زمانی که در دوران جنینی، لب بالا تکامل پیدا نکند و درست تشکیل نشود، بعد از تولد، مانند تصویر زیر یک یا دو شکاف در لب بالا دیده می شود.

ترمیم شکاف کام | لب شکریشکاف لب ( لب شکری ) می تواند خیلی خفیف و یکطرفه باشد و به صورت فرو رفتگی خفیفی در لب بالا دید شود. از سوی دیگر می تواند خیلی شدید باشد و شکاف ایجاد شده تا زیر و حتی داخل حفره بینی ادامه یابد.

در اغلب کودکان مبتلا به شکاف لب (لب شکری)، به شکل یکطرفه است در حالیکه در تعداد کمی از افراد، شکاف لب به صورت دوطرفه ایجاد می شود.

به دلیل ظاهر ناخوشایندی که نوزاد پیدا می کند، سعی می کنیم که در اولین فرصت ممکن جراحی لب شکری را انجام دهیم. در اغلب اوقات این کار در سه ماهگی قابل انجام است.  

ترمیم شکاف کام (لب شکری) تحت بیهوشی عمومی انجام می گردد.

شکاف لب بر روی رشد بینی اثر می گذارد و با افزایش سن، غیر قرینگی در سوراخهای بینی و کجی ظاهر بینی ایجاد می نماید. ترمیم بینی افراد مبتلا به شکاف لب بعد از کامل شدن رشد استخوانهای صورت، انجام می شود.

به دلیل نقصی که در پیوستگی عضلات لب این کودکان وجود دارد، عضلات لب بالا در اغلب موارد ضعیف و کم حجم است و این موضوع باعث می شود که لب بالا در نمای تمام رخ بسیار باریک باشد و در نمای نیمرخ، به مقدار زیادی عقبتر از لب پایین قرار گیرد.

جراحی لب شکری | ترمیم شکاف کام

لذا افزایش حجم لب این افراد و جراحی های ترمیمی که در بزرگسالی برای آنها انجام می گیرد، در زیبا سازی و طبیعی نشان دادن لبها بسیار موثر می باشند.

عزیزان جهت مشاهده گالری تصاویر جراحی ترمیم لب شکری این مرکز به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

ارتباط با مشاوران کلینیک زیبایی دکتر اکبر بیات

  • مشاوران زیبایی چهره (قبل از عمل زیبایی) :

جهت اخذ مشاوره رایگان در خصوص وضعیت فعلی لب برای عمل جراحی می توانید با شماره های زیر  در تماس باشید :

۲۲۱۳۰۷۴۰ – ۲۲۳۴۲۹۷۸

۰۹۱۲۰۶۰۶۳۳۵  (امکان تماس تلفنی و همچنین ارتباط از طریق تلگرام و ارسال تصویر برای مشاور در ساعات کاری کلینیک – ۱۰ صبح تا ۸ شب– امکانپذیر است)

  • مشاور (بعد از عمل زیبایی) :

پس از انجام جراحی زیبایی، در صورتیکه سئوال یا پرسشی در خصوص مراقبتهای بعد از عمل دارید می توانید با شماره زیر در تماس باشید:

۰۹۱۹۰۷۰۹۲۶۷

جهت مشاهده سایر خدمات جراحی زیبایی صورت، همچنین سایر خدمات زیبایی صورت کلینیک دکتر اکبر بیات به لینک مربوطه مراجعه کنید.

نقل از: دکتر اکبر بیات؛ فوق تخصص (فلوشیب) جراحی سر و گردن و متخصص گوش حلق و بینی؛ از با سابقه دارترین جراحان لب ؛ عضو آکادمی جراحی پلاستیک صورت اروپا