کلینیک زیبایی دکتر اکبر بیات

در صورتیکه برای زیباترشدن چهره در بخش چانه قصد جراحی پروتز چانه را دارید؛ خوب است از مزایای جراحی کاشت پروتز چانه و انواع پروتز نیز آگاهی کافی داشته باشید. (جوانسازی با پروتز چانه)

معجزه ای بنام پروتز ؛ جوانسازی با پروتز چانه:

جنس یک پروتز خوب باید به گونه ای باشد که با بدن سازگاری داشته باشد و در بدن ایجاد واکنش نکند و نیز باید از نظر بافت با بدن سازگاری داشته باشد و بافت نرم برای نقاط با بافت نرم تر و استفاده از پروتز با بافت سخت برای نقاط با بافت سخت تر استفاده می شود.

انواع مختلفی از پروتز در حال حاضر در بازار ایران وجود دارد که از بین انواع مدپور، سیلیکونی و گورتکس، پروتز مدپور بدلیل سازگاری بیشتر با بافتهای پوست و سایر عوامل دیگر در این مرکز به علاقه مندان توصیه می شود. گفتنی ست که به این علت که کار نصب و کار گذاشتن پروتز مدپور برای جراح به نسبت سایر انواع پورتزها سخت تر می باشد و به همین دلیل نیز استفاده از پروتز های سیلیکونی بیشتر توسط جراحان به متقاضیان عمل های کاشت پروتز چانه پیشنهاد می شود. پروتز مدپور قوام سفت تری خواهد داشت و سازگاری بیشتری با استخوانی که روی آن قرار می گیرد دارد و به علت وجود حفره هایی که بر روی آن است بافت های بدن در این حفره ها رشد می کند و احتمال جابجایی آن کم می شود. از سویی دیگر نصب و خارج کردن این پروتز بنا بر آنچه گفته شد سخت تر می باشد.

شایع ترین پروتز ها، پروتز چانه و بعد از آن پروتز گونه می باشد و حتی پروتز فک برای افرادی که مناسب این کار هستند تاثیر زیادی در زیباتر شدن چهره این افراد خواهد داشت. در بین پروتز ها، پروتز لب در بعضی افراد نتیجه ی دلخواه و در بعضی افراد مورد پسند واقع نمی شود؛ زیرا در پروتز لب با توجه به اینکه در این ناحیه به دلیل خندیدن و یا صحبت کردن تحرک زیاد می باشد امکان جابجایی پروتز در این ناحیه زیاد می باشد اما در نواحی مانند چانه و گونه و یا فک پروتز بر روی استخوان و بافت سفت قرار می گیرد و به دلیل انکه پروتز جابجا نشود پروتز را بر روی استخوان پیچ می کنند.

بطور خلاصه از مزایای کاشت پروتز چانه می توان به پر کردن ناحیه استخوانی در ناحیه چانه که در زیبایی فرد نقش زیادی بازی میکند، همچنین در افراد مسن تر به پرشدن ناحیه دو طرف چانه و جوان تر شدن چهره نام برد. (جوانسازی با پروتز چانه) البته روشهای مهم دیگری جهت جوان سازی صورت وجود دارد که بسته به نیاز هر شخص بهترین روش جوان سازی به او پیشنهاد می شود.

علاقه مندان به این جراحی می توانند از گالری تصاویر جراحی کاشت پروتز چانه در این مرکز که مجهز به کادر جراح و فوق تخصص جراحی سر و گردن است، دیدن نمایند. همچنین جهت اطلاع از دوران نقاهت و سهولت این عمل جراحی می توانید از صفحه مراقبت های بعد از عمل جراحی کاشت پروتز چانه دیدن نمایید.