جراحی بینی – رینوپلاستی – راینوپلاستی (Rhinoplasty)

 شایعترین عمل زیبایی در ایران می باشد. رینو در فرهنگ لغت به معنای بینی و پلاستی به معنای تغییر شکل دادن است .هدف از عمل جراحی بینی (جراحی زیبایی بینی)، تغییر ظاهر بینی برای برطرف کردن قسمتهای ناهماهنگ بینی و برقراری تناسب بین بینی با قسمتهای دیگر صورت در عین حفظ عملکرد تنفسی فرد است. در این جراحی میتوان قسمتهایی از بینی را کوچک یا بزرگتر کرد و یا زوایای بینی با نواحی مجاور مانند لب بالا را تغییر داد. در برخی افراد تغییر کوچکی در ابعاد بینی میتواند جذابیت و زیبایی فرد را به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهد. این نتیجه در جراحی های دیگر کمتر مشاهده میشود. در این نوع عمل جراح باید به تنفس بیمار از طریق بینی توجه ویژه داشته باشد و حین جراحی اقدامات لازم برای باز نگه داشتن راه تنفسی (حفظ عملکرد طبیعی بینی) را انجام دهد.

جراحی زیبایی بینی | راینوپلاستی

جراحی بینی استخوانی | راینوپلاستی

جراحی بینی استخوانی | راینوپلاستی دکتر بیات | عمل جراحی بینی

 

زمان مناسب برای عمل جراحی بینی (جراحی زیبایی بینی)

از نظر علمی وقتی رشد استخوانهای صورت کامل شده باشد (برای خانمها بعد از کامل شدن 13 سالگی و برای آقایان بعد از 14 سالگی) جراحی پلاستیک بینی (nose-surgery) قابل انجام است. اما بر اساس تجربه، توصیه دکتر اکبر بیات به شما این است که این عمل را بعد از سن 16 سالگی انجام دهید.

 

عمل جراحی بینی (جراحی زیبایی بینی) اغلب در موارد زیر انجام میشود:

  • برداشتن قوز بینی (nose-surgery)
  • کوچک ( یا در موارد نادر بزرگ) کردن سایز بینی نسبت به دیگر قسمتهای صورت
  • کاهش پهنای بینی (جراحی بینی گوشتی)
  • اصلاح کجی بینی در اثر شکستگیهای قبلی
  • کوچک کردن سوراخهای بینی در مواردی که بزرگ یا پهن باشند
  • بزرگی و پهنای نوک بینی ویا افتادگی نوک بینی

نکاتی برای تصمیم درباره عمل جراحی بینی (nose-surgery)

توصیه می شود ابتدا عکسهای بینی از نماهای مختلف بررسی شود، زیرا بعضی از ناهماهنگی های بینی فقط در یک نما خود را نشان نمیدهد. توجه به دیگر قسمتهای صورت و مقایسه بینی مخصوصا با چانه و گونه ها بسیار مهم است. کوچک بودن هر کدام از این موارد می تواند باعث بزرگتر جلوه کردن بینی شود.

توصیه می شود قبل از عمل جراحی بینی (nose-surgery)، تصوری از بینی بعد از عمل خود داشته باشید. این کار می تواند به تصمیم گیری منطقی شما کمک کند. با مطالعه مطالب قسمت “چگونه بینی خود را از نظر زیبایی بررسی کنیم“، شما می توانید تحلیل ساده ای از بینی خود داشته باشید و بدانید چه قسمتی از بینی شما تغییر کند به زیبایی تان کمک خواهد کرد. از جراح بینی خود بخواهید به کمک نرم افزار تصویری از بینی بعد از عمل به شما نشان دهد، هر چند این تصویر تضمینی برای شکل بینی بعد از عمل شما نیست ولی تا حدودی شباهت دارد. در مواردی که این نرم افزار در دسترس نیست، می توانید عکس های قبل و بعد از عمل افرادی که بینی مشابه شما داشتند را مشاهده نمایید.

 

انتخاب بهترین جراح بینی

میدانیم که در شرایط انتخاب و گزینش، انتخاب بهترین جراح بینی برای عمل زیبایی بینی کار نسبتا مشکلی است. باید توجه داشته باشید انتخاب جراح بینی یکی از انتخابهای مهم در زیبایی شما محسوب می شود چرا که اگر عمل جراحی بینی (جراحی زیبایی بینی) شما رضایت بخش نباشد، تا یکسال نمی توانید کار خاصی انجام دهید و می بایست منتظر بمانید. در صورتیکه دو بار عمل جراحی بینی انجام دادید و باز هم نتیجه عمل رضایت بخش نبود، احتمال اینکه بتوانید برای بار سوم و دفعات بعدی عمل جراحی بینی موفقی داشته باشید ضعیف تر می شود.

شایان ذکر است این مرکز جراحی زیبایی دکتر اکبر بیات فوق تخصص جراحی سر و صورت؛ متخصص گوش حلق و بینی؛ عضو آکادمی جراحان صورت اروپا و جراح پلاستیک بینی و صورت- با داشتن بیش از ۱۲ سال سابقه کاری، تاکنون بالغ بر ۳۸۰۰ عمل موفق جراحی زیبایی صورت در ایران و سایر کشورهای همسایه داشته است. گفتنی ست همه ساله تعدادی از متقاضیان که بدلیل نارضایتی از نتیجه عمل جراحی توسط سایر جراحان بینی در تهران و شهرستانها به این مرکز مراجعه کرده و تحت عمل های ترمیمی بینی قرار می گیرند و از تکنیک های جدید و موثر این مجموعه بهره مند شده و زیبایی چهره خود را احیا می کنند. خدمات مشاوره زیبایی بینی و طراحی بینی در این مرکز توسط مشاوران حرفه ای برای علاقه مندان رایگان و بشکل آنلاین انجام می شود و سپس متقاضی به جراح مجرب مرکز جهت تاییدیه نتیجه کار هدایت می شود. حفظ عملکرد تنفسی و بویایی دو اصل مهم و اولیه قبل از زیبایی و جراحی بینی محسوب می شود که توسط جراحان این مرکز رعایت می شود. با وجود تکنیک های موثر در حین عمل، کبودی و خون مردگی در اطراف چشم بیمار به حداقل می رسد  و نیاز به استفاده از تامپون/ مش در اغلب موارد وجود ندارد.

عزیزان جهت مشاهده گالری تصاویر قبل و بعد جراحی زیبایی بینی استخوانی و گالری تصاویر جراحی زیبایی بینی گوشتی  این مرکز به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

در فیلم زیر نتیجه جراحی زیبایی بینی گوشتی و شرح رضایت یکی از متقاضیان این مرکز را می توانید مشاهده کنید:

 

 

پاسخگوی سوالات شما از طریق کانال های ارتباطی زیر هستیم:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *