پشتیبانی بعد از جراحی لیفت صورت

پشتیبانی بعد از جراحی لیفت صورت

 اقدامات لازم برای داشتن بهترین نتیجه در جراحی لیفت

بالا رفتن سن و تاثیراتی که بر روی بدن و آناتومی صورت دارد امری اجتناب ناپذیراست. اما خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی، بشر توانسته سرعت روند پیری را کاهش داده  تا بتواند سالهای بیشتری از زیبایی و شادابی چهره ی خود لذت ببرد.

به طور کلی این روشها را میتوان به دو دسته ی روشهای 1- تهاجمی و 2-غیر تهاجمی تقسیم بندی کرد.

این روشها عموما دارای اثر کوتاه مدت و سطحی هستند که باعث شده با گذشت زمان، چهره به حالت قبل برگردد.

از این رو بسیاری از این روشها نیاز به  تکرار سالیانه دارند که همین امر باعث می شود از نظر اقتصادی به صرفه نبوده و هزینه های زیادی را بر شخص تحمیل کنند.

در مواردی که سن فرد متقاضی بالا باشد به دلیل عمیق بودن خطوط ایجاد شده در چهره و شدید بودن افتادگی های عضلات صورت، انجام روشهای غیرتهاجمی عملاً بی فایده بوده و به همین دلیل از روشهای تهاجمی تر که شامل جراحی ها هستند استفاده می شود.

در بین تکنیک هایی که برای جراحی لیفت وجود دارد تنها زمانی ما شاهد بهترین و رضایت بخش ترین نتیجه ی جراحی در روند جوانسازی هستیم، که همزمان با لیفت پوست، لیفت بافت های عمقی نیز انجام گیرد.

 اما باید گفت مهارت پزشک و تکنیکی که برای جراحی بکار میبرد نیمی از فرایند جوانسازی است.

بخش اعظم و مهم دیگری که باید به آن توجه داشت مراقبت های بعد از جراحی لیفت است.

در بخش زیر به بررسی باید ها و نباید های جراحی لیفت صورت برای داشتن بهترین نتیجه ی جراحی، می پردازیم:

1-در صورتی که دارای بیماری خاصی هستید و یا داروی خاصی مصرف میکنید حتما این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید زیرا ممکن است پزشک در صورت لزوم دستور قطع بعضی از دارو ها را برای مدتی بدهد.

2-اگر پزشک دارویی را برای شما قبل از جراحی تجویز کرده، حتما دارو را در ساعت مشخص شده مصرف کنید.(مصرف قرص استامینوفن و کپسول سفالکسین مطابق تجویز پزشک هر شش ساعت بعد از جراحی الزامی است)-(در صورت استمرار درد می توان از شیاف دیکلوفناک استفاده کرد)

3-در صورت وجود درن نیاز هست که بیمار طی 72 ساعت بعد از جراحی برای خارج کردن آن به پزشک خود مراجعه نمایید.

4-در طول دوران نقاهت تا بهبودی کامل از مصرف غذاهای نمکی و فست فود (سوسیس و کالباس) پرهیز کنید. زیرا این دسته از مواد غذایی باعث تورم شده و منجر به کند شدن روند بهبود می شوند.

5-استفاده از کیسه ی یخ بعد از جراحی باعث کاهش تورم می شود.

6-داروهایی را که بعد از جراحی پزشک برای شما تجویز میکند،به طور کامل مصرف کنید و از قطع خودسرانه ی داروها پرهیز کنید.

7- در هفته ی اول بعد از جراحی به هنگام خواب برای کاهش تورم بهتر است در حالت نیمه نشسته باشید.

8- 24 ساعت بعد از جراحی، برای جلوگیری از عفونت و تسریع در روند بهبود به طور مرتب هر روز استحمام کنید و محل زخم را با آب و شامپوی بچه شستشو دهید.

9-از رفتن به جکوزی و سونا در طول این مدت اجتناب کنید.

10-تا یک ماه بعد از جراحی از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی پرهیز کنید.

11-انجام ورزش سنگین و فعالیت های شدید جسمانی تا 2 ماه بعد از جراحی توصیه نمی شود.

12-توجه داشته باشید که در 4 هفته ی اول بعد از جراحی به طور مرتب باید توسط پزشک و تیم کادر درمان روند بهبود شما بررسی گردد،بنابراین مراجعه ی به موقع و مرتب شما بسیار در بهتر شدن نتیجه ی جراحی موثر است.

13- به مدت 4 هفته از تماس با هرگونه مواد آرایشی روی زخم ها پرهیز کنید.

لازم به یادآوری است که رعایت تمام نکات فوق در کنار مهارت پزشک و همچنین دید زیبایی شناسی او منجر به انجام جراحی لیفت صورت با بالاترین نتیجه ی رضایت مراجعه کننده می شود.

باید توجه داشت که داشتن رژیم غذایی حاوی میوه ها و سبزیجات تازه و نوشیدن آب به مقدار کافی در کنار سبک زندگی سالم و انجام ورزش به طور مرتب و روزانه باعث ماندگاری بیشتر نتیجه ی جراحی لیفت می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *