زمان مطالعه مطلب: 2 دقیقه

تزریق ژلتزریق ژل یا فیلر

فیلر در فارسی به معنی پرکننده است و در پزشکی به هر ماده ای که در بدن نقش پر کنندگی داشته باشد اطلاق می شود. اغلب افراد فیلر را معادل ژل در نظر می گیرند ولی اگر علمی و دقیق تر تقسیم بندی کنیم، فیلر می تواند از نوع طبیعی باشد (مثل چربی و یا مواد تهیه شده از قسمت دیگر بدن) و یا از نوع مصنوعی و سنتتیک باشد ( این مواد به روش صنعتی ساخته شده باشند). مورد اخیر در بین افراد جامعه به عنوان ژل شناخته شده است. در هر حال هدف از تزریق ژل یا فیلر این است که قسمتی از صورت را حجیم و برجسته تر نماییم.

امروزه ژلها برای صاف کردن برخی چینهای صورت ( مانند خط خنده )، برای برجسته کردن و بزرگ کردن قسمتهایی از صورت ( مانند بزرگ کردن گونه یا برجسته کردن لب) یا برای تغییر شکل و فرم دادن اجزایی از صورت ( مانند فرم دادن به بینی و زاویه فک) به کار می روند البته که روشهای دائمی دیگری همچون جراحی زیبایی برای برجسته کردن گونه یا برجسته کردن لب یا زاویه دار کردن فک هم وجود دارد.

برخی از نتایج حاصل از استفاده ژلها، فوق العاده است، و از طرفی دیگر، نتیجه تزریق ژل فوری بدست می آید و فرد استفاده کننده، سریعا به خواسته خود می رسد. این ویژگی منحصر به فرد ژل، در کنار دسترسی آسان و هزینه کم برای شروع کار، منجر به کاربرد شایع و فراوان این مواد شده است.

با کمی دقت و یادگیری نکات ایمنی استفاده از ژل، شما علاوه بر صرفه جویی اقتصادی، از مصرف کنندگان راضی این مواد خواهید بود.

در صورتی که نیاز شما با تزریق مقدار کمی ژل، برطرف می شود (کمتر از 2 سی سی برای لب و 6 سی سی برای نقاط مختلف صورت)، تزریق ژل از بهترین انتخابها برای شما است. ولی اگر حجم ژلی که در هر نوبت استفاده می کنید، بیش از حد بالاست، توصیه می کنم به روشهای جایگزین و دایمی مانند جراحی زیبایی لب برای برجسته کردن لب یا کاشت پروتز فک جهت زاویه دار کردن و زیبایی فک و … نیز کمی فکر کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها