بینی استاندارد

تفاوت سلیقه ایرانیان و مردمان کشورهای غربی در انتخاب مدل بینی

در بررسی انجام شده در خصوص انتخاب مدل بینی متوجه می شویم، افرادی که در کشورهای غربی زندگی می کنند معمولا بینی های طبیعی را دوست دارند و از هرگونه علامتی که نشان دهنده انجام جراحی زیبایی بینی قبلی باشد گریزانند. این موضوع باعث می شود که تغییرات کمی در ظاهر بینی برای آنها خوشایند باشد.

این نوجوان انگلیسی همانطور که در تصویر مشاهده می شود تمایل دارد علاوه بر برطرف شدن گرفتگی بینی، با تغییر 2 میلیمتری در ناحیه قوز بینی و کمی بالا رفتن نوک بینی به خواسته ایده آل خود برسد.

برعکس در تعداد زیادی از ایرانیان مشاهده می شود که تغییرات کم راضی کننده نبوده و تمایل دارند اثر جراحی بینی به وضوح در صورت آنها مشاهده شود. لذا در موارد متعددی مشاهده می شود که بیمار خواسته هایی دارد که عوارضی همچون گرفتگی بینی را به دنبال خواهد داشت.

این نوجوان ایرانی با وجودی که در جراحی قبلی قوز بینی برداشته شده و گرفتگی بینی برطرف گشته است، از طبیعی بودن بینی شکایت دارد و تمایل دارد بینی کوچکتر با قوس زیاد و نوک بینی بالاتر داشته باشد به گونه ای که آثار جراحی زیبایی بینی کاملا مشخص شود. همانطورکه در تصویر مشاهده می شود خواهان تغییرات 5/4 میلیمتری در یک بینی بدون قوز است.

ایرانیان تمایل دارند که نوک بینی بالاتری داشته باشند

و در نتیجه زاویه بینی و لب بالا بیشتر از معیارهای تعریف شده در متون معتبر پزشکی باشد خواسته فوق باعث می شود به صورت خطای دید، بینی کوتاهتر و کمی کوچکتر به نظر برسد. با وجود این خواسته شایع در بین هموطنان ما، به دلیل اینکه میانگین قد ایرانیان کمتر از کشورهای غربی است، 5 تا 10 درجه افزایش زاویه بینی و لب بالا نسبت به معیار جهانی، چندان ناخوشایند به نظر نمی رسد ولی بعضی از افراد به این نیز قناعت نکرده و خواستار تغییرات بیشتری هستند (تصویر زیر). برای اطلاعات بیشتر در مورد زاویه بینی و لب اینجا را کلیک کنید

این جوان ایرانی که برای برجسته کردن زاویه فک مراجعه نمود، قبلا در مرکز دیگری تحت جراحی زیبایی بینی قرار گرفته بود. با وجودی که زاویه بینی و لب بالا بسیار بیشتر از حد استاندارد است و در نمای روبرو سوراخهای بینی بیش از حد دیده می شود ولی اصلا از این موضوع شکایتی نداشته و از ظاهر بینی کاملا راضی می باشد.

انتخاب مدل بینی | جراحی زیبایی بینی | دکتر اکبر بیات

بسیاری از ایرانیان تمایل دارند بینی قوس زیاد داشته باشد(انتخاب مدل بینی).

با وجودی که بسیاری از مردم تصور می کنند که تنها بینی صاف و بدون قوس طبیعی است ولی این موضوع صحت ندارد. باید گفت که بینی طبیعی فرمهای مختلفی می تواند داشته باشد. در آقایان صاف بودن پشت بینی، داشتن قوس بسیار کم و یا حتی داشتن یک قوز بسیار ملایم می تواند طبیعی باشد و در خانمها صاف بودن پشت بینی و وجود یک قوس مناسب، کاملا طبیعی بوده و به زیبایی بینی کمک می کند. این موضوع باعث شده است که بعضی از جراحان بینی بدون در نظر گرفتن معیارهای استاندارد و ارزیابی دقیق خواسته های بیماران، برای همه بیماران قوس زیادی ایجاد نمایند و نتیجه آن نارضایتی برخی از بیماران و بد شکلی بعضی از بینی ها خواهد شد (انتخاب مدل بینی) (تصویر زیر).

  1. جراح بینی قبلی این بیمار با قوس دادن بیش از حد بینی، سعی در کوچک نشان دادن بینی داشته است ولی این موضوع، باعث شد که بیمار از پهن بودن بینی در نمای تمام رخ و قوس زیاد بینی در نمای نیم رخ، شکایت داشته باشد
  2. ایرانیان بینی باریک و اصطلاحا قلمی را بیشتر می پسندند. (انتخاب مدل بینی)این موضوع باعث می شود که برخی از جراحان فقط به این موضوع توجه داشته باشند و بینی را بیش از حد باریک کنند به طوری که تنفس از بینی دچار اختلال شود (تصویر زیر).

این بیمار با وجودی که از فرم بینی خود درنمای نیم رخ راضی است ولی در نمای تمام رخ از باریکی بیش از حد بینی و نامتناسب بودن آن با قسمتهای مختلف شکایت دارد. جراح قبلی بیمار سعی در باریک کردن هرچه بیشتر بینی داشته است به طوری که قسمتهای پایینی بینی (فلش های پایین) به طور نامتناسبی باریکتر از قسمت بالایی بینی (فلشهای بالا) است. این موضوع خطر گرفتگی بینی را بسیار بالا می برد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
WhatsApp
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x