زیبایی صورت با تزریق ژل یا تزریق بوتاکس؟

تزریق ژل - بوتاکس

موارد استفاده ژل و بوتاکس در جوان سازی و زیبایی صورت

تزریق ژل و تزریق بوتاکس به عنوان دو روش مختلف برای جوانسازی و زیبایی صورت استفاده می شوند. این دو روش اغلب مکمل یکدیگر می باشند نه رقیب و جایگزین هم. (موارد استفاده ژل و بوتاکس)

در برخی از قسمتهای صورت فقط یکی از این دو را می توان انتخاب کرد در حالی که در برخی قسمتهای دیگر ممکن است استفاده همزمان هر دو مفید تر باشد. برای فهم بهتر این موضوع باید به مکانیسم اثر هرکدام در زیبایی صورت اشاره کرد. مثلا با افزایش سن، چینهای دور چشم زیاد می شود، مخصوصا در وضعیتهای دینامیکی که از عضلات اطراف چشم استفاده می شوند ( مانند خندیدن و اخم کردن) این چینها دیده می شود. لذا برای چینهای اطراف چشم، بوتاکس نتیجه بسیار خوبی دارد. این نتیجه با تزریق ژل بدست نمی آید. (موارد استفاده ژل)

تزریق ژل در مواردی که بخواهیم حجم قسمتی از صورت را زیاد کنیم یا گودی ایجاد شده در بخشی از صورت را از بین ببریم استفاده می کنیم. مثلا برای برجسته کردن گونه ها و یا برای برطرف کردن خط خنده، تزریق ژل گزینه خوبی به شمار می اید. ولی این کار را نمی توان بوسیله تزریق بوتاکس انجام داد.

در خط اخم میتوان هم ژل و هم بوتاکس را استفاده نمود. اگر خط اخم فقط به صورت دینامیک باشد ( یعنی در حالت عادی دیده نشود ولی با اخم کردن بوجود آید) بوتاکس به تنهایی موثر است. اگر خط اخم به صورت استاتیک و جود داشته باشد (یعنی در حالت عادی و بدون اینکه فرد اخم کند دیده شود) در این حالت تزریق ژل برای از بین بردن گودی ایجاد شده لازم است(موارد استفاده ژل). ولی بهتر است برای پایدار ماندن اثر تزریق ژل در خط خنده، بوتاکس نیز تزریق کرد. (موارد استفاده بوتاکس)

اگر بخواهیم خیلی ساده و کلی موارد استفاده ژل و موارد استفاده بوتاکس را مشخص کنیم باید بگوییم که بیشترین موارد استفاده و کارایی بوتاکس در قسمت پیشانی و اطراف چشم است در حالیکه بیشترین کاربرد ژل در زیر چشم و نیمه پایین صورت است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
WhatsApp
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x