در حالي كه هدف از تزريق ژل، افزايش زيبايي صورت است، مانند هر روش دیگری که در زیبایی صورت استفاده می شود، قوانین و استانداردهایی برای تزریق بی خطر و ایمن ژل وجود دارد. هر گونه بی توجهی نسبت به اجرای این استانداردها، فقط و فقط به زیبایی شما آسیب می رساند. اگر شما به دلیل تزریق ژل دچار عارضه شده اید، نگران نباشید. روش هایی برای درمان این عوارض وجود دارد، مانند تخلیه ژل و روش های ترمیمی عوارض حاصل از تزریق ژل.

جراح برای درمان عوارض ژل، به اطلاعات زیر نیاز دارد.

نوع ژل


تشخیص نوع ژل در انتخاب روش درمان (دارویی یا جراحی)، بسیار موثر است. لازم نیست هر عارضه ای از ژل را با تخلیه ژل و یا با جراحی درمان کنیم. بسیاری از عوارض را می توانیم بدون جراحی و تنها با درمان های دارویی برطرف نماییم. درمان های غیرجراحی بویژه در ژل هایی که موقتی هستند توصیه می شود.

مقدار و محل ژل تزریق شده


در معاینات معمولی و سونوگرافی از محلی که ژل تزریق شده، گاهی نماهایی دیده می شود که برای تفسیر آنها و برای تصمیم گیری دقیق، نیاز به دانستن محل و مقدار تزریق ژل داریم. به عنوان مثال اگر حجم کیستی که در سونوگرافی دیده می شود بیشتر از حجم ژل تزریق شده باشد، ما متوجه می شویم که بدن به ژل مذکور واکنش نشان داده و ممکن است در هنگام تخلیه ژل، با آبسه و عفونت روبرو شویم.

در هر بار تخلیه ژل صورت یا تخلیه ژل لب ، بافت های فیبروز و اسکارهای زیر پوستی تشکیل می شود که باعث می شود امکان موفقیت برای تخلیه های بعدی کاهش یابد، لذا بهتر است از همان ابتدا، پزشکی که مهارت کافی برای تخلیه ژل دارد، اقدام به درمان شما نماید. از دستکاری بی مورد و انجام روش های مختلف طب سنتی برای ژل هایی که عارضه دار شده اند باید به شدت پرهیز نمود.

لیفت صورت به همراه تخلیه ژل

مدت زمانی که از تزریق ژل می گذرد


گاهی اتفاق می افتد که بیمار به دلیل قضاوت عجولانه خود، بلافاصله بعد از تزریق ژل صورت یا تزریق ژل لب، تقاضای تخلیه آن را می دهد. در چنین مواردی باید در نظر داشت که تخلیه ژل باید در بهترین شرایط ممکن انجام گردد تا دقت پزشک برای انجام این کار بالا باشد. در مواردی که ژل به تازگی تزریق شده است، بافت ها دچار تورم بیش از حد می باشند و این امر مانع از مشخص کردن مکان دقیق ژل می شود. این حالت برای تخلیه ژل مناسب نیست و باید تا برطرف شدن ادم بافتی صبر نمود. همچنین در مواردی که به دلیل عفونت حاد، بافتها دچار سلولیت و التهاب شدید می باشند، هر گونه دستکاری برای تخلیه ژل لب یا تخلیه ژل صورت، نه تنها موثر نیست بلکه می تواند عوارض ژل (و تخریب بافتهای آسیب دیده) را تشدید نماید.

بعد از معاینه دقیق و سونوگرافی از محل تزریق ژل، با پزشک خود برای انتخاب روش تخلیه ژل لب یا تخلیه ژل صورت و برطرف نمودن عوارض ایجاد شده به نتیجه معقول و علمی برسید. برای تصمیم گیری بهتر، لازم است روش های تخلیه ژل و نحوه درمان عوارض را بدانید.

روش های تخلیه ژل


1. استفاده از آنزیم برای حل کردن ژل:

این روش تنها برای ژل هایی که حاوی اسید هیالورونیک می باشند موثر است.در این روش، آمپول های هیالورونیداز، پس از آماده سازی، در محل تزریق ژل تزریق می شوند و با تجزیه مولکول های اسید هیالورونیک، ژل را از بین می برند.

2. درمان کیست

وقتی ژل تزریق شده در صورت شما ایجاد کیست کند شما در صورت خود توده های نرم (compressible) را احساس می کنید. در این حالت کیست های ایجاد شده، حاوی موادی به صورت مایع یا نیمه جامد است.گاهی این کیست ها از جایی به جای دیگر حرکت می کنند و گاهی با ارتباط هایی که بین چند کیست مجاور وجود دارد، محتویات آنها با فشار دادن از یک کیست به کیست دیگر منتقل می شود. شما با لمس کردن توده هایی را حس می کنید که با فشار دادن می توانید تا حدودی شکل آن را تغییر دهید. با سونوگرافی می توان محل قرار گیری و عمق قرار گیری آنها را پیدا کرد.

روش درمان: با توجه به نمای سونوگرافی، می توان تصمیم گرفت که از چه راهی (از راه دهان یا از راه پوست) بهتر می توان ژل را تخلیه کرد.

تخلیه ژل صورت

کیست ها، نشان از واکنش بدن به ژل می دهند و ما در هنگام تخلیه ژل علاوه بر ژل خارج شده، مقداری از ترشحات که گاهی چرکی است می بینیم. اغلب کسانی که از ژل پاژ استفاده نموده اند چنین کیست هایی را در صورت خود دارند.

توجه: شستشوی حفره تخلیه شده بخشی از درمان است و به خارج شدن هرچه بیشتر ژل های باقیمانده کمک می نماید. حتما از پزشک خود بخواهید که بعد از تخلیه ژل، محل آن را به خوبی شستشو دهد.

برش های 1 تا 3 میلیمتری برای تخلیه این قبیل ژل ها بسیار موثرند. در اغلب موارد این برش ها نیاز به بخیه نداشته و بعد از تخلیه کاملا ترمیم شده و جای آنها از بین می رود. ژل هایی که عمقی از راه دهان بهتر تخلیه می شوند و ژل هایی که به سطح پوست نزدیکند با برش های پوستی بهتر تخلیه می شوند. سونوگرافی و معاینه دقیق در انتخاب روش تخلیه ژل بسیار تعیین کننده می باشند.

درمان توده های سفت و توپر (Solid)

گاهی بعد از تزریق ژل، شما توده های سفت و توپر (Solid) در صورت خود لمس می کنید که باعث بدفرمی صورت شما میشوند نمای این حالت تا حدودی با واکنش کیستی متفاوت است. سفتی بیش از حد آنها نمای شبیه توده و تومورهای خوشخیم را در صورت ایجاد می کنند. بسته به محلی که تزریق شده اند می توانند خیلی سطحی و یا خیلی عمقی باشند. در سونوگرافی شباهت هایی بین این واکنش و واکنش های کیستی دیده می شود ولی با مقداری دقت می توان به راحتی این دو را از یکدیگر تفکیک کرد. تفکیک این دو از یکدیگر می تواند برای انتخاب روش تخلیه ژل به پزشک کمک نماید.

روش درمان: در توده های کوچک بسیار سطحی (زیرمخاطی یا زیر پوستی)، می توان از روش تخلیه سوزنی استفاده کرد. این کار بعد از بیحسی کامل انجام می گیرد و اغلب نیاز به شستشوی محل تزریق ژل ندارد. دادن ماساژ در این روش میتواند کمک کننده باشد.

توجه: استفاده نابه جا از روش سوزنی برای توده های عمیق و بزرگتر، نه تنها کارساز نیست، بلکه می تواند نتیجه معکوس دهد و باعث پخش شدن ژل و یا دشوار تر شدن تخلیه های بعدی شود.

تخلیه ژل

برای تخلیه توده های عمقی و سفت ایجاد شده توسط ژل، مشابه تخلیه کیست عمل می کنیم.

