برای اصلاح خط خنده، تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل؟

خط خنده یا چین نازولابیال، با تزریق ژل بهتر از تزریق چربی اصلاح می شود. (اصلاح خط خنده با تزریق ژل)

مهمترین دلیل این موضوع را در این ویژگی می یابیم که ژل نسبت به چربی از قوام بیشتری برخوردار است، لذا در هر جایی که علاوه بر حجم دادن، نیاز به فرم دادن هم داشته باشیم (مانند لب و اصلاح خط خنده)، تزریق ژل بهتر از تزریق چربی عمل می کند. با تزریق ژل، مستقیما همان ناحیه ای که بیشترین گودی را نشان می دهد اصلاح می گردد. از سوی دیگر به دلیل اینکه در نواحی خاصی از صورت، حرکت عضلات باعث حرکت شدید بافتها می شود، تزریق چربی در این نواحی با مشکلاتی همراه است که منجر به کاهش بقاء چربی می شود، به این معنی که یکبار تزریق چربی در این نواحی کافی نیست و لازم است چند بار تزریق چربی را تکرار کرد.

از مزیتهای دیگر تزریق ژل در ناحیه خط خنده این است که شما فوری نتیجه را می بینید و تورم بعد از تزریق ژل، خیلی زودتر از تزریق چربی برطرف می شود.

با وجود نکات گفته شده در بالا، اگر شما قصد تزریق چربی به نواحی دیگر صورت را دارید، توصیه می کنم که حتما به خط خنده شما نیز تزریق چربی شود. در این حالت علاوه بر اینکه تا حدودی عمق خط خنده کاهش می یابد، بعدها شما برای تزریق ژل به خط خنده، به مقدار کمتری از ژل نیاز دارید و این از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است.

نقل از: دکتر اکبر بیات؛ فوق تخصص (فلوشیپ) جراحی سر و گردن؛ متخصص گوش، حلق و بینی و جراحی زیبایی بینی و صورت
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
WhatsApp
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x