قطعا شما هم در نگاه اول جذب چهره های عبوس و خشن و درهم تنیده نمی شوید وهمین امر موجب شده است تا بشر همگام با پیشرفت چشمگیر علم پزشکی به فکر چاره ای برای رفع خشونت در برخی چهره ها بیافتد. از تزریق بوتاکس و روشهای غیر تهاجمی گرفته تا جراحی، دانشمندان علم پزشکی همواره تلاش میکنند تا با ابداع روش های جدید بتوانند هر چه طبیعی تر و ماندگارتر راهی برای حذف نواحی خشن در چهره بیابند.
در بررسی های اولیه یک صورت میتوان صورت را به سه بخش فوقانی، میانی و پایینی تقسیم کرد که به تعبیری بزرگترین بخش را پیشانی و ابروها دربخش فوقانی در بر میگیرد و در این بخش قصد داریم به عواملی که موجب خشن بنظر آمدن پیشانی می شود، بپردازیم و راهکارهای نوینی مانند جراحی پیشانی برجسته، جهت اصلاح این عارضه را به تفکیک شرح دهیم.

دلایل ایجاد پیشانی برجسته یا پیشانی ناندرتال


برجستگی پیشانی در ناحیه ابروها و نواحی اطراف آن، یکی از شایع ترین عوامل خشونت در چهره مردان و بعضا در چهره خانم ها است. دلیل این برجستگی را میتوان رشد بیش از حد و بزرگ شدن سینوسهای پیشانی بعد از دوران بلوغ در بعضی اشخاص دانست و اگر بخواهیم منشا این پدیده را بیابیم، میبایست علت را در ترشح بیش از حد هورمون رشد، عدم تعادل هورمونهای جنسی و یا عوامل وراثتی جستجو کرد.

رشد بیش از حد دیواره های سینوس ها

سینوس ها مجموعه ای از حفره هایی هستند که درون آنها خالی است و داخل استخوان های صورت قرار دارند‌ .

سینوس ها ازطریق مجرایی، بنام مجرای سینوسی به  بینی متصل هستند و ترشحات درون سینوس ها از طریق این مجرا تخلیه میشود.

یک تئوری دیگرعلت ایجاد پیشانی برجسته یا ناندرتال را چنین بیان میکند که گاهی با مسدود شدن مجرای سینوس، هوا در  سینوس ها محبوس میشود و سینوس ها بسیار بیشتر از حالت نرمال مملو از هوا میشوند و این موضوع باعث افزایش فشار به دیواره ی سینوس ها و در نهایت منجر به برجستگی پیشانی میشود.

این افزایش فشار به دیوار سینوس ها، در طول زمان باعث میشود دیوار سینوس ها به جلو هل داده شوند که همین عامل باعث ایجاد برجستگی در قسمت پایین پیشانی (در قسمت بالای ابروها) میشود.

ازطرفی این افزایش فشار داخلی سینوس ها ممکن است باعث ایجاد سردرد در افراد شود.

شیوع سر دردهای سینوسی در افرادی که پیشانی برجسته دارند بیشتر از افراد عادی است

البته این سر دردها در همه ی اشخاصی که با این مشکل مواجه هستند وجود ندارد با این حال هنوز مطالعه ای که علت سردرد این افراد را به رشد بیش حد سینوس ها ارتباط بدهد در دست نیست.

تاثیر وراثت در ایجاد پیشانی برجسته


تعدادی از محققان بر این باورند که عامل اصلی ایجاد پیشانی برجسته، عواملی وراثتی و ژنتیکی است. و ایجاد این عارضه به ژن های منتقل شده از اجدادمان بستگی دارد.

در تصویر زیر نمونه بارزی از برجستگی پیشانی را می توانید مشاهده کنید. به برجستگی قسمت پایین پیشانی و بالای ابرو ها دقت کنید.

نتیجه جراحی پیشانی برجسته
نتیجه جراحی پیشانی برجسته

پیشانی برجسته در مردان شایع تر است:

در حالت عادی فرم پیشانی در اقایان، کمی به صورت مقعر بوده و ممکن است اندکی برجستگی سینوسی نیز در آنها  دیده شود که طبیعی است ، ولی برجستگی بیش از حد دیواره سینوس های پیشانی، چهره را از حالت عادی خارج کرده و ممکن است خشن وگرفته به نظر برسد.

اغلب در افرادی که برجستگی پیشانی دارند، افتادگی  ابرو نیز مشهود است که همین امر باعث کم شدن فاصله چشم و ابرو و گود نشان دادن ظاهر چشمها شود و از جذابیت چشمها نیز کاسته میشود.

خوشبختانه پیشانی برجسته در خانمها بندرت دیده میشود ولی در موارد نادری هم که وجود دارد، این مشکل باعث میشود از ظرافت و جذابیت چهره ی زنانه کاسته شود.

جراحی، راهکار اصلاح پیشانی برجسته یا ناندرتال

امروزه جراحی اصلاح پیشانی برجسته به عنوان روشی نوین برای تراش برجستگی های استخوانی پیشانی، با هدف کاهش یا از بین بردن برجستگی های ناشی از رشد دیواره ی سینوسی پیشانی به کار می رود.

البته در حال حاضر ما در این مختصر مقاله تنها به جنبه ی زیبایی این جراحی می پردازیم ولی بر اساس تجربه حاصله از جراحی های متعددی که شخصا انجام داده ام، بعد از جراحی متوجه شدم به صورت قابل توجهی ، سردردهای مزمن سینوسی در ناحیه ی پیشانی افرادی که برجستگی پیشانی داشتند برطرف شده و یا به میزان زیادی کاهش یافته است .

برخی افرادی همزمان با گله و شکایت از برجستگی پیشانی از بلندی پیشانی و افتادگی ابروی خود نیز گله دارند که به منظور بهتر شدن نتیجه ی جراحی اصلاح پیشانی برجسته، میتوان همزمان با اصلاح برجستگی پیشانی ، خط رویش مو  جهت کوتاه شدن پیشانی را نیز در دستور جراحی قرار داد و در همین حین و همزمان نیز میتوان با لیفت ابرو و پیشانی زیبایی بیشتری در چهره افراد ایجاد کرد.

نتیجه جراحی پیشانی برجسته
نتیجه جراحی پیشانی برجسته

برای مشاهده نتایج جراحی اصلاح پیشانی برجسته بر روی لینک آبی کلیک نمایید.

در فیلم زیر می توانید نحوه جراحی و اصلاح پیشانی برجسته و نکاتی که جراح حین عمل انجام میدهد را مشاهده نمایید:روش های جراحی اصلاح پیشانی برجسته و لیفت پیشانی و ابرو


به صراحت میتوان گفت در حال حاضر هیچ روشی به جز جراحی لیفت به روش باز برای اصلاح این برجستگی وجود ندارد، به این دلیل که دیواره ی سینوسی پیشانی باید تغییر شکل داده شود، نمی توان به روش لیفت آندوسکوپ این قسمت را اصلاح کرد.

آیا با جراحی پیشانی برجسته احتمال افزایش سینوزیت وجود دارد؟

میتوان گفت زمانی که دیواره های سینوس را اصلاح مینماییم میتوانیم تنگی  دهانه ی سینوس را به صورت هم زمان برطرف کنیم  و با این اقدام، انتظار میرود که نه تنها عارضه ی سینوزیت افزایش نیابد بلکه احتمال میدهیم که حتی اگر فرد دچار سینوزیت های مکرر در ناحیه ی سینوس پیشانی شده باشد، با این روش احتمال سینوزیت کاهش پیدا کند ، چرا که دهانه ی سینوس ها با این روش بازتر میشود.