درمان تورم یکدست و بیش از حد

گاهی در اثر تزریق ژل در صورت شما ، تورم یکدست و بیش از حد ایجاد می شود. این حالت بویژه در ژل هایی دیده می شود که با تحریک کلاژن سازی باعث افزایش حجم بافت می شود. اکثر ژل هایی که به صورت پلیمری از مولکول های مختلف درست شده اند در این گروه ها قرار می گیرد. استفاده از این نوع ژل ها در برخی از نواحی صورت خطرناک بوده و ممنوع است.

توجه: ژل های کلاژن ساز برای تزریق در لب و زیر چشم مناسب نیستند و فقط در مناطق عمقی می توانند تزریق شوند..!

این قبیل ژل ها تغییراتی در بافتهای بدن ایجاد می کنند که حین سونوگرافی دیده می شود و می توان آنها را از دیگر انواع ژل تشخیص داد.

روش درمان: تا حد امکان از دستکاری این قبیل عارضه ها و تخلیه ژل آنها باید اجتناب نمود. ولی در موارد خاص می توان با احتیاط تخلیه ژل را انجام داد. شستشوی محل این ژل ها بسیار کمک کننده است. برای تخلیه این ژل ها، بهتر است به جای برش های بزرگ، از چند برش بسیار کوچک کمک گرفت. هیچگاه نباید سعی شود که تمامی این قبیل ژل ها را در یک مرحله تخلیه کنیم زیرا در آن صورت، آسیب به بافت های اطراف و باقیماندن بدشکلی ها حتمی خواهد بود.

پستی و بلندی های به جا مانده از درمان عوارض تزریق ژل را چه کنیم؟

پس از درمان عوارض تزریق ژل، در اغلب موارد ناهمواری هایی در محل باقی می ماند. اگر این ناهمواری ها ملایم و خفیف باشد، ممکن است هیچ درمانی نیاز نباشد. ولی در موارد شدید، برای اصلاح آن می توان از تزریق چربی، پروتز های صورت، و گاهی ژل های استاندارد و مطمئن استفاده کرد. در بین این راهکارها، تزریق چربی مطمئن تر و همراه با نتایج بهتر است.

تخلیه ژل با روش لیفت صورت:

تخلیه ژل با روش لیفت در مواردی استفاده می شود که با روش های دیگر، ژل تخلیه نشده، و عوارضی مانند ناهمواری های شدید و چسبندگی های زیر پوستی، بعد از تخلیه ژل باقی بماند.

در این روش، علاوه بر اینکه ژل از لایه های مختلف صورت خارج می شود و محل تزریق کاملا شستشو داده می شود، با استفاده از بافت های چربی، اطراف گودی های ناشی از تخلیه قبلی، پر می شود، در مواردی که پوست ناحیه آسیب دیده باشد، میتوان پوست آسیب دیده را با استفاده از پوست های سالم اطراف جایگزین کرد.

در ارتباط با اینکه هزینه درمان عوارض ژل به چه عواملی بستگی دارد باید گفت، کسانی که بالای 5 سال از تزریق ژل آنها گذشته است و کسانی که تزریق ژل مکرر داشته اند حتی اگر زیر 5 سال باشند یا افرادی که چند نوع ژل تزریق کردند ( حتی اگر زیر 5 سال ) به سونوگرافی احتیاج دارند و ابتدا باید سونوگرافی از صورت انجام شود تا تعداد نقاط تخلیه مشخص شود و طبق آن هزینه ها محاسبه گردد.

آیا با یک بار تخلیه ژل ، عوارض آن کاملا رفع می شود؟


بستگی به نوع ژل دارد که آیا قابل تخلیه باشند یا خیر؛ سعی تیم جراحی مرکز جراحی زیبایی لیمون بر این است که با یک بار عمل تخلیه، تخلیه ژل به صورت کامل انجام شود، چراکه قسمت های فیبروز قابل تخلیه نیست و به جای تخلیه ژل با درمان تزریقی می توان آن ها را درمان کرد. ویزیت بعد از جراحی، سه ماه بعد از عمل تخلیه انجام می شود. اگر ژلی (قابل تخلیه باشد) تخلیه انجام شده و هزینه پاکسازی فقط شامل وسایل مصرفی است.

بیشتر بخوانیم: مراقبت های بعد از تخلیه ژل

توجه: این روش آخرین درمان برای تخلیه ژل (و کنترل عوارض شدید آن) است، و با وجودی که بسیاری از روش های تخلیه ژل را همکاران عزیز (پزشکان عمومی، متخصصین پوست و جراحان عمومی و…) میتوانند انجام دهند، ولی توصیه می کنم روش تخلیه ژل با استفاده از لیفت صورت، فقط توسط پزشک مجرب (هم در تخلیه ژل و هم در لیفت صورت) انجام شود و قبل از عمل نیز بررسی کامل با سونوگرافی و تعیین محل های دقیق ژل، صورت گرفته باشد.


پاسخگوی سوالات شما از طریق کانال های ارتباطی زیر هستیم:


53 دیدگاه

 1. ناشناس گفت:

  دکتر من همسرم سال ۹۳ زیر چشم و گونه هاش تزریق ژل داشتن الان مدتیه که ورم کرده و فرم صورتش رو تغیر داده سونو انجام دادیم گفتن که ژل پاژ با پایه سیلیکونی هستش ، عمل بلفا هم کردیم ولی فایده ای نداشت شما هم قبول نکردید انجام بدید ،درمانده شدیم واقعا همسرم روحیشو از دست داده 😔😔😔

  • admin گفت:

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   به دلیل حساس بودن ناحیه زیر چشم ، باید به متخصص چشم مراجعه کنید.
   سال خوبی داشته باشید🌹

 2. ناشناس گفت:

  سلام آقای دکترعید شما مبارک بنده سال ۸۳ ژل پاژ اکراینی زدم و الان میخواهم تخلیه کنم چون دو طرف صورتم آویزیون شده

  • admin گفت:

   سلام وقتتون به نیکی دوست عزیز
   جهت انجام مشاوره آنلاین شما میتونید به مشاورین ما از طریق واتساپ و یا تلگرام مشاوره ای پیام ارسال کنید تا مشاورین ما شمارو راهنمایی کنند.
   09120606335
   سال خوبی داشته باشید🌹

 3. ناشناس گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر من می خوام ژل خط خنده تزریق کنم خیلی حساس هستم الان که پیج شما رو دیدم مقداری دچار شک شدم آیا کار اشتباهی هست تزریق ژل؟

  • admin گفت:

   سلام وقتتون بخیر دوست عزیز
   ژل ها همگی دچار عارضه نمی شوند شما میتونید از ژل های استاندارد استفاده کنید.
   در حال حاضر استاندارد ترین نوع ژل ، هیالورونیک اسید است.
   موفق باشید

 4. راحله توکلی گفت:

  سلام آقای دکتر . من سال 83 ژل تزریق کردم به خط لبخندم . الان نزدیک بینی ام سفت شده و موقع خنده ، خنده ام رو کج می کنه . میشه تخلیه کرد ؟به همراهش بخوام لیفت کنم . خوبه ؟ الان 40 ساله هستم

  • admin گفت:

   سلام وقت به نیکی دوست عزیز
   شما ابتدا باید سونوگرافی انجام بدید تا نوع ژلی که به صورت نزریق شده مشخص شود و سپس طبق نوع ژلی که در سونوگرافی مشخص شده اقدام به درمان کنید
   جهت اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره آنلاین شما میتونید به واتساپ و یا تلگرام پیام ارسال کنید تا مشاورین ما شما رو راهنمایی کنند
   09120606335
   موفق باشید و شاد

 5. ناشناس گفت:

  سلا دو سه روز پیش یک سی سی ب لبم ژل زدم اصلا راضی نیستم .ب نظرتون تخلیه کنم یا خودش تجزیه میشع زیره پوستم؟

  • admin گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   ژل جذب خواهد شد اما اگر ناراضی هستید میتونید به پزشک خود مراجعه کنید و برای جذب سریعتر ژل آنزیم تزریق کنید

 6. ناشناس گفت:

  سلام دکتر جان.من سال گذشته یک سی سی فیلر بینی تزریق کردم خیلی راضی بودم ولی یادم نیس ازچ برندی بوده.فک کنم پرفکتا و یکم جذب شده.امسال خواستم تزریق مجدد کنم قیمتش ۳برابر شده تصمیم گرفتم جای دیگ برم.بهم ژل الانسه ۳ساله قیمت ۱۲۰۰۰۰۰تومان رو معرفی کردن بنظرتون ژل خوبیه؟تخلیه لازم نداره؟خودشون گفتن جذب میشه درسته؟

  • admin گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   ژل های هیالورنیک اسید ژل هایی هستند که قابلیت جذب شدن رو دارند و مدت زمان جذب آنها بسته به غلظت ژل دارد.
   و اینکه ژل های هیالورونیک اسید در حال حاضر استاندارد ترین نوع ژل هستند

 7. ناشناس گفت:

  سلام .به گونه, چانه و خط خنده میخوام ژل الانسه تزریق کنم . ایا الانسه مناسب تزریق برای این نواحی هست؟ و اگر به مشکلی بربخورم بعد از تزریق برای از بین بردن ژل میشه انزیم تزریق کرد ؟

  • admin گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   ژل های هیالورونیک اسید معمولاً بدون عوارض هستن اما قبل از تزریق با پزشک خودتان در این موارد مشورت کنید .

 8. ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر و خسته نباشید. من پارسال دوبار ژل درموفیل تزریق کردم و امسال یکبار ژل صوفیدرم تا الان مشکلی واسم از لحاظ گلوله شدن یا ظاهر بد پیش نیومده فقط بخاطر ارزون بودنش نگران شدم که آیا نیاز هست تخلیه کنم یا خیر ( هر سی سی ۲۵۰ زدم صوفیدرم هم ۳۸۰) ممنون میشم راهنماییم کنین

  • admin گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   ژل های هیالورونیک اسید نیازی به تخلیه ندارد و خود به خود جذب صورت می شود.
   موفق باشید و شاد

   • ناشناس گفت:

    سلام وقت بخیر من 2 ساله پیش دکتر ناشی و بی درایت با مبلغی هنگفت ژل رووفیل که گویا برای صورت فقط مورد استفاده هست ژل لی تزریق کردم و لبم موقع تزریق به شدت درد گرفت و مشخص بود که محل تزریق رو کاملا اشتباه گرفتن و الان بعد از دو سال کل ژل من از بین رفته و یک ناحیه ورم دار مونده به شکلی که لب کاملا کج شده و افتضاحه پیش یک دکتر رفتم و گفتن با انزیم هم لب من 20 درصد به همین شکل باقی میمونه و خیچ وقت کاملا قابل بازگست نیست لطفا کمکم کنید آیا امکانش نیست که درست بشه؟

    • admin گفت:

     سلام وقتتون به نیکی دوست عزیز
     شما میتونید جهت راهنمایی کامل و انجام مشاوره آنلاین به واتساپ و یا تلگرام مشاوره ای ما پیام ارسال کنید تا کارشناسان ما شما رو راهنمایی کنند.
     09120606335
     موفق باشید🌹

 9. ناشناس گفت:

  سلام من نزدیک به دوساله صورتم و زیر چشمم ژل تزریق کردم…آنزیمم تزریق کردم اما ژله هنوز مونده ..جذب نشده…باید چیکار کنم …یه جای ارزون سراغ دارید واسم تخلیه کنند…ممنونم

 10. ناشناس گفت:

  سلام وقتون بخیر
  یه درخواست دارم از دوستانیکه تزریق انجام دادن و ناراضی بودن بگن کجا و پیش کدوم پزشک تزریق انجام دادن که بقیه دوستان به اون مرکز یا دکتر مراجعه نکنن لطفا 😕🙏🙏

  • ناشناس گفت:

   برای من دکتر مهتی پور انجام داد ،و بعد از یکسال حالت برجستگی نا قرینه از بین نرفته ،کارشون افتضاح

 11. ناشناس گفت:

  سلام دکتر من حدود ۵سال و نیم پیش ژل خط خنده تزریق کردم ولی هرسال یکطرف متورم و دردناک میشه و کارتون تزریق باید بکنم لطفا راهنمایی کنید بشدت از دندانپزشکی واهمه دارم

 12. الناز گفت:

  با سلام.
  بنده حدود ۵ هفته ی پیش تزریق ژل شقیقه انجام دادم منتها هنوز حالت یکدست نشده و کمی ناهمواری وجود دارد.علاوه بر این چند وقت یکبار یک قسمت از جای تزریق ژل کمی ورم میکنه دردناک میشه باز تا فرداش خوب میشه.
  میخواستم بپرسم این حالتها طبیعیه و مربوط به جا افتادن ژل هست یا اینکه باید پیگیری کنم و جای نگرانی هست؟
  ممنون از سایت خوبتون👏

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در حال حاضر بهترین مشاور پزشک شماست بهتر است حتماً از پزشکی که تزریق را انجام داده است راهنمائی بگیرید.

  • ناشناس گفت:

   پيش دكتر گسكري نرين هر كي رفته مشگل داشته من دو بار رفتم و صورت واقعا زيبايي داشتم فقط خواستم يك كمي زير چشم من را پرت كنن خدا روز بد مبينه تا مدتها كه اينقدر كلود بود كه كانسيلر ميزدم و ورم داشتم بعد هم چشم چپم كامل افتادگيً پيدا كرده و به پايين كشيده ميشه چون گونه زير چشمم مايع طزريقي فلميه شدهً حالا توًاينًوضعيت برم ببينم ايا دسترنجش را درست ميكنه؟؟؟

 13. مریم گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من اسفند سال 1393 روی گونه هام و زیر چشمم ژل تزریق کردیم همون موقع هم راضی نبودم چون از لحاظ ظاهری ورم داشت به نظرم البته بعدشم ورم روی گونه ها و زیر چشمم خوابید. ولی توی چند سال آخر چشمای من شدید دچار آلرژی شده و این اواخر هم که به خاطر رعایت مسائل بهداشتی و فاصله اجتماعی خیلی وقتا روی صورتم ماسک هست خط ماسک روی گونه هام ورم کرده یه بار هم ماسک سفت یه دوساعتی روی صورتم بود که باعث شده زیر چشمم روی گونه مث کیسه ای آب بوجود بیاد و باعث ورم روی گونه هام بشه . به نظرتون چیکار کنم؟؟ مربوط به همون ژلی هست که 5 سال پیش تزریق کردم؟
  از لحاظ ظاهری باعث شده که اعتماد به نفسمو از دست بدم نمیدونم چه ژلی تزریق کرده و پزشکمم که کلا دیگه ایران نیستن

 14. سحر گفت:

  سلام‌ خسته نباشید مدتی طولانی ست ژل صورتم ‌رو تخلیه دکردم.‌منتها در هفته سه روز ورم شدید داره دو روز کوچیک ‌میشه‌.آیا از گن صورت استفاده کنم؟؟دلیلش،چیه جناب دکتر؟؟،اعصابم خورده .چکار کنم؟

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   این مشکل به دلایل مختلف ممکن است رخ دهد و در حال حاظر بهترین راه حل مراجعه به پزشک خودتان است و در کل مشکل شما حل شدنی است.🌹

 15. ناشناس گفت:

  سلام آقای دکتر شما جای بخیه را نیز برطرف میکنید؟

 16. سمیر گفت:

  با سلام
  و ممنون از پاسخ خوب شما
  در پاسخ به سوال بنده که مشکلم ایجاد دو توده روی گونم بود بعد از تزریق ژل،فرمودید واکنش به ژل هست که خودش را بصورت فیبروز یاگرانول نشان داده،میخواستم بدونم با وجود این مشکل امکانش هست من بتونم تزریق چربی انجام بدم؟

 17. صالحی گفت:

  سلام و وقت بخیر خدمت اقای دکتر.از اصفهان مزاحم میشم.

  اقای دکتر، من خواهرم خرداد 97 یه ژل فیک و نامرغوب تزریق کردن زیر چشمشون که اسمش گویا رئوفیل بوده ولی خود دکتره میگفت باید واسه اینکه جواب بگیرین 10 جلسه بیاین که کلاژن سازی بشه.
  بعد جلسه سوم زیر چشمشون ورم میکرد و بد شکل میشد و حالت یه هسته خرما زیر چشمشون بود ک یمقدار کم شد اما تا الان هر هفته یکی دوبار زیر چشماشون ورم میکنه و بعد یروز ورمش میخابه. ما چند بار دیالیز و تزریق هیالیز و کورتون انجام دادیم ولی نتیجه نداد. اومدیم پارسال تهران سنویی ک خودتون معرفی کردین سنو گرفتیم اما مشاورتون گفتن هیچی تو سنو نشون نمیده ماهم ناامید شدیم برگشتیم اصفهان و در واقع دیگه ویزیت نشدیم پیش خودتون.دکتر فوق تخصص اصفهان میگفت بعد دوسال اب میشه اما نشده.

  اقای دکتر اگه راهی هست ک بتونیم تخلیه کتیم بهمون بگید. اگه حتی ترکیه هم بتونیم درمان کنیم مشکلی نداریم واسه درمان بریم.

  ممنون میشم محبت کنید هرچه زودتر جواب بدید.

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   اگر ژلی که تزریق شده رئوفیل باشد از دسته ژل های هیالورونیک اسید است و جذب آن به مقدار غلظت ژل بستگی دارد ، راه درمان تزریق آنزیم هیالاز است . (که در این مرکز تزریق هالیز انجام نمی شود)
   به جز تزریق هیالاز ما راه های دیگر درمان را توصیه نمی کنیم زیرا بیشتر باعث تحریک پذیری است تا درمان ژل.
   هفته خوبی داشته باشید 🌹

   • سنا گفت:

    دوست عزيز منم گونه هام و زاويه لب و چانه متاسفانه به گفته دكترم ژل رئوفيل زدن هرچي انزيم ميزنيم پاك نميشه الرژي ميده هيالاز و ورم شديد داره بعدش كه ورم مي خوابه كه خيليم وحشتناكه ورمش هيچي نميره خيلي بد تزريق شده بمنمم گفتن تا دوسال ميره اما هنوز نرفته واقعا ميخوام همه ژلام بره اما نميدنم چكار كنم..من قبلا هيالاز زدم برا ژل پرفكتا خيلي زود حلش كرد از ژل رئوفيله حتي تو زمستون وقتي سرما ميخوره صورتم ژلا ورم ميكنن درد ميكنه اصلا خيلي ناراحتم نميدونم چي بزنم بره

    • سلام وقت بخیر دوست عزیز
     ابتدا نیاز است سونوگرافی انجام دهید تا نوع ژل مشخص شود و بعد درمان را شروع کنید🌹
     جهت راهنمایی و مشاوره کامل، شما می توانید به تلگرام یا واتس اپ مشاوره ای ما پیام بفرستید تا مشاورین ما شما را راهنمایی کنند.
     09120606335

     • ناشناس گفت:

      دكتر دوساله اين ژلروًزدم يعني ممكنه نوع ژل چيز ديگه باشه؟ بمن گفته رئوفيله

 18. Zahra گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۴ سال پیش نزریق گونه انجام دادم الان بعد از گذشت سالها گونه ای که تزریق داشته ورم میکنه یعنی این هر ۶ ماه یه بار اینجوری‌ میشه
  علتش‌چیه ایا چیز خطرناکیه ؟
  راه درمانش‌چیه ودست که میزنم درد هم داره

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   جهت مشخص شدن نوع ژل باید سونوگرافی انجام دهید تا طبق سونو راه درمان ژل شما مشخص شود.

 19. Zahra گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۴ سال پیش نزریق گونه انجام دادم الان بعد از گذشت سالها گونه ای که تزریق داشته ورم میکنه یعنی این هر ۶ ماه یه بار اینجوری‌ میشه
  علتش‌چیه ایا چیز خطرناکیه ؟
  راه درمانش‌چیه

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بهتر است زودتر برای درمان آن اقدام کنید زیرا ژل شما در حال واکنش دادن میباشد ، ابتدا باید سونوگرافی انجام دهید تا نوع ژل شما مشخص شود و سپس میتوانید برای درمان آن اقدام کنید

 20. سمیر گفت:

  سلام
  من سال 98 ژل تزریق کردم به گونه ولب…لبم که بعد از سه هفته خود ژل کامل از بین رفت و چیزی ازش باقی نموند
  وی گونم دو طرف بینی با یکم فاصله…دوتا توده سفت زیر پوستم بوجود آمده…حتی آنزیم هم تزریق کردم ولی بی فایده بود،در ظاهر چیزی نشون نمیده ولی لمس که میکنم مشخصه دوتا توده زیر پوستم وجود داره…اسم ژل را نمیدونم و دکتری که این کا را انجام داده پیداش نمیکنم بپرسم چه ژلی تزریق کرده،خیلی نگرانم چه کار باید کنم؟به چند تا دکتر پوست مراجعه کردم هیچکدوم نظری نداشتند و فقط گفتند بهشدست نزن،خواهش میکنم راهنمایی کنید

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   ژل زیر پنج سال پاژ نیست که نیازی به تخلیه داشته باشد و از این بابت خیالتان راحت باشد .اگر میفرمایید با تزریق آنزیم مشکل برطرف نشده به احتمال زیاد آن دو برجستگی که حس می کنید ، واکنشی است که بافت صورت به ژل نشان داده و به صورت فیبروز یا گرانول درامده و درمان خاصی ندارد.

 21. هليا حسيني گفت:

  سلام خسته نباشيد ببخشيد من ١١ماه پيش برايه خط لبخند و گونه ژل تزريق كردم اسمش رو نميدونم ولي تو اين مدت مشكلي نداشتم الان بعد از ١١ماه صورتم درد ميكنه و احساس ميكنم ژل هايه يك سمت صورتم ورم كرده خيلي ميترسم بايد چيكار كنم

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   شما ابتدا باید سونویی کامل و دقیق انجام بدید تا نوع ژل شما مشخص بشه و سپس برای درمان آن اقدام کنید
   برای فهمیدن نوع ژل میتونید به پزشک خودتون نیز مراجعه کنید
   روز خوبی داشته باشید

 22. Faribaf50@yahoo.com گفت:

  سلام خسته نباشید ،من اردیبهشت ۹۷ تزریق هیالورونیک لب داشتم بنام تجاری پرفکتا درم ولی از همون آغاز دو نقطه از لب پایینم در طرفین برجسته شده و وقتی لمس میکنم گلوله شدست و سفته و ظاهر لبم رو بد کرده و تو چشمه خیلی ،الان چیزی از ژلم باقی نمونده ولی این گلوله ها همچنان موجوده.. راهنمایی بفرمایید چه کنم و هزینه تقریبیش چقدره ممنون از شما.

  • admin گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   ژل های هیالورونیک با تزریق آنزیم از بین میرود و شما نیز به تزریق نیاز دارید ولی از آنجا که مرکز ما فقط کار های جراحی انجام میدهد ، میتوانید در این مورد به مراکز زیبایی دیگر مراجعه کنید.
   اوقات خوشی داشته باشید 🌹

 23. سیاوش نادریفر گفت:

  سلام دکتر جان من سال ۸۳ صورتم ژل پاژ تزریق شد سال۹۲ بخاطر قلمبه شدن مجبور شدم تخلیه کنم تخلیه از طریق پوست صورتم تو مطب انجام شد منتها بعد از تخلیه موهای قسمتهای مختلف مخصوصآ روی ژل صورتم ریخته شد الانم صورتم نامتقارنه و موقع خندیدن گونه هام بالا میکشه وگودی عمیقی دوطرف صورتم همراه با چروک خیلی زیاد ایجاد میشه واز نظر ظاهری خیلی زشت نشون میده . لطفآ راهنمایی کنین چیکار کنم

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   جهت انجام مشاوره غیر حضوری و راهنمایی دقیق لطفاً به شماره تلگرامی یا واتساپی مشاوره ما پیام بفرستید :
   09120606335
   روز خوب و شادی داشته باشید 🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WhatsApp