زمان مطالعه مطلب: 3 دقیقه

اصلاح غبغب

برای اصلاح غبغب بجز جراحی می توان از روشهای جایگزین غیر جراحی نیز بهره برد. در زیر به مهمترین روشهای غیرجراحی مرسوم برای رفع غبغب اشاره می کنم.

روشهای غیر جراحی اصلاح غبغب

اصلاح غبغب با نخ لیفت

در این روش، با استفاده از نخهای جذبی، بافتهای زیر چانه محکمتر می شود. روش کار به این صورت است که شبکه ای از نخهای جذبی در میان بافتهای شل و آویزان زیر چانه ایجاد می گردد. در این روش، هیچگونه حجمی از بافتهای زیر چانه (مثلا چربیهای زیر چانه) کم نمی شود و چانه نیز برجسته نمی شود. لذا این روش در کسانی که غبغب آنها فقط به دلیل کوچکی چانه و یا تجمع زیاد چربی در زیر چانه باشد چندان موثر نیست ولی در افرادی که غبغب آنها به دلیل شلی بافتهای زیر چانه باشد (مثلا افراد میانسال) می تواند موثر باشد. تا زمانی که این نخها در محل باقی می مانند، اثر آنها باقیست. معمولا مدت ماندگاری این اثر بین ۳ ماه تا ۱ سال است. البته در بسیاری از تبلیغاتی که برای لیفت با نخ می شود شما می بینید که مدت ماندگاری را خیلی طولانی تر از واقعیت عنوان می کنند و این روش را برای درمان همه موارد غبغب موثر می دانند درحالی که نمیتواند چنین باشد.

روش هایفو

این روش با محکم کردن بافتهای زیر پوستی و ایجاد کلاژن سازی اثر خود را اعمال می کند. همانند روش لیفت با نخ، این روش موقتی است و در مواردی کاربرد دارد که علت ایجاد غبغب، شلی بافتهای زیر چانه باشد. با توجه به مطالبی که در بالا گفته شد، چنانچه علت غبغب، کوچکی چانه باشد، این روش مانند لیفت با نخ، چندان تاثیری ندارد. کابرد اصلی این روش در مواردی است که علت غبغب، شلی عضله و بافتهای نرم زیر چانه باشد.

روش مزوتراپیاین روش می تواند باعث کلاژن سازی و تحلیل چربیهای زیر چانه شود. لذا در مواردی که علت ایجاد غبغب تجمع چربی زیرچانه و یا شلی بافتهای این قسمت باشد، نتیجه مزوتراپی به خوبی دیده می شود. این روش نیز مانند دیگر روشهای غیرجراحی، در غبغب های کاذب (مانند کوچک بودن چانه) چندان موثر نیست.

روش RF: مکانیسم اثر این روش بسیار شبیه روش هایفو است. در این روش نیز بافتهای زیر پوستی محکم تر می شود و بویژه در افرادی که در میانسالی به سر می برند موثر است. همان محدودیتهایی که روش هایفو دارد نیز در این روش وجود دارد. اگر بخواهیم قدرت اثر این دو روش را با یکدیگر مقایسه کنیم، باید بگویم که روش هایفو به دلیل اینکه در لایه همای عمقی تر تغییرات خود را اعمال می کند، می تواند کمی موثر تر از RF باشد ولی برای اغلب استفاده کنندگان، این تفاوت چندان محسوس نیست. (روشهای غیر جراحی اصلاح غبغب)

توجه: تمامی روشهای اشاره شده در بالا موقتی می باشند و اثر آنها بین ۳ ماه تا ۱۲ ماه باقی می ماند. هیچکدام از آنها اثر طولانی تر از یک سال ندارد. همگی آنها در غبغب هایی که فقط به دلیل کوچکی چانه دیده می شوند چندان اثری ندارند.

روش ساکشن چربی غبغب: در این روش با وجودی که برشهای وسیع پوستی داده نمی شود، می توان چربیهای اضافه در ناحیه زیر چانه را کاهش داد. این روش به دلیل حذف دائمی چربیهای غبغب، اثری دائمی و ماندگار دارد. لذا از این نظر بر دیگر روشهای غیر جراحی مزیت دارد. نکته مهم در مورد اصلاح غبغب با ساکشن چربی این است که تنها در ۱۰ درصد افرادی که متقاضی اصلاح غبغب هستند موثر است. به بیان دیگر، ۹۰ درصد افرادی که متقاضی اصلاح غبغب هستند، علت ایجاد غبغب آنها ترکیبی از دیگر عوامل زمینه ساز غبغب است (علل اصلی غبغب در بخش دیگری از این سایت مطرح شده است). لذا اگر شما متقاضی اصلاح غبغب هستید، قبل از انتخاب این روش، مطمئن شوید که این کار برای شما مناسب است. (روشهای غیر جراحی اصلاح غبغب)

درمان غبغب

توجه: هیچ کدام از روشهای غیر جراحی غبغب، قادر به اصلاح غبغب های خیلی شدید نیست و چنانچه در تبلیغاتی مشاهده نمودید که غبغب شدید با روش غیر جراحی اصلاح شده، از غیر واقعی بودن آن تبلیغ مطمئن باشید. تنها روش اصلاح کامل غبغبهای شدید جراحی است.

در افرادی که برای رفع غبغب از ساکشن چربیهای زیر چانه استفاده می کنند، اگر این کار به صورت افراط گونه انجام بگیرد، مخصوصا در کسانی که مناسب این کار نیستند (مثلا در غبغب های شدید) نه تنها نتیجه طولانی مدت مناسبی حاصل نمی شود، بلکه بعد از ۶ ماه، ناهمواری و پیری در نواحی ساکشن شده به جای می گذارد. در زیر نمونه ای از این عوارض را می بینید(روشهای غیر جراحی اصلاح غبغب)

روشهای غیر جراحی اصلاح غبغب

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x