روش جایگزینی برای اینکه ظاهر ناندرتالی و یا برجستگی پیشانی برطرف شود وجود دارد؟

قسمت برجستگی ناندرتال را نمیشود با روشی غیراز جراحی کوچک کرد ولی در برخی افراد که ممکن است در قسمت فوقانی پیشانی ، فرو‌رفتگی داشته باشند (قطعا برجستگی را بیشتر نشان میدهد) میتوان روش‌هایی  چون تزریق ژل و چربی در قسمتهای فرو رفته را  پیشنهاد داد،  تا بخشی از این ناهماهنگی اصلاح گردد ، این تکنیک تا حدی و به صورت نسبی، با ایجاد خطای دید، باعث میشود  برجستگی ها کمتر دیده شود

تا چه میزان برجستگی در پیشانی نیاز به اصلاح دارد؟

در اقایان وجود کمی برجستگی در این قسمت (پیشانی) مشکلی ندارد و طبیعی است، و اگر در حدی است که به زیبایی فرد لطمه ای وارد نمیکند، نیاز به جراحی ندارند

بعد از جراحی پیشانی ناندرتال (برجسته) احتمال دوباره ی علائم عود آن وجود دارد؟

میتوان گفت در تمامی جراحی ها این احتمال(بازگشت علائم) وجود دارد. ولی در مورد ماهیت این جراحی،  احتمال عود آن بسیار کم است ولی گاهآ در بعضی اشخاص آناتومی آن قسمت از پیشانی، طوری است که امکان نمیدهد تمام برجستگی آن قسمت برطرف شود ، و اصلاح برجستگی باید تا حدی باشد که با نواحی اطراف آن همخوانی و تناسبی ایجاد کند.

آیا میتوان سردردهای سینوسی و برجستگی در ناحیه را بهم ارتباط داد؟ و آیا برای رفع این مشکل جراحی پیشنهاد میشود؟

به هیچ وجه به دلیل سردرد این جراحی را انتخاب نکنید، هرچند که ما شاهد آن هستیم که بسیاری از افرادی که سردردهای سینوسی  در قسمت جلوی پیشانی داشتند با جراحی اصلاح پیشانی برجسته، سردردهای آن ها یا کاهش پیدا کرده و یا کامل ازبین رفته است، ولی از نظر علمی این جراحی فقط برای رفع سر درد صورت نمیگیرد.

آیا جراحی اصلاح پیشانی برجسته (ناندرتال) تاثیری بر تنفس دارد؟

این جراحی هیچگونه تغییری (چه مثبت و چه منفی) بر روی گرفتگی بینی ایجاد نخواهد کرد و اگر فردی گرفتگی بینی دارد، بهتر آن است که قبل از هر اقدامی ابتدا این مشکل کامل بررسی شود چون ممکن است که نیاز به اقداماتی چون اصلاح انحراف بینی یا پلیپ بینی و…… باشد .

آیا غیرقرینگی های دو طرف پیشانی با جراحی اصلاح پیشانی برجسته از بین میرود؟

در برجستگی های دو طرف پیشانی ممکن است غیر قرینگی هایی وجود داشته باشد، که به رشد دیواره ی سینوس ها مرتبط است،  در اغلب اوقات میتوان این غیر قرینگی را تا حدودی (و نه کامل) اصلاح کرد.

اصلاح برجستگی در ناحیه ی بالای پیشانی را هم با این روش میتوان برطرف کرد؟

در قسمتهای بالای پیشانی، سینوس فرونتال وجود ندارد و معمولا این برجستگیها ناشی از فرم جمجمه است و اصلاح آن روش دیگری از جراحی را می طلبد. اینگونه موارد اگر  خیلی شدید باشد، میبایست با کمک جراح متخصص مغز و اعصاب این دفرمیتی  ها برطرف گردد که در این نوع جراحی فرم جمجمه نیز تغییر می یابد.


پاسخگوی سوالات شما از طریق کانال های ارتباطی زیر هستیم:


محل برش در جراحی اصلاح پیشانی برجسته کجاست؟

با توجه به بلندی یا کوتاهی پیشانی محل برش متفاوت است. اگر پیشانی کوتاه باشد، محل برش داخل مو و اگر پیشانی بلند باشد، محل برش روی خط رویش مو.

آیا جراحی پیشانی برجسته با بیهوشی انجام می شود؟

توصیه می شود این جراحی با بیهوشی انجام شود، زیرا استخوان پیشانی تراش داده می شود.

آیا مشکل سینوزیت با انجام جراحی پیشانی برجسته درمان می شود؟

عارضه سینوزیت و سردرد های میگرنی با انجام این جراحی از بین می رود. تا حد امکان گرفتگی سینوس ها برطرف و تخلیه می شود.

آیا چین و چروک های پیشانی با انجام جراحی پیشانی برجسته برطرف می شود؟

چین و چروک های عمودی ناحیه پیشانی رفع می شوند.

70 دیدگاه

 1. ناشناس گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  می خواستم بپرسم که پیشونی من خیلی اومده جلو.طوری که حالت نیم دایره گرفته و به بیرون باد داره.
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • admin گفت:

   سلام وقتتون به نیکی دوست عزیز
   جهت راهنمایی کامل و انجام مشاوره آنلاین شما میتونید به واتساپ و یا تلگرام مشاوره ای ما پیام ارسال کنید تا مشاورین ما شمارو راهنمایی کنند.
   09120606335

 2. ناشناس گفت:

  با سلام و وقت بخير
  من در چند مقاله در مورد جراحي پيشاني ناندرتال مطالعه كردم؛ روشهاي متفاوتي براي اين جراحي وجود داره كه شامل روش اول تراشيدن استخوان برجسته، روش دوم شكل دهي به استخوان و جايگذاري مجدد آن و شكل دهي به فرم پيشاني با مواد سيمان زيستي و روش forehead augmentation هست
  ميخواستم بپرسم با توجه به اينكه اين نوع جراحي خصوصاً براي آقايان موجب زنانه شدن صورت اونها ميشه، آيا براي پيشگيري از اين موضوع و حفظ ظاهر مردانه بعد از جراحي جناب دكتر از روشهاي بالا هم استفاده ميكنند؟ يا روش غالب تراش استخوان و ليفت ابرو هست؟
  من از واهمه اين موضوع جرات نكردم كه عمل كنم چون نتايج جراحي ها در آقايون رو كه ديدم اغلب با ليفت ابرو و زنانه و ظريف شدن صورت اونها هست.

  • admin گفت:

   سلام وقت بخیر
   روش اصلاح پیشانی برجسته دکتر بیات، تراش استخوان به همراه لیفت ابرو و یا بدون لیفت ابرو است.
   روش های دیگری نیز در این خصوص وجود دارد که به جای تراش استخوان قسمت های دیگر پیشانی را توسط پروتز یا ژل و یا استفاده از مواد سیمان زیستی یا چربی پرکرده تا با قسمت برامده هموار شود.
   شما میتونید جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره آنلاین به واتساپ و یا تلگرام مشاوره ای ما پیشام ارسال کنید تا کارشناسان ما شما رو راهنمایی کنند
   09120606335
   موفق باشید🌹

 3. ناشناس گفت:

  سلام ایا امکان عمل و جراحی همزمان بینی و پیشانی وجود دارد؟

 4. ناشناس گفت:

  سلام من خانمی ۳۶ ساله هستم پیشانی بلندی دارم میخواستم جراحی کنم لطفا راهنمایبفرماید و هزینه
  عمل چقدر میشه شماره تماس ۰۹۱۹۶۸۴۲۳۲۶

  • admin گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   جهت اطلاع از هزینه های جراحی از طریق واتش آپ یا شماره های ثابت مجموعه، با مشاوران ما در ارتباط باشید، تا ضمن بررسی و دریافت مشاوره، از قیمت دقیق مطلع شوید.

   شماره واتس آپ: 09120606335

   شماره تلفن های ثابت: 02122342766
   02122342978

 5. هوشمند گفت:

  سلام
  آقای دکتر جراحی پیشانی برجسته چی اندازه پر خطر است، البته در هنگام جراحی آیا چشم ویا قسمت دیگر از سر قابل تهدید میباشد، ویا در کل در هنگام جراحی پیشانی برجسته چی اندازه خطر مارا تهدید میکند.
  تشکر

 6. علی گفت:

  سلام
  با خوندن مطالب سایت متوجه شدم که پیشانی من ناندرتال است برای گرفتن مشاوره و هزینه جراحی چطور باید اقدام بکنم.
  ممنون

  • admin گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   جهت انجام مشاوره ای دقیق و اطلاع از هزینه ها شما می توانید در تلگرام یا واتساپ مشاوره ای ما پیام بدهید تا مشاورین ما شما را راهنمایی کنند.

 7. کامران گفت:

  آیا جراحی پیشانی تأثیری بر بخت و سعادت انسان هم دارد ؟!!

 8. احمد گفت:

  دکتر این عمل از عمل بینی سبک تره؟

 9. مینا گفت:

  سلام میخواستم ببینم میشه پیشانی رو باجراحی بلند کرد؟؟

 10. مریم جوانمرد گفت:

  آیا جراحی لیفت پیشانی باعث ریزش مو می شود؟

 11. مصطفی گفت:

  سلام دکتر
  من برجستگی پیشانی دارم اما روی ابرو نیست قسمت بالای پیشانی مثل دو تا توپ کوچک،میخواستم بدونم ایا جراحی میکنید؟و اینکه میشه با تزریق چربی به قسمت های دیگر برجستگی کمتر کنید؟

  • میسا گفت:

   سلام، منم دقیقا همین مشکل رو دارم منتها یک خط عمودی هم از بین ابروهام تا بالای پیشانی امتداد داره و خیلی آزار دهنده ست، آیا با جراحی میشه این استخوانها رو تراشید تا سطح پیشانی صاف و چهره م کمی زنانه تر بشه؟!! ممنون

   • سمانه گفت:

    من تو یکی از فیلم های دکتر دیدم انجام دادند ، خوبی این مرکز این هست که مشاوره ی مجازی خیلی خوب انجام میشه و کاملا برات توضیح می دهند ، به من که گفتند جراحی لازم نداری

 12. ناشناس گفت:

  سلام آقای دکتر لطفا جواب بدین من یه خط بخیه رو صورتم هس میتونین بر طرف کنین 🙏🏻

 13. ناشناس گفت:

  سلام منظور از لیفت چیست؟

 14. مریم جواهری گفت:

  هزینه جراحی پیشانی برجسته چقدر است؟ ممنون از پاسخ گوییتون

  • لاله گفت:

   هزینه لیفت ابروشون خیلی مناسبه ولی هزینه اصلاح برجستگی رو نمیدونم

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق واتس آپ و یا تلگرام با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید
   09120606335 – 09120903029
   اخر هفته خوبی داشته باشید🌹

  • ناهید گفت:

   تا جایی که من پرسیدم پیشانی برجسته حتما باید با لیفت پیشانی همراه باشد و هزینه آن از دو برابر یک جراحی کمتر است

 15. ناشناس گفت:

  سلام
  من میتونم اینجا سوال بپرسم؟

 16. ناشناس گفت:

  سلام

 17. ناشناس گفت:

  با سلام ، محل انسزیون برای جراحی پیشانی ناندرتال در کجاست؟

 18. علیرضا گفت:

  سلام آقای دکتر کوتاه کردن پیشانی بلند وراثتی رو هم انجام میدید؟ اگر این جراحیرو انجام بدم جای زخم باقی میمونه برای همیشه طوری که مشخص باشه یا نه برطرف میشه؟ من 30 سالمه. بخاطر نوع و احتمال ریزش موی مردونه در سنین بالای 40 عرض میکنم..ممنون از اینکه وقت میذارید

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   کوتاهی پیشانی در مرکز ما انجام میشه,در مرکز ما بخیه ها با لوب های میکروسکوپی (ذره بین های بزرگ نمایی شده ) زده میشه و جای بخیه باقی نمیمونه و مابقی بستگی به واکنش بدن شما داره.
   آخر هفته خوبی داشته باشید🌹

  • مجید گفت:

   سلام، من برای مشاوره رفتم کلینیک و خط برش را دقیقا از رستنگاه مو نشان داد و گفتند باید از پوست پیشانی برداریم و از عقب هم موها را به جلو بکشم ، ولی گفتند تا حدی خط سفید باقی می ماند و چون‌ من قصد کاشت مو داشتم خود دکتر بیات گفتند بگذار بعد از جراحی این کار را انجام بده چون هم مقدار کمتری به بانک مو احتیاج خواهی داشت و هم اگر جای بخیه اذیتت کرد روی آن کاشت انجام دهی.الان دوسال هست که این کار را کردم و اصلا احتیاجی به کاشت هم نشد

 19. Matin Hoshmand گفت:

  سلام آقای دکتر ، من ۲۴ سال عمرم است پیشانی برجسته دارم افزون بر این تعریق زیر بغل نیز دارم آیا مرتبط به پیشانی است یا خیر؟

 20. نازیلا گفت:

  سلام اقای دکتر من ترنس زن هستم ، برای مونث سازی صورت ایا جراحی کوچک کردن پیشانی و بالاکشیدن ابروها و پلاستیک دماغ در یک مرحله جراحی قابل انجام هست ؟

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بله امکان پذیر است می توانید این سه جراحی را همزمان انجام دهید🌹

  • آوین الهیاری گفت:

   پارسال دوستم از سوئد آمد و پیش دکتر بیات هر سه جراحی را با هم انجام داد، ایشون هم ترنس بودند و البته در خواست چشم گربه ای هم از دکتر داشت که دکتر بیات قبول نکرد😔

 21. رسول گفت:

  سلام وقت بخیر.میخاستم بدونم هزینه عمل پیشانی برجسته باتوجه ب کم یا زیاد بودن برجستگی فرق داره یا خیر؟

 22. رضا گفت:

  سلام اقای دکتر عیدتون مبارک
  اقای دکتر دو طرف پیشانیم بنده برجسته هست (ناندرتال نیست) تو کودکی تقریبا 14 سال پیش براثر ضربه ایجوری شده چن ماه پیش با مشاوره کلینیک لیمون مشاوره انجام دادام گفتن قابل جراحی هست اقای دکتر انجام میدن اما هفته پیش دوباره پرسیدم گفتن اقای دکتر فقط جراحی پیشانی ناندرتال انجام میدن من که فرقش رو ندوستم ؟؟؟؟اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   لطفاً جهت راهنمایی بهتر به تلگرام یا واتساپ مشاوره ای ما پیام بفرستید و سوال خود را مطرح کتید تا مشاورین ما شما رو راهنمایی کنند 🌹
   09120606335

  • صبا افشاریان گفت:

   من ترنس هستم و دکتر همراه با لیفت پیشانی بالای دو ابروی من که برجسته بود را اصلاح کرد، خود دکتر بیات من و دید و گفت همون کاری که تو پیشانی برجسته انجام میدم را باید انجام بدهم و چشم هام از حالت گودی خارج شد. من مطمئنم که دکتر انجام میدهند. مگر اینکه دیگه این کار را نکنند. هزینه هم دو میلیون بیشتر گرفتند وای من واقعا راضیم

 23. حسین گفت:

  سلام و عرض ارادت
  من مشکل ورم پیشانی(ناندرتال)دارم،شدید.
  اصلا واسم مهم نبود تا اینکه هم سر دردهام داره کلافه م میکنه،هم نگاه تمسخر امیز اطرافیان.
  هزینه ی عمل چقدره؟
  جسارتا ایا امکانش هست هزینه رو توی چند نوبت پرداخت کنم؟!

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   لطفا جهت انجام مشاوره ای دقیق و اطلاع از هزینه ها به تلگرام یا واتساپ مشاوره ای ما پیام بدهید تا مشاورین ما راهنماییتون کنند.🌹

  • مهیار آقاجانلو گفت:

   من پارسال این کار را انجام دادم، اقساطی قبول نکردند ولی برای اینکه افزایش هزینه شامل حالم نشه یکسال قبل نصف هزینه را دادم و الباقی را روز جراحی پرداخت کردم.سردردم کاملا برطرف نشده ولی نسبت به قبل خیلی خیلی بهتر شده،و ناگفته نماند که دکتر هیچگونه قولی در رابطه با سردرد هایم نداد و گفت همزمان با اصلاح پیشانی من سینوس ها را هم پاک می کنم و امیدوارم تا حد قابل قبولی بهتر بشی

 24. رضا گفت:

  سلام اقای دکتر وقتون بخیر
  محل برش پیشانی برجسته چقدر طول میکشه از بین بره ؟

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   جای بخیه ها به مرور زمان از بین میرود و این مدت زمان به بدن هر شخص بستگی دارد

 25. فرهاد گفت:

  باسلام و وقت بخیر،برای برجستگیهای بیش از حد فونتانل دو طرف هم میشه اقدامی انجام داد؟

 26. امیلی گفت:

  سلام آقای دکتر . از چه تکنیکی برای زنانه سازی پیشانی برجسته استفاده میکنید؟

 27. اکبر گفت:

  سبلام خدا فوت.جراحی پیشانی برجسته .بدون بیهوسی امکان پذیر است

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   خیر این جراحی در بیهوشی قابل انجام است.
   آخر هفته خوبی داشته باشید 🌹

 28. امیرحسین گفت:

  سلام من ۱۷سالمه و به بلوغ کامل رسیدم برام جراحی پیشانی برجسته انجام میدین‌؟

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   این جراحی معمولا بعد از 18 سالگی انجام میشود مگر با رضایت نامه کتبی و محضری والدین مراجعه کننده
   روز خوبی داشته باشید🌹🌹

 29. Reza گفت:

  سلام وقت بخیر بعد از عمل جراحی پیشانی ناندرتال باید چند روز بستری شد ؟

  • دکتر اکبر بیات گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   دوره نقاهت جراحی پیشانی ناندرتال بستگی به بدن خودتان دارد ، معمولاً این بازه زمانی بین 2 الی 3 میباشد .
   و همینطور نیازی به بستری شدن ندارد

 30. علی قاسمی گفت:

  سلام آقای دکتر هزینه عمل چقدر میشه؟

  • admin گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   جهت اطلاع از هزینه ها و یا انجام مشاوره غیر حضوری لطفاً به شماره تلگرامی یا واتساپی مشاوره ما پیام بفرستید :
   09120606335
   روز خوبی داشته باشید 🌹

 31. مصطفی علی دادی گفت:

  سلام، آقای دکتر عمل جراحی برای بچه های کوچک حدود دو سه ساله که دچار کرانیوسینوستوز بودن و عمل شدن و حالا گودی در پیشانی دارن که با طرف دیگر متقارن نیست انجام میدن؟

  • admin گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   معمولا جراحی برای این نامتقارنی ها در سن 25 سالگی به بالا انجام می شود.
   روز خوبی داشته باشید 🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WhatsApp