جراحی زیبایی گوشجراحی زیبایی گوش – اتوپلاستی (Otoplasty)

گوش ها نیز همچون سایر اجزای صورت در زیبایی فرد تاثیرگذار می باشند. بزرگی و برجستگی گوش ها یکی از عوامل مهم نازیبایی گوش محسوب می شوند.

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی (Otoplasty) عملی ست که به منظور زیباسازی بخشهای مختلف گوش همچون  لاله (نرمه) گوش، کاهش سایز گوش و اصلاح وضعیت گوش (مثلا در گوش های برجسته) توسط جراح زیبایی صورت انجام می شود. جراحی زیبایی گوش بصورت سرپایی و بدون بیهوشی و تحت بیحسی موضعی در این مرکز انجام می گیرد. بوسیله برشی که در بخشی از گوش داده می شود، در بعضی موارد قسمتی از غضروف گوش برداشته و یا تغییر شکل داده می شود.

جراحی زیبایی گوش | جراحی گوش برجسته | اتوپلاستی

گوش برجسته به وضعیتی گفته می شود که فاصله لاله گوش از سر زیاد باشد (زاویه بین لاله گوش و استخوان پشت گوش بیش از 25 درجه باشد)، این وضعیت جنبه ارثی دارد و تقریبا 1 تا 2% کودکان به این وضعیت دچار می شوند.

حدود دو سوم گوشهای برجسته از همان ابتدای تولد به صورت برجسته دیده می شوند در حالی که یک سوم از گوشهای برجسته در ابتدای تولد کاملا طبیعی دیده می شوند و بعد از گذشت چند ماه برجستگی گوش خود را نمایان می سازدگاهی برجستگی بیش از حد گوش تنها در یک سمت دیده می شود و گاهی با وجودی که برجستگی گوش در هر دو سمت دیده می شود، ولی در دو طرف به صورت یکسان و قرینه دیده نمی شود.

جراحی گوش برجسته

جراحی گوش برجسته (جراحی زیبایی گوش – اتوپلاستی – Otoplasty) به منظور کاهش برجستگی گوش و طبیعی کردن شکل ظاهری آن انجام می پذیرد. به دلیل اینکه در افراد مبتلا به گوش برجسته، سایر قسمتهای گوش کاملا طبیعی بوده و شنوایی نرمال است، انتظار داریم که جراحی گوش برجسته هیچگونه تاثیری (چه مثبت و چه منفی) بر شنوایی فرد نداشته باشد.

در واقع تنها اشکالی که گوشهای برجسته برای فرد ایجاد می کنند، اشکال در زیبایی صورت و ناراحتی های روحی و روانی متعاقب آن است. اختلالاتی مانند کاهش اعتماد به نفس، اجتناب از فعالیتهای اجتماعی و حتی اختلال در یادگیری در دوران مدرسه می تواند در کودکان مبتلا به این حالت ایجاد شود. لذا جراحی گوش برجسته (عمل زیبایی گوش) در زمان مناسب می تواند به پیشگیری و درمان این اختلالات روحی روانی کمک کند.

کودکانی که دچار گوشهای برجسته هستند، هوش کالا طبیعی دارد و گاها از ضریب هوشی بالاتری نسبت به کودکان هم سن خود برخوردارند.

بهترین زمان برای انجام جراحی گوش – اتوپلاستی چه زمانی است؟

بیشترین رشد و فرم گیری گوشها در 5 سال اول زندگی صورت می گیرد، هر نوع جراحی گوش (جراحی زیبایی گوش) به منظور اصلاح برجستگی باید بعد از این زمان صورت گیردهر چند می توان جراحی گوش برجسته – اتوپلاستی را در سنین بزرگسالی انجام داد، ولی عمل زیبایی گوش در سنین پایین تر می تواند از ایجاد اختلالات روانی ناشی از این نازیبایی جلوگیری نماید. با توجه به موارد بالا، توصیه می شود که جراحی گوش برجسته ( عمل زیبایی گوش ) بعد از 5 سالگی و قبل از ورود کودک به مدرسه برای کودک انجام گیرد

عزیزان جهت مشاهده گالری تصاویر جراحی زیبایی گوش این مرکز به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

در زیر می توانید فیلم عمل جراحی زیبایی گوش توسط فلوشیپ جراحی سر و گردن و یکی از با سابقه دار ترین جراحان پلاستیک صورت ایران که تاکنون بیش از ۲۸۰۰ عمل موفق جراحی زیبایی انجام داده است را  مشاهده نمایید:

 

 

پاسخگوی سوالات شما از طریق کانال های ارتباطی زیر هستیم:

3 دیدگاه

 1. ناشناس گفت:

  سلام میشه ی قیمت از جراحی گوش به من بیدین ممنون

 2. ماریا گفت:

  سلام و احترام
  ممنون از اینکه فیلم جراحیتون رو گذاشتید.
  فقط یه سوال و خواهشی دارم. انگار بخشی از نرمه گوش که به صورت میچسبه خوب در نمیاد. و معلوم میشه نرمه دستکاری یا جراحی شده درسته؟ ممنون میشم اگر فیلمی از یکماه بعد عمل هم بگذارید.

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   دوست خوبم بالاخره باید یک تفاوتی بین قسمتی که جراحی شده و جراخی نشده وجود داشته باشد، از نتیجه جراحی قطعا یک خط باریکه که با چشم مستقیم دیده نشود بر جا خواهد ماند.
   پیگیر پیج باشید حتماً قرار خواهیم داد 🌹
   روز خوبی داشته باشید 🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WhatsApp