اثر بدست می آید. از آن زمان به بعد تمامی روشهای مدرن جراحی لیفت صورت، علاوه بر کشیدن پوست، به نوعی بافتهای عمقی صورت را تغییر و تحت لیفت قرار می دهند تا به نتایج ماندگارتری برسند.

برای کشیدن بافتهای عمقی صورت دو روش اصلی وجود دارد. در روش اول کشیدن بافتهای عمقی صورت، فقط با بخیه زدن و یا برداشت قسمتی از آن و بخیه زدن مجدد بافت عمقی انجام می شود. (این روش ساده تر و سریعتر است ولی نسبت به روش بعدی ماندگاری بسیار کمتری دارد( آشنایی با  سیر تحول در جراحی لیفت صورت از گذشته تا به حال – روش جدید در جراحی لیفت صورت؛ نقل از جراح لیفت تهران؛ بهترین جراح لیفت )

ولی در روش دوم به صورت پیشرفته تر، بافتهای عمقی (SMASS) کاملا آزاد می شوند و به محلهای بالاتری منتقل می شوند. (این روش وقت گیر است و علاوه بر تجربه کافی جراح، به دستانی توانمند در جراحی میکروسکوپی و به تجهیزات مدرن جراحی میکروسکوپی و حفظ عصب نیاز دارد)

امروزه در ایران اغلب جراحان لیفت صورت با استفاده از روش اول، بافتهای عمقی را تحت کشش قرار می دهند. این کار در افرادی که افتادگی چندانی در صورت ندارند (کمتر از ۴۵ سال) روش مناسبی است و در افراد مسن تر نیز نتایج بهتر و ماندگارتری نسبت به روش کشیدن پوست تنها، جواب می دهد. با این حال ماندگاری و اثربخشی آن به طور قابل توجهی کمتر از روش دوم (آزاد کردن بافتهای عمقی صورت SMASS) است. برای مقایسه این دو روش به مطالب دیگر این سایت مراجعه نمایید.( آشنایی با  سیر تحول در جراحی لیفت صورت از گذشته تا به حال – روش جدید در جراحی لیفت صورت ؛ نقل از جراح لیفت تهران ؛ بهترین جراح لیفت )

++++++++++++++ فیلمی از مقایسه روش لیفت عمقی صورت در مقابل روش بخیه بافتهای عمقی صورت+++++

  • مرحله توجه به حجم از دست رفته بافتهای صورت و جبران آن:

از سال ۱۹۹۱ به بعد مشخص شد که در جراحی لیفت صورت، برقراری حجم از دست رفته چربی و دیگر بافتهای صورت (که با افزایش سن بوجود می آید) در بسیاری از متقاضیان جراحی لیفت، نتایج فوق العاده ای را به دنبال دارد. لذا از آن زمان تا کنون در جراحی لیفت صورت،  تزریق چربی به صورت یا تزریق فیلر برای حاصل شدن نتایج طبیعی توجه می شود.

  • مرحله افزایش دقت و ظرافت در انجام کار:

در سالهای اخیر جراحی لیفت صورت از مدل اولیه خود که برداشتن پوست تنها بود تغییر کرده و در جراحی نوین لیفت صورت، دیگر پوست به صورت زیادی برداشته نمی شود، بلکه به صورت محافظه کارانه، بخشهای اضافی آن حذف می شود. به کشش بافتهای عمقی صورت توجه می شود و بهترین کشش را زمانی براین بافتها ایجاد میکنند که ابتدا بافتهای عمقی صورت به خوبی از اطراف خود آزاد شوند. با آزاد شدن بافتهای عمقی صورت، آنها را به راحتی به هر جهت می توان جابه جا کرد. همچنین در سالهای اخیر دیده شده که اگر جابه جایی بافتهای عمقی صورت به سمت بالا باشد نتایج بهتری نسبت به زمانی که جابه جایی بافتها به سمت عقب است حاصل می شود.

توجه به برقراری حجم از دست رفته بخشهایی از صورت، باعث شده که در تکنیکهای تزریق پیشرفتهایی حاصل شود. تکنیکهای تزریق چربی به صورتی تغییر کرده که در اغلب موارد نتایج ماندگار تزریق چربی، فقط با یکبار تزریق حاصل شده است.

همچنین بهترین جراح لیفت تهران بیان میکند؛ بهترین نتایج جراحی لیفت کامل صورت و گردن با اجراحی تمامی موارد روشهای پیشرفته و به روز دنیا، مدت زمان حدود ۵ تا ۶ ساعت را نیاز دارد. (البته مدت زمان جراحی لیفت در نواحی محدود صورت، مثلا  لیفت پیشانی به تنهایی، کمتر از این مقدار است). این کار تحت بیهوشی عمومی و یا بدون بیهوشی (همراه با خواب عمیق) قابل انجام است. جالب اینجاست که مدت زمان عمل از سوی مراجعه کننده ای که تحت جراحی قرار می گیرد تنها به اندازه گذر چند دقیقه احساس می شود( آشنایی با  سیر تحول در جراحی لیفت صورت از گذشته تا به حال – روش جدید در جراحی لیفت صورت ؛  نقل از جراح لیفت تهران ؛ بهترین جراح لیفت )

در نهایت همه پیشرفتها و تغییرات مثبت فوق در جهت این است که شما با ایمنی کامل به بهترین نتایج مافوق تصور خود برسید.

 

کلمات برتر و مطالب مرتبط:

روش جدید در جراحی لیفت صورت – جراحی لیفت صورت و گردن – لیفت پیشانی – نتایج جراحی لیفت صورت – لیفت کامل صورت و گردن  – جراحی نوین لیفت صورت – سیر تحول در جراحی لیفت صورت – بهترین جراح لیفت – جراح لیفت تهران – روش جدید در جراحی لیفت صورت – بهترین جراح لیفت ایران