جراحی پیشانی برجسته (جراحی پیشانی ناندرتال – Neanderthal)

جراحی زیبایی پیشانی | جراحی پیشانی برجسته

 

دلایل ایجاد پیشانی برجسته

 

رشد بیش از حد دیواره های سینوس ها

پیشانی برجسته به دلیل رشد بیش از حد و بزرگ شدن سینوس های پیشانی بعد از دوران بلوغ ایجاد می گردد.

سینوس ها، مجموعه ای از حفره های توخالی هستند که درون استخوان های صورت قرار دارند. وظیفه سینوس های پیشانی مرطوب کردن هوایی است که تنفس می کنیم. این سینوس ها از طریق دریچه هایی به نام دریچه های سینوسی به مجرای بینی متصل هستند و ترشحات درون سینوس ها از طریق این دریچه تخلیه می شود.

هنگامی که دریچه های سینوسی به درستی کار نکنند، هوا در داخل سینوس ها محبوس می شود. سینوسهای پیشانی بسیار بیشتر از حالت نرمال هوادار شده و این موضوع باعث افزایش فشار وارده به دیواره های سینوس ها می شود. این افزایش فشار به دیواره سینوس ها در طول زمان باعث رشد دیواره های سینوس ها به سمت جلو می شود. همین عامل باعث ایجاد برجستگی در قسمت پایین پیشانی می شود.

از طرفی افزایش فشار داخلی سینوس ها باعث سردرد در افراد می شود. شیوع سردرد های میگرنی در افرادی که پیشانی برجسته دارند بیشتر از افراد عادی است. با این حال هنوز مطالعه ای که علت سردرد این افراد را به رشد بیش از حد سینوس ها ارتباط بدهد انجام نگرفته است.

 

تاثیر وراثت در ایجاد پیشانی برجسته

تعدادی از محققان بر این باورند که عامل اصلی ایجاد پیشانی برجسته، عواملی وراثتی و ژنتیکی است. و ایجاد این عارضه به ژن های منتقل شده از اجدادمان بستگی دارد.

در تصویر زیر نمونه بارزی از برجستگی پیشانی را می توانید مشاهده کنید. به برجستگی قسمت پایین پیشانی و بالای ابرو ها دقت کنید.

جراحی پیشانی | اصلاح پیشانی برجسته

 

اثرات پیشانی برجسته یا ناندرتال بر زیبایی صورت

در حالت عادی فرم پیشانی در آقایان کمی به صورت مقعر بوده و اندکی برجستگی سینوسهای پیشانی دیده می شود. ولی برجستگی بیش از حد دیواره سینوس های پیشانی، چهره را از حالت عادی خارج کرده و بیش از حد خشن می سازد. در اغلب افرادی که برجستگی پیشانی دارند، ابروها پایین هستند و فاصله چشم و ابرو کم است و این موضوع ظاهر فرد را اخمو و بد اخلاق نشان می دهد. از سوی دیگر، پیشانی برجسته با گود تر نشان دادن چشمها، از جذابیت چشمها می کاهد.

خوشبختانه، پیشانی برجسته در خانمها کمتر دیده می شود. ولی در موارد نادری دیده می شود که برجستگی پیشانی در خانمها، اثر بسیار شدیدی در کاهش جذابیت صورت و کاهش ظرافت زنانه ایجاد کرده است.

 

جراحی پیشانی برجسته یا ناندرتال و مزایای آن

جراحی اصلاح پیشانی برجسته، با هدف کاهش یا از بین بردن برجستگیهای ناشی از رشد دیواره سینوس پیشانی به کار می رود. جراحی پیشانی در حال حاضر فقط جنبه زیبایی دارد با اینحال بر اساس تجربه حاصل جراحی های متعدد انجام گرفته توسط دکتر اکبر بیات، تعداد زیادی از بیمارانی که علاوه بر برجستگی پیشانی، دچار سردردهای مزمن ناحیه پیشانی بوده اند، بعد از عمل اظهار کردند که سردرد آنها برطرف شده و یا به میزان زیادی کاهش یافته است.

در افرادی که چین پیشانی زیاد و یا افتادگی ابرو دارند، به منظور بهتر شدن نتیجه جراحی (اصلاح پیشانی برجسته)، میتوان همزمان با اصلاح برجستگی پیشانی، لیفت ابرو، لیفت پیشانی و جلوتر کشیدن خط رویش مو نیز انجام داد.

 

جهت مشاهده گالری تصاویر قبل و بعد جراحی پیشانی برجسته  انجام گرفته در مرکز جراحی زیبایی دکتر اکبر بیات، بر روی همین متن رنگی کلیک کنید.

 

در فیلم زیر می توانید نحوه جراحی و اصلاح پیشانی برجسته و نکاتی که جراح حین عمل انجام میدهد را مشاهده نمایید:

 

ارتباط با مشاوران مرکز جراحی زیبایی دکتر اکبر بیات

 • مشاوران زیبایی چهره (قبل از عمل زیبایی) :

جهت اخذ مشاوره رایگان در خصوص وضعیت فعلی پیشانی برای این عمل جراحی (اصلاح پیشانی برجسته) می توانید با شماره های زیر  در تماس باشید :

۲۲۱۳۰۷۴۰ – ۲۲۳۴۲۹۷۸

۰۹۱۲۰۶۰۶۳۳۵  (امکان تماس تلفنی و همچنین ارتباط از طریق تلگرام و ارسال تصویر برای مشاور در ساعات کاری مطب – ۱۰ صبح تا ۸ شب– امکانپذیر است)

 • مشاور (بعد از عمل زیبایی) :

پس از انجام جراحی زیبایی، در صورتیکه سئوال یا پرسشی در خصوص مراقبتهای بعد از عمل دارید می توانید با شماره زیر در تماس باشید:

۰۹۱۹۰۷۰۹۲۶۷

جهت مشاهده سایر خدمات جراحی زیبایی صورت، همچنین سایر خدمات زیبایی صورت مرکز جراحی زیبایی دکتر اکبر بیات به لینک مربوطه مراجعه کنید.

2 دیدگاه ها

 1. سلام، آقای دکتر عمل جراحی برای بچه های کوچک حدود دو سه ساله که دچار کرانیوسینوستوز بودن و عمل شدن و حالا گودی در پیشانی دارن که با طرف دیگر متقارن نیست انجام میدن؟

  • admin گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   معمولا جراحی برای این نامتقارنی ها در سن 25 سالگی به بالا انجام می شود.
   روز خوبی داشته باشید 🌹

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *