درمان عوارض جراحی لیفت صورت؛ ایجاد تراگوس برای افرادی که لیفت انجام داده اند

ایجاد تراگوس برای بیماران جراحی قبلی لیفت صورت

۞ چگونه میتوان آثار جراحی لیفت صورت را از بین برد؟

همه افرادی که جراحی لیفت صورت می کنند، تمایل دارند که نتیجه آن کاملا طبیعی باشد و آثاری از جراحی باقی نماند. و این سوال خیلی مهم این است که برای از بین بردن آثار جراحی لیفت صورت چه کاری می توان انجام داد؟

بهترین و ساده ترین کار برای آثار جراحی لیفت صورت این است که از ایجاد آن پیشگیری کنیمجراح ماهر و هنرمند، به راحتی می تواند با استفاده از ترفندهای ساده و کارآمد رد جراحی خود را از بین ببردجراحی زیبایی صورت باید مثل یک شعبده باز ماهر نتایج جراحی خود را در مقابل چشم دیگران قرار دهد و در عین حال هیچ کس ردی از جراحی او در صورت پیدا نکند و زیبایی صورت کاملا طبیعی به نظر برسد. (درمان عوارض جراحی لیفت صورت)

علاوه بر علم و دانش جراحی، داشتن صبر، خلاقیت، ظرافت در کار و دید زیبایی شناسی از خصوصیات لازم برای یک جراح زیبایی صورت است. هرگاه فردی برای اصلاح نتایج نامطلوب جراحی لیفت صورت به من مراجعه می کند در می یابیم که جراح قبلی او یک یا چند خصلت از خصوصیات بالا را در خود پرورش نداده است

بسیاری از افراد متقاضی لیفت مجدد صورت، از اسکار محل جراحی خود شکایت دارند. خوشبختانه درمان این اسکار برای من بسیار ساده است زیرا می دانم که در جراحی قبلی، فقط پوست تحت کشش قرار گرفته و داربست عمقی (SMAS) دست نخورده است لذا با یک جراحی لیفت صورت استاندارد علاوه بر اینکه مراجعه کننده ام صورتی جوانتر پیدا می‌کند، پوستهای اضافه صورت او را نیز برای ترمیم محل اسکار استفاده میکنیم. بیشتر این اسکارها در جلو یا زیر گوش به چشم می خورد. (درمان عوارض جراحی لیفت صورت)

وجود تراگوس (زائده کوچک غضروفی – بخشی از آناتومی گوش) می تواند موهای جراحی گوش را مخفی کند در اغلب اوقات مقداری جرم در مجاری گوش وجود دارد که آن هم به راحتی در پشت تراگوس پنهان می شود.

من برای مخفی کردن برش جراحی، از خطوط شکسته ای استفاده می کنم که بتوانم به راحتی آنها را از دیده شدن مخفی کنمچشم انسان خط راست را به راحتی دنبال می کند ولی خط شکسته به سختی دیده می شوداگر همین خطوط شکسته را در محل اتصال بافتها به یکدیگر قرار دهیم، بهتر می توانیم آنها را مخفی کنیم. (درمان عوارض جراحی لیفت صورت)

البته قوانین مخفی کردن محل برش جراحی بسیار زیاد است و من ۲ مورد از آنها را در بالا مطرح کردمهیچکدام از این قوانین را من کشف نکرده ام و سالهاست که در جراحی زیبایی استفاده می شود ولی من توانسته ام با ترکیب مناسب برخی از آنها، روشهای کار آمدی را برای جراحی های زیبایی صورت پیدا کنم.

در جراحی لیفتینگ صورت اگر فقط پوست صورت کشیده شود و بافتهای عمقی تحت کشش قرار نگیرند، بخشی از این کشش ها به لاله گوش منتقل می شود و باعث ایجاد تغییراتی در فرم لاله گوش می شود این تغییر نازیبایی ایجاد شده در لاله گوش که در کنار اسکار جراحی لیفت صورت میگیرد.

همین خطوط شکسته باعث می شود نمای ناخوشایند اسکار بدتر دیده شودمهمترین تغییرات ایجاد شده در گوش از بین رفتن زائده کوچک غضروفی تراگوس گفته می شوداز رفتن تراگوس باعث میشود مجرای گوش گشادتر شده و به طور کامل دیده شود.

۞ دیده شدن مجرای گوش، زیبایی گوش را به قدری آسیب می زند که بسیاری از افراد برای پوشاندن آن موهای خود را روی گوش می ریزند.

آیا می توان تراگوس از بین رفته در جراحی لیفت صورت را دوباره درست کرد و گوش را به حالت نرمال بازگرداند؟

خوشبختانه به راحتی می توان با استفاده از غضروف گوش و پوست صورت، تراگوس نرمالی برای فرد متقاضی درست کردبا این کار علاوه بر آنکه زیبایی به گوش برگردانده می شود، می توانیم محل برش جراحی را در پشت تراگوس مخفی کنیم.

فیلم تشکیل تراگوس (بازسازی تراگوس)

مطالب مرتبط و کلمات کلیدی:

بهترین جراح زیبایی صورت در تهران – درمان عوارض جراحی لیفت صورت – جراحی لیفت صورت – جراح زیبایی صورت – بهترین جراح لیفت تهران – جراح لیفت صورت در تهران – مرکز جراحی لیفت صورت – بهترین جراح زیبایی صورت – زائده کوچک غضروفی گوش – تراگوس – اسکار جراحی لیفت – بازسازی تراگوس گوش –  جراح زیبایی صورت – درمان عوارض جراحی لیفت صورت و گردن – بهترین جراح زیبایی صورت در تهران

 

نقل از دکتر اکبر بیات؛ موسس و جراح فوق تخصص کلینیک زیبایی لیمون؛ فلوشیپ جراحی سر و گردن، عضو آکادمی جراحان پلاستیک اروپا، یکی از باسابقه دارترین جراحان پلاستیک صورت و جراحی لیفت در تهران، بنیان گذار انواع تکنیک های جدید در جراحی لب؛ جراحی پیشانی برجسته و .. با داشتن بیش از ۱۲ سال تجربه و انجام ۲۸۰۰ عمل موفق زیبایی در تهران