درمان غبغب با جراحی

کلینیک زیبایی دکتر اکبر بیات

مراجعه کننده آقایی ۶۵ ساله بود که با شکایت از غبغب بزرگ و علائم پیری در ناحیه گردن و پایین صورت مراجعه نمودند. شکایت ایشان از غبغب، به سالهای طولانی قبل برمی گشت به طوری که برای رفع آن یکبار به توصیه جراحی در یک مرکز دیگر، اقدام به ساکشن چربیهای ناحیه غبغب نمودند. ولی به دلیل اینکه غبغب ایشان نتیجه چند عامل مختلف بود، با این روش، نه تنها پاسخ مناسبی حاصل نشد، بلکه پوست ناحیه زیر چانه حالت افتاده و چروکیده پیدا نمود و علائم پیری ناحیه گردن را افزایش داد.
در مراجعه ایشان، توصیه به جراحی لیفت گردن انجام گرفت و به دلیل اینکه صورت نیز دچار افتادگی و علائم پیری شده بود، توصیه شد که همزمان لیفت گردن نیز برای تکمیل کار ایشان انجام شود.

ایشان با اطلاعاتی که در مشاوره کسب نمودند، با جراحی لیفت صورت و گردن موافقت نمودند، همچنین قرار شد برای جوانسازی لبها و برجسته سازی زاویه فک، تزریق چربی نیز در همان جلسه صورت گیرد. بیماری زمینه ای ایشان دیابت بود که با کمک همکاران متخصص داخلی، قند خون ایشان کنترل شد، یه نحوی که جراحی برای او قابل انجام باشد.
جراحی غبغب موفقیت آمیز تحت خواب عمیق (بدون بیهوشی) برای او انجام گرفت. در ناحیه گردن، چربیهای اضافه مخصوصا چربیهایی که در قسمتهای عمقی گردن ایشان قرار گرفته بود و امکان تخلیه با ساکشن قبلی گردن وجود نداشت، خارج گردید. سپس قسمتهای شل شده عضله سطحی گردن که باعث آویزان شدن بافت ناحیه غبغب شده بود در محل خود محکم شد، پوست اضافی گردن برداشته شد و داربست فیبروماسکولار گردن با بخیه های متعدد به استخوانهای پشت گوش وصل و محکم شد. در لیفت صورت نیز بافتهای عمقی صورت تحت کشش قرار گرفتند و افتادگیهای صورت برطرف شد. با تمامی کارهای فوق جوانسازی صورت به گونه ای انجام گرفت که سن ظاهری ایشان را 15 تا 20 سال جوانتر نمود. این جراحی به قدری برای ایشان قابل تحمل و راحت بود که نیازی به بستری شب بعد از عمل نبود و ایشان در همان روز مرخص شدند.

مطالب مرتبط و کلمات برتر:
درمان غبغب – نصب پروتز چانه – جوانسازی صورت با نصب پروتز – زاویه دار کردن صورت – جراحی چانه – کاشت پروتز چانه – کاشت پروتز فک – جراحی کاشت پروتز چانه و فک – جوانسازی صورت با نصب پروتز – کاشت پروتز و عوارض آن
– غبغب و روشهای درمان در مرکز زیبایی دکتر بیات
نقل از: دکتر اکبر بیات؛ موسس و جراح فوق تخصص مرکز زیبایی دکتر اکبر بیات؛ فلوشیپ جراحی سر و گردن، عضو آکادمی جراحان پلاستیک اروپا، یکی از باسابقه دارترین جراحان پلاستیک صورت و از پیشگامان جراحی لیفت و جراحی زیبایی لب در تهران، متخصص گوش و حلق و بینی با داشتن بیش از ۱۲ سال تجربه و انجام ۲۸۰۰ عمل موفق زیبایی در تهران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *