تا سه روز بعد از جراحی لیفتینگ صورت متوجه افزایش مدام تورم ناحیه جراحی خواهید شد این تورم در مناطقی که پوست نازکی دارند مانند اطراف چشمها بیشتر خواهد بود. این حالت طبیعی است و نگران نباشید بعد از روز سوم تورم به مرور کمتر خواهد شد. کمپرس سرد مانند استفاده از یخ در کیسه نایلونی و بالا قرار گرفتن سر در حین خواب وضعیت نیمه نشسته در این سه روز توصیه میشود. کبودی و تورم در دو تا سه هفته اول طبیعی است و به مرور برطرف میشود. بعد از این مدت مقدار کمی تورم وجود خواهد داشت که به مرور بر طرف میشود.

2.در روز جراحی لیفت و بعد از مرخص شدن از غذاهای سبک و نرم استفاده کنید. از روز بعد از جراحی لیفت میتوانید هر نوع غذایی را میل کنید. با وجودی که رژیم غذایی تاثیر ثابت شده ای بر تسریع روند بهبود رفع کبودی و ورم ندارد، ولی اگر شما تمایل دارید میتوانید از آب کرفس و آناناس به جهت افزایش روند بهبودی استفاده کنید.

3.به ندرت درن(یک وسیله پلاستیکی کوچک)در کنار زخم شما گذاشته میشود که خون ها را از زیر پوست شما خارج کند این وسیله روز بعد از عمل جراحی خارج میشود، لذا برای مراجعه با مرکز هماهنگ کنید.

4.از روز بعد از جراحی لیفت صورت و گردن هر روز حمام کنید ولی از سونا و آب خیلی گرم استفاده نکنید.

5.استفاده از گن مخصوص برای صورت و گردن بعد از لیفت کمک کننده است، ولی به صورت جایگزین میتوانید از باند کشی استفاده کنید.

6.در دوره بهبودی بعد ازعمل 2هفته اول بهتر است از کارهایی که نیاز به خم شدن مانند جاروکردن و یا زور زدن دارند مانند بلند کردن وزنه پرهیز کند، زیرا ممکن است باعث طولانی شدن مدت تورم صورت شوند. به طور کلی نتیجه واقعی لیفت صورت بعد از 6 الی 9 ماه خود را نشان میدهد. (مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت)

7.ورزش شدید در هفته اول ممنوع است از هفته دوم پیاده روی تند مجاز است برای ورزش ابتدا از فعایت های کمتر شروع کنیید و کم کم فعالیتتان را بیشتر کنید از میزان فعالیتتان کم کنید ورزش شدید و حرفه ای تا دو ماه به تعویق افتد.

8.به منظور کاهش تورم صبحگاهی صورت مخصوصا اطراف چشمها بهتر است از غذاهای کم نمک بویژه در شبها استفاده شود و از مصرف فست فود و دوغ به شدت پرهیز کنید!

9.بعد از عمل داروها را مرتب استفاده کنید و تنها از مسکنی که پزشک تجویز کرده استفاده نمایید. بعد از 2هفته ماساژهای برخی قسمت های صورت مانند پلک شروع میشود که روش انجام ان به شما آموزش داده خواهد شد. (مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت)

10.هفته بعد از عمل بخیه های شما کشیده میشود پس از آن در 1.3.6.9.12.18ماهگی نیاز به ویزیت دوره ای دارید. تمام معاینات دوره ای شما بعد از یک هفته به صورت رایگان انجام خواهد گرفت در این دوران صورت از نظر روند بهبودی مورد ارزیابی قرار میگیرد. بیمارانی که مراجعه منظم ندارند در صورت ایجاد هرگونه عارضه ای که ناشی از سهل انگاری بیمار باشد بر طبق قوانین وزارت بهداشت دستمزد درمان یا جراحی بعدی به طور کامل از آنها گرفته خواهد شد.

11.بعد از یک ماه میتواند از لوازم آرایشی استفاده کنید ولی از هرگونه فشار شدید بر روی صورت و یا ماساژ (بدون مشورت با پزشکپرهیز کنید تا دو هفته بعد از عمل مصرف سیگار و قلیان ممنوع است.

12.بعد از عمل به صورت دوره ای عکسهایی از شما گرفته میشود تا روند بهبود و تغییرات به خوبی مورد ارزیابی قرار گیرد به شما اطمینان داده میشود که بدون رضایت شما از این عکسها در سایت استفاده نخواهد شد. (مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت)

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